Košės vos neprisivirę Lietuvos 18-mečiai perlipo aštuntfinalio barjerą

Dviem nesėkmėmis Europos 18-mečių krepšinio čempionatą pradėję lietuviai įsibėgėja. Tomo Purlio auklėtiniai Tamperėje (Suomija) vykstančio turnyro aštuntfinalyje 94:85 (26:21, 26:18, 21:12, 21:34) nugalėjo Italijos bendraamžius ir žengė į ketvirtfinalį.

Lietuvos 18-mečiai turnyrą pradėjo nusileisdami šeimininkams suomiams (80:81) ir slovėnams (95:100) bei pergalės skonį pajuto tik trečiame ture, kai nugalėjo Ispaniją (84:81).

Vis dėlto tik trečiąją vietą savo grupėje užėmę mūsiškiai pademonstravo jėgą aštuntfinalyje, kur iššvaistė didžiulę persvarą, bet nugalėjo antrąją vietą savo grupėje užėmusius italus.

Kasparo Jakučionio vedami Lietuvos jauniai leido varžovams pirmauti tik 12 sekundžių bei greitai šovė į priekį spurtu 9:0, o netrukus mėgavosi ir dviženkliu pranašumu – 20:10.

Italai buvo sušvelninę atsilikimą iki minimumo antro kėlinio starte (25:26), bet lietuviai į tai atsakė atkarpa 19:4, kurioje žybtelėjo du tritaškius pataikęs Nojus Indrušaitis – Lietuva pabėgo 45:29.

Toliau į priekį T.Purlio auklėtiniai bėgo ir po ilgosios pertraukos. Kojos nuo akseleratoriaus pedalo nepatraukę lietuviai trečiąjį kėlinį pradėjo pelnydami 12 taškų iš eilės ir susikraudami net 25 taškų persvarą (64:39). Tačiau tai pergalės negarantavo.

Italai kilo į šturmą ketvirtajame kėlinyje, kuriame surengė spurtą net 24:2 ir likus keturioms minutėms ištirpdė lietuvių pranašumą iki 2 taškų - 75:77.

Laimei, oponentus prie savęs prisileidę mūsiškiai vėl prisiminė, kaip žaisti krepšinį ir sukontroliavo situaciją.

Po penkių K.Jakučionio taškų lietuviai atitrūko 86:78, o italams vėl priartėjus iki 83:86, Gantas Križanauskas, Nedas Raupelis r Mantas Juzėnas sumetė baudų metimus bei leido Lietuvai išsaugoti trapų, bet pergalingą pranašumą.

Ketvirtfinalyje, kuris bus žaidžiamas ketvirtadienį 13.30 val., lietuviai mes iššūkį turnyre dar nesuklupusiems vokiečiams, kurie aštuntfinalyje 80:74 pranoko Daniją.

Lietuva: Kasparas Jakučionis 21 (5/5 dvit., 4 per. kam., 27 naud. bal.), Mantas Juzėnas 15 (3/11 met., 8/8 baud.), Nojus Indrušaitis (3/8 trit., 8 atk. kam.) ir Gantas Križanauskas (6 atk. kam.) po 12.

Italija: Elisse Assui 19, Leonardo Valesinas ir Luigi Suigo (8/12 dvit., 6 atk. kam.) po 17.