2023 02 26 /20:51

Lietuviai kurstė intrigą iki pat galo, bet pergalę šventė prancūzai

Atrankos į 2023 m. pasaulio čempionatą ciklą Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės užbaigė nieko nelėmusiomis tarpusavio rungtynėmis. Lietuviai išvykoje pralaimėjo 63:70 (14:11, 13:24, 16:18, 20:17).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mačą geriau pradėję lietuviai (14:11), antrajame stabtelėjo ir į pertrauką išėjo turėdami 8 taškų deficitą (27:35). Trečiajame kėlinyje šeimininkams pavyko padidinti pranašumą iki dviženklio (43:53).

Nors prancūzai priekyje buvo didžiąją rungtynių dalį, ketvirto kėlinio pradžioje surengę nedidelį spurtą (12:2) lietuviai palaikė intrigą iki paskutinių akimirkų.

Likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos Lietuva išlygino – 55:55, o po minutės Gabrielius Maldūnas, perėmęs kamuolį aikštės viduryje, nubėgo vienas į puolimą ir dėjimu persvėrė rezultatą (58:57).

Tačiau kukliai visų rungtynių metu žaidęs Victoras Wembanyama lemiamu metu ėmėsi iniciatyvos ir atakavo tiksliai.

Prancūzų supertalentas surinko 6 taškus paeiliui ir likus minutei nutolino šeimininkus per 6 taškus (60:66). Kitoje atakoje lietuviams taškų pelnyti nepavyko ir prancūzai įtvirtino pergalę.

V.Wembanyama per 25 minutes surinko 15 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), 3 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų.

Geriausias rungtynes vilkint Lietuvos rinktinės aprangą sužaidė Margiris Normantas, kurio sąskaitoje – 17 taškų (2/2 dvit., 4/8 trit., 1/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 17 naudingumo balų.

Primename, kad pirmąsias tarpusavio rungtynes Panevėžyje lietuviai buvo pralaimėję 65:90.

Prancūzija: Victoras Wembanyama 15 (3 bl.), Nicolas Langas 13, Bodianas Massa 11 (5/5 dvit.), Terry Tarpey 9, Sylavinas Francisco 7.

Lietuva: Margiris Normantas 17 (4/8 trit.), Mindaugas Kuzminskas 11 (2/5 trit.), Gabrielius Maldūnas 8 (4/9 dvit., 6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 6, Eimantas Bendžius, Vaidas Kariniauskas (6 rez. perd.) ir Donatas Tarolis po 4.

RUNGTYNIŲ EIGA:

40 min. V.Wembanyama sumeta baudas (60:66), o į greitą ataką pabėgęs Terry Tarpey deda tašką rungtynėse (60:68).

39 min. M.Kuzminsko dėjimas! Bet V.Wembanyama vėl pataiko sudėtingą metimą (60:64).

38 min. N.Langas pataiko tritaškį, o V.Kariniauskas prasižengia puolime. Du V.Wembanyamos taškai ir prancūzai kiek atitrūksta (58:62).

37 min. P.Lacombe sumeta baudų metimus, M.Normantas realizuoja vieną (56:57). Dvitaškį prideda G.Maldūnas (58:57).

36 min. G.Maldūnas atima kamuolį iš V.Wembanyamos ir lygina rezultatą pabėgęs į priekį (55:55).

34 min. Prancūzai ketvirtajame kėlinyje vis dar be taškų, o V.Kariniauskas greitajame puolime švelnina skirtumą (50:53).

30 min. Po trijų kėlinių lietuviai atsilieka 10 taškų skirtumu (43:53).

24 min. M.Kuzminskas dar kartą pataiko iš toli, tačiau taškus renka ir prancūzai (33:43).

22 min. N.Langas ir M.Kuzminskas apsikeičia tritaškiai (30:38).

20 min. Tritaškį įsūdo ir M.Normantas, bet tuo pačiu atsako ir visiškai laisvas kampe paliktas P.Pelosas. K.Žemaitis sėkmingai prasiveržia ir pataiko kaire ranka, bet kėlinį užbaigia P.Lacombe‘o tritaškis (27:35).

18 min. E.Žukauskas pataiko iš toli (22:27).

16 min. M.Normanto drąsus įsiveržimas į baudos aikštelę baigiasi taškais (19:27).

14 min. M.Normantas po minutės pertraukėlės smeigia tritaškį, bet Prancūzija atsako B.Massos puskabliu (17:25).

13 min. Pasipila klaidos, lietuviai sutrikę ir prancūzai tuo naudojasi, atitrūksta jau devyniais taškais (14:23).

11 min. Lietuviai puikiai ginasi baudos aikštelėje, tačiau tai įvertinę prancūzai atmeta kamuolį ir tolimu šūviu lygina rezultatą. Atakoje lietuviai suklysta, o pabėgę į priekį prancūzai pelno du taškus su pražanga (14:17).

Lietuviai per pirmąjį kėlinį prametė visus šešis tritaškius (0/6).

10 min. G.Maldūnas ir M.Kuzminskas sėkmingai sužaidžia kelias atakas iš eilės ir lietuviai šiek tiek atitrūksta (14:9). Tiesa, kėlinys baigiasi prancūzų taškais (14:11).

7 min. Lietuvių puolimas strigo, iš toli metančiam M.Kuzminskui „išrašomas“ blokas (6:9).

6 min. V.Wembanyama kyla virš Lietuvos rinktinės krepšio ir kala „alley-oop“ dėjimą. Netrukus bloką išrašo V.Kariniauskui (6:7).

2 min. M.Gebenas pataiso netikslų komandos draugo metimą ir „atidaro“ rungtynių švieslentę (2:0).

Prancūzijos sudėtis: Andrew Albicy, Hugo Benitezas, Juhannas Begarinas, Damienas Inglisas, Paulas Lacombe‘as, Sylvainas Francisco, Nicolas Langas, Yoanas Makoundou, Bodianas Massa, Pierre‘as Pelos, Terry Tarpey, Victoras Wembanyama.

Lietuvos sudėtis: Kristupas Žemaitis, Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Arnas Beručka, Mantas Rubštavičius, Mindaugas Kuzminskas, Eigirdas Žukauskas, Eimantas Bendžius, Donatas Tarolis, Gabrielius Maldūnas, Martinas Gebenas.