Be medalių – Lietuvos 18-mečiai dramatiškai krito ketvirtfinalyje

Lietuvos 18-mečių rinktinė neparveš medalių iš Europos čempionato Tamperėje (Suomija). Tomo Purlio auklėtiniai dramatiškame ketvirtyje 86:87 (24:22, 23:27, 19:15, 20:23) nusileido vokiečiams ir tęs kovą tik dėl 5-8 vietų.

Vokiečiai galingai pradėjo susitikimą – sužaidus 7 minutes jie buvo priekyje jau 22:7. Bet lietuviai daugiausiai Nojaus Indrušaičio pastangomis atsakė dar galingiau, spurtavo 17:0 ir paskutinę pirmojo kėlinio sekundę išsiveržė į priekį – 24:22. Čikagoje augęs N.Indrušaitis per šią atkarpą vienas pelnė 11 taškų.

Antrame ketvirtyje ant parketo jau vyko kova taškas į tašką, o įpusėjus mačui minimalią persvarą 49:47 turėjo vokiečiai.

Permainingai rungtynės klostėsi ir po ilgosios pertraukos, bet lietuviai šovė į priekį 8:0 ir pabėgo didžiausiu skirtumu – 66:59. Visgi po trijų kėlinių pranašumas buvo sumenkęs – 66:64.

Lemiamame ketvirtyje vokiečių lyderis Ivanas Kharchenkovas buvo išlyginęs rezultatą (70:70), bet Kasparas Jakučionis smeigė tritaškį, N.Indrušaitis įsegė net du tritaškius ir Lietuva priartėjo prie pergalės – 80:73 likus 3 minutėms.

Tačiau vokiečiai nesudėjo ginklų. I.Kharchenkovas įmetė tritaškį su pražanga ir likus mažiau nei 2 minutėms iš lietuvių pranašumo teliko taškas – 82:81. O jau po kelių akimirkų Christianas Andersonas baudų metimais persvėrė rezultatą vokiečių naudai (83:82).

Baudų metimais atsakė ir N.Indrušaitis, bet Jackas Kayilas smeigė tritaškį ir likus 54 sek. mūsiškiai atsiliko 84:86.

Rezultatą dar sykį lygino N.Indrušaitis, bet Ch.Andersonas baudos metimu likus 21 sek. sugrąžino persvarą vokiečiams (87:86).

Lemiamoje atakoje iniciatyvos vėl ėmėsi N.Indrušaitis, bet pirmą jo bandymas likus 2 sek. buvo blokuotas, o aidint sirenai jis prametė iš vidutinio nuotolio ir Lietuva nusileido Vokietijai.

Šis pralaimėjimas neleido lietuviams užsitikrinti bilieto į kitų metų 19-mečių pasaulio čempionatą. Bet tam jie turi dar vieną šansą – jei užims penktąją vietą turnyre. Kovą dėl 5-8 vietų mūsiškiai pradės akistata su Slovėnijos ir Švedijos poros pralaimėtojais.

Lietuva: Nojus Indrušaitis 22 (4/12 dvit., 3/6 trit.), Mantas Juzėnas 17 (3/8 trit.), Kasparas Jakučionis 12 (2/9 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Gantas Križanauskas ir Kristupas Smirnovas (8 atk. kam.) po 10.

Vokietija: Jackas Kayilas 22 (4/10 trit., 6 atk. kam.), Christianas Andersonas (5/11 trit., 7 rez. perd., 6 kld.) ir Ivanas Kharchenkovas (3/5 trit.) po 21, Hannesas Steinbachas 15 (18 atk. kam.).