2020 12 17

Lietuviai gelbėjo K.Maksvyčio komandą tritaškiais, bet lemiamas šūvis tikslo nepasiekė

Pralaimėjimą po dvejų pergalių iš eilės VTB Vieningoje lygoje patyrė Kazio Maksvyčio treniruojama ir dviejų lietuvių atstovaujama Permės „Parma“ (4-4) komanda. Rusijos ekipa namuose 83:84 (24:16, 23:35, 20:19, 16:14) nusileido „Astana“ (3-6) iš Kazachstano.
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / VTB nuotr.

Permės ekipos gretose vienais pagrindinių smuikų griežė Adas Juškevičius ir Eigirdas Žukauskas.

A.Juškevičius per 24,5 minutės įmetė 15 taškų (2/6 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, išdalino 6 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, po tris kartus prasižengė ir išprovokavo varžovų pražangas bei surinko 14 naudingumo balų.

Adas buvo rezultatyviausias komandoje kartu su prieš kelis sezonus Lietuvos krepšinio lygoje žaidusiu Lorenzo Williamsu.

E.Žukauskas per beveik 33 minutes pelnė 11 taškų (0/1 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, dukart prasižengė ir surinko 17 naudingumo balų.

Būtent lietuvių tritaškiai leido „Parma“ ekipai užkurti pirtį varžovams paskutinėmis sekundėmis.

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes Rusijos klubas dar atsiliko 74:80, bet iš pradžių tolimą metimą pataikė E.Žukauskas, netrukus tą patį padarė A.Juškevičius, o kitoje atakoje dar vieną tritaškį įskraidino E.Žukauskas.

Apsigynę K.Maksvyčio auklėtiniai turėjo 8 sekundes paskutinei atakai, o jos smaigalyje vėl atsidūrė E.Žukauskas. Vis tik 3 iš 4 tritaškių iki tol pataikiusio puolėjo metimas nebuvo tikslus ir „Parma“ patyrė apmaudžią nesėkmę.

Po pralaimėjimo „Parma“ tarp 13 komandų užima 7-ąją vietą.

„Parma“: Lorenzo Williamsas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Adas Juškevičius (6 rez. perd.) po 15, Vladimiras Ivlevas 12, Eigirdas Žukauskas 11 (8 atk. kam.).

„Astana“: Jeremiah Hillas 21 (7/11 trit.), Devynas Marble'as 16, Martinas Meieris 14, Ojaras Silinšas 12.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant