2019 02 25

Latvijos ašaros – braliukus nuo pasaulio čempionato skyrė vienas metimas

Latvijos rinktinė nežais pasaulio krepšinio čempionate. Tai paaiškėjo pirmadienį, kai kaimynai išvykoje 80:74 nugalėjo Juodkalnijos krepšininkus, tačiau latviams šiame susitikime buvo reikalinga solidesnė pergalė.
Latvijos krepšinio rinktinė
Latvijos krepšinio rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Braliukams Podgoricoje buvo būtina laimėti bent 9 taškais. Kadangi tokiu skirtumu laimėti nepavyko, Juodkalnija gavo bilietą į Kiniją.

Trečiojo kėlinio pabaigoje latviai dar pirmavo jiems parankia 10-ties taškų persvara (59:49), bet juodkalniečiai skirtumą sugebėjo sumažinti.

Likus žaisti minutę, latviai pirmavo 7 taškais, tačiau Janis Timma prasižengė puolime, o Aleksa Popovičius įsmeigė tritaškį.

Dairis Bertanis, likus 16 sek., išprovokavo pražangą atakuodamas iš toli ir nuo baudų metimo linijos nesuklydo (78:71).

Latvijos komanda ėmėsi pražangų taktikos, o bilietą į pasaulio čempionatą galėjo išplėšti D.Bertanis, tačiau jo tritaškis paskutinėmis rungtynių sekundėmis buvo netaiklus.

Juodkalnijos komanda šiame mače po varžovų krepšiu atkovojo net 18 kamuolių.

Juodkalnija: D.Needhamas 22, M.Todorovičius 13, B.Dubljevičius 11.

Latvija: J.Strelniekas 25 (10 rez. perd., 37 naud. bal.), M.Meieris 12, J.Timma 11.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant