2023 06 16

Košmaras Graikijoje: PAO sirgaliai sukėlė riaušes, finalo rungtynės – nutrauktos

Lietuviai Marius Grigonis ir Artūras Gudaitis baigė sezoną Graikijoje, tačiau rungtynėmis, kurios taip ir nebus užbaigtos. Atėnų „Panathinaikos“ beviltiškai pralaimint, PAO aistruoliai sukėlė milžiniškus neramumus tribūnose, Pirėjo „Olympiakos“ komandai teko palikti aikštę, bet neramumai tuo nesibaigė – PAO sirgaliai nusiaubė savo pačių namų areną. Galiausiai mačas nebuvo pratęstas, Pirėjo komandai įrašyta lemiama pergalė finalo serijoje.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / „Scanpix“ nuotr. / IPA MilestoneMedia/PA Images

Serijoje iki trijų pergalių „Oly“ triumfavo 3-1, paskutinio mačo galutinis rezultatas – 63:35.

Jau pačioje mačo pradžioje PAO sirgaliai lazeriais bandė išmušti iš vėžių varžovų trenerį Georgą Bartzoką.

Vis dėlto „Olympiakos“ ėmė kaip reikiant dominuoti rungtynėse, per pertrauką jų persvara siekė 22 taškus, o tuomet atėjo lemtinga trečiojo kėlinio pabaiga.

Sveiką protą praradę PAO aistruoliai ėmė į „Oly“ suolą svaidyti viską, kas pasitaikė po ranka. Galiausiai į varžovus buvo paleisti garsinis ir dūmų užtaisai.

Teisėjai rungtynes sustabdė, o Pirėjo komanda išskubėjo į rūbinę.

Arbitrų sprendimas buvo negailestingas PAO – tam, kad rungtynės būtų tęsiamos, OAKA tribūnos privalėjo būti ištuštintos. Bet aistrų užgesinti taip ir nebuvo sugebėta.

„Olympiakos“ klubas pranešė, kad sirgaliai ėmė veržtis į rūbinę, teko įsikišti policijos pareigūnams, taip pat riaušių malšinimo būriams.

Neliko kito varianto – teko rungtynes nutraukti. Sirgaliai išlaužė daugybę savo pačių namų arenos kėdžių, nusiaubė ne tik tribūnas, bet ir sekretoriato stalus.

Kai mačas buvo sustabdytas, iki trečiojo kėlinio pabaigos buvo likusios mažiau nei 3 minutės, o „Olympiakos“ pirmavo net 28 taškais.

Pirėjo komandai įskaityta pergalė, ji paskelbta čempione 14-ąjį kartą istorijoje.

Riaušėmis pasibaigusiose rungtynėse M.Grigonis pelnė 4 taškus, A.Gudaitis liko nepasižymėjęs.