2021 07 03

L.Dončičiaus ir M.Tobey duetas atvedė Slovėniją į atrankos turnyro Kaune finalą

Slovėnijos rinktinė padarė tai, ko visi iš jos ir tikėjosi – užtikrintai pateko į olimpinio atrankos turnyro Kaune finalą. Luka Dončičiaus ir Mike'o Tobey vedama ekipa pusfinalyje 98:70 (26:21, 22:20, 23:14, 27:15) sutriuškino Venesuelą.

Pietų Amerikos atstovai Europos čempionams rimčiau priešinosi tik pirmoje žaidimo dalyje, kurioje nuolatos atrasdavo skylių varžovų gynyboje.

Tiesa, ir patiems venesueliečiams stabdyti monstriškai rungtyniavusius slovėnų lyderius – Luka Dončičių ir Mike'ą Tobey – praktiškai buvo neįmanoma.

Po pertraukos Aleksanderio Sekuličiaus auklėtiniai suaktyvino gynybą, o puolime buvo tokie pat efektyvūs bei šventė užtikrintą pergalę.

Slovėnijos rinktinei pergalę nukalė „Dallas Mavericks“ žvaigždė L.Dončičius ir natūralizuotas amerikietis M.Tobey – šis duetas kartu sudėjus pelnė 50 taškų ir surinko net 68 naudingumo balus.

L.Dončičius per 28 min. pelnė 23 taškus (4/6 dvit., 3/5 trit., 7/11 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir surinko 33 naudingumo balus.

M.Tobey per 31 min. suvertė 27 taškus (8/12 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), sugriebė 12 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus.

Rungtynės slovėnams kiek apkarto trečiajame kėlinyje, kuomet traumą patyrė „Denver Nuggets“ puolėjas Vlado Čančaras.

Venesuela šiame mače išliko ištikima sau ir svaidė vieną tolimą metimą po kito – išmetė net 44 tritaškius, tačiau solidžiu pataikymu nepasižymėjo (25 proc.).

19:30 val. ant parketo žengs Lietuvos ir Lenkijos rinktinės.

Slovėnijos rinktinė: Mike'as Tobey 27 (12 atk. kam., 35 naud. bal.), Luka Dončičius 23 (9 atk. kam., 13 rez. perd., 33 naud. bal.), Zoranas Dragičius 12.

Venesuelos rinktinė: Michaelis Carrera (6 atk. kam.) ir Pedro Chourio po 16.