Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 07 18

Pirma pergalė: supykę 20-mečiai milžinišku skirtumu nušlavė čekus

Dviem pralaimėjimais Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatą pradėję lietuviai pirmadienį išliejo pyktį ant bendraamžių iš Čekijos.
Augustas Marčiulionis
Augustas Marčiulionis / FIBA.com nuotr.

Trenerio Mindaugo Noreikos auklėtiniai sutriuškino čekus net 108:66 (37:13, 26:20, 30:19, 15:14).

Galingai rungtynes pradėję mūsiškiai spurtavo 15:1, o po pirmojo kėlinio dominavo beveik trigubai (37:13).

Antrajame kėlinyje lietuviai ir toliau nuostabiai atakavo iš toli – 9/16 tritaškių (56,3 proc.). Ryškiausiai žibėjo Augustas Marčiulionis, pataikęs 4 iš 5 tritaškius. Vienu metu skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs ir 37 taškus, bet prieš pat pertrauką čekai kiek priartėjo (63:33).

FIBA.com nuotr./Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė

Vaizdas nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. M.Noreikos auklėtiniai vėl įmetė 30 taškų per kėlinį ir po trijų jau buvo surinkę net 93. Paskui tokį tempą nespėję čekai turėjo 52.

Tik ketvirtajame kėlinyje lietuviai kiek sumažino apsukas, bet nugalėtojas aikštėje jau seniai buvo aiškus.

Europos pirmenybių starte mūsiškiai prieš tai nusileido ir ispanams (65:75), ir ukrainiečiams (69:71).

Po tokios galingos pergalės lietuviai C grupėje galiausiai užėmė 2 vietą, nes tarpusavio rungtynėse su ukrainiečiais ir čekais įgijo geriausią taškų santykį.