Dirko Nowitzkio išpopuliarintas sportas nebėra nežinomas Vokietijoje, tačiau toli gražu nesulaukia tokios meilės kaip Lietuvoje ar Latvijoje.
Sugrįžusius pasaulio čempionus antradienį Frankfurte pasitiko vos apie pusantro tūkstančio sirgalių.
Dar Filipinuose apie opią temą kalbėjo ir vokiečių lyderis Dennisas Schroderis, išrinktas naudingiausiu šio pasaulio čempionato krepšininku.
„Mes tiesiog norime daugiau pagarbos“, – teigė D.Schroderis, pabrėžęs, kad Vokietijoje per televiziją buvo parodytas tik finalas.
Nors vokiečiai čempionate iškovojo visas 8 pergales, o pusfinalyje įspūdingu stiliumi nugalėjo ir JAV.
„Krepšinis yra puiki sporto šaka. Tikiuosi, kad būsime pagerbti dėl to, ką pasiekėme“, – tęsė D.Schroderis.
Jo vedami vokiečiai pasaulio krepšinio čempionais tapo pirmą sykį istorijoje. Net ir D.Nowitzkio laikais aukščiausias pasiekimas buvo bronza (2002 m.).
„Tikiuosi, kad kitąmet olimpiadoje jau bus transliuojami visi mūsų mačai, – vylėsi D.Schroderis. – Matome progresą. Prieš dešimtmetį visi žinojo tik D.Nowitzkį. Dabar čia, Filipinuose, atpažino ir mus.“
Dar rimtesne tema prabilo Vokietijos krepšinio federacijos prezidentas Ingo Weissas, „absurdiška“ pavadinęs finansavimo sistemą šalyje.
Vokiečiai, kaip ir dalis kitų šalių (panašų modelį naudoja ir britai), pinigus skirsto įvertindami tos sporto šakos potencialą iškovoti medalį.
Prieš šį pasaulio čempionatą vokiečių valdininkai savo krepšininkams buvo numatę 46,94 proc. tikimybę. Įvertinus visas sporto šakas, tai – vos 26-a pozicija sporto pinigų dalijimo katile.
„Man toks modelis yra visiškas absurdas. Pagal jį, Vokietijos krepšinis neturi visiškai jokio potencialo“, – kalbėdamas su Vokietijos naujienų agentūra DPA piktinosi I.Weissas.
„O kas nutiko? Šiemet tapome pasaulio čempionais, pernai – laimėjome bronzą pasaulio čempionate“, – tęsė vokiečių krepšinio galva.
Įdomu, kad geriausiai modelis Vokietijoje įvertino lengvąją atletiką – 80,73 proc. laimėti medalį pasaulio čempionate, bet vokiečių lengvaatlečiai iš Budapešto grįžo tuščiomis.
„Mums viskas klostosi tobulai, bet modelis neįžvelgia jokio mūsų potencialo. Dėl to kasmet netenkame 250 tūkst. eurų, o tai – skausminga“, – pabrėžė I.Weissas.