2021 07 01

L.Dončičiaus užsuktas slovėnų puolimo uraganas parbloškė ir lenkus

Jonas Mačiulis į Kauno „Žalgirio“ areną atvyko pasipuošęs „Dallas Mavericks“ marškinėliais su Luka Dončičiaus pavarde, o jo bičiulis nesunkiai nutempė Slovėnijos rinktinę į olimpinės atrankos turnyro pusfinalį.
Luka Doncic
Luka Doncic / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Slovėnai antrose rungtynėse 112:77 (29:26, 34:20, 20:14, 29:17) pranoko Lenkijos rinktinę ir B grupėje užėmė pirmąją vietą.

L.Dončius buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas ir per 22 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Pusfinalyje slovėnai susitiks su A grupės antrąją vietą užėmusia komanda, kuria veikiausiai taps Venesuelos komanda.

Lemiamą pranašumą L.Dončičiaus kompanija susikrovė dar iki pertraukos.

Slovėnai vėl demonstravo fantastišką puolimą ir per pirmus du kėlinius pelnė 29 ir 34 taškus bei turėjo 17 taškų atotrūkį.

Likusioje mačo dalyje lenkai dar mėgino kabintis, bet jų pastangas iš karto atvėsindavo varžovų tritaškiai.

Slovėnai pataikė net 18 iš 32 tritaškių (56 proc.).

Lenkija B grupėje užėmė antrą vietą ir pusfinalyje, labai tikėtina, kad susitiks su Lietuva, jei ši vakarinėse ketvirtadienio rungtynėse įveiks Pietų Korėją.

Slovėnija: Luka Dončičius 18 (10 rez. perd.), Klemenas Prepeličius 17, Gregoras Hrovatas 16, Jaka Blažičius ir Zoranas Dragičius – po 11, Vlatko Čančaras 10.

Lenkija: Mateušas Ponitka 16 (7 atk. kam.), Aleksandras Balčerowskis ir AJ Slaughteris – po 11, Michalas Sokolowskis ir Damianas Kuligas – po 7.