2015 09 09

Lietuvių skriaudikams – toks pat skaudus atpildas: čekai veržiasi į grupės viršūnę

Ketvirtadienio vakarą D grupės varžybos gali baigtis rungtynėmis dėl pirmosios vietos. Čekai po dramatiškos kovos 66:64 (21:17, 12:11, 18:16, 15:20) palaužė lietuvių skriaudikus belgus ir išsiveržė į pirmąją vietą. Prieš porą dienų patys belgai lemiamomis akimirkomis palaužė lietuvius 76:74.
Tomášas Satoransky
Tomášas Satoransky / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Čekija (3/1): Janas Vesely 21 (12 atk. kam.), Tomašas Satoranskis 14, Petras Benda 13, Blake'as Schilbas 8.

Belgija (2/2): Jonathanas Tabu 12, Pierre'as-Antoine'as Gillet 10, Maximas De Zeeuw ir Quentinas Serronas po 8.

Ši pergalė parankesnė lietuviams, kuriems dvi pergalės per du likusius mačus garantuos pirmąją vietą D grupėje.

Jei būtų laimėję belgai, lietuvių likimas būtų priklausęs nuo kitų rezultatų. Dabar mūsiškiai – patys padėties šeimininkai.

Kirtis. Lemiamą kirtį belgams sudavė čekų įžaidėjas Tomašas Satoransky. Jis likus žaisti 33 sek. pataikė tritaškį ir išvedė čekus į priekį 64:62.

Rungtynės

Belgai pirmavo tik pirmosiomis minutėmis, bet čekai perėmė iniciatyvą, didžiąją dalį susitikimo kontroliavo eigą ir pirmavo 6-10 taškų.

Tiesa, kol čekų lyderis Janas Vesely sėdėjo ant suolo, ketvirtajame kėlinyje belgai spurtavo 13:0 ir likus žaisti 4 minutes išsiveržė į priekį 60:57.

Čekai per belgų spurtą taškų nepelnė beveik 4 minutes.

Tačiau čekams likus žaisti 2,5 min. persvarą sugrąžino taiklūs aukštaūgių dvitaškiai (61:60).

A.Hervelle prasidėjus lemiamai minutei pataikė sudėtingą dvitaškį (62:61), bet T.Satoransky tritaškiu likus žaisti 33 sek. sugrąžino čekams persvarą (64:62).

Belgus galėjo išgelbėti Lionelis Bosco, bet 175 cm ūgio įžaidėjas likus 8 sek. labai netaikliai atakavo iš toli.

Vėliau tas pats L.Bosco prametė desperatišką tolimą metimą iš aikštės vidurio.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?