2023 05 30

Lemiamame mūšyje – M.Grigonio ir A.Gudaičio lyderystė: PAO žengė į finalą

Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai laimėjo žūtbūtines Graikijos lygos pusfinalio rungtynes ir rungtyniaus finale prieš Pirėjo „Olympiakos“.

Penktąsias serijos iki trijų pergalių rungtynes PAO laimėjo namuose prieš Atėnų „Peristeri“ 81:67 (23:17, 18:22, 23:9, 17:19). Seriją žalieji laimėjo 3:2.

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko iškart po pertraukos – „Panathinaikos“ komanda trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 15:2 ir įgijo 15 taškų persvarą (56:41). Solidaus pranašumo dviejų lietuvių atstovaujama ekipa nepaleido.

Nuostabiai svarbiausiu metu pasirodė abu mūsų šalies krepšininkai.

M.Grigonis per 24 minutes pelnė 16 taškų (2/5 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo, gavo 2 stogus, 3 kartus prasižengė ir išprovokavo 5 varžovų pražangas.

Gynėjo sąskaitoje – 19 naudingumo balų, o jam būnant aikštėje PAO pelnė 24 taškais daugiau nei varžovai.

Artūras Gudaitis žaidė 19 minučių, per šį laiką centras pelnė 13 taškų (4/7 dvit., 5/7 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 3 metimus, kartą pats gavo bloką, išprovokavo 4 pražangas ir sukaupė 20 naudingumo balų. Tiesa, su juo aikštėje komanda praleido 2 taškais daugiau nei įmetė.

Finale PAO jau laukia Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai – jie pusfinalyje ramiai 3-0 susitvarkė su Salonikų PAOK.

„Panathinaikos“: M.Grigonis 16, D.Agravanis 15, A.Gudaitis ir M.Ponitka po 13.

„Peristeri“: S.Francisco 16, M.Bilanas 12, M.Kolemanas 10, I.Hummeris 9.