Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 10 05

Žygį Europoje Lietuvos čempionai pradėjo nudegdami Tenerifėje

Stipriausia Lietuvos komanda Vilniaus „Rytas“ žygį Europoje pradėjo nesėkme. Trečiadienio vakarą šalies čempionai pradėjo FIBA Čempionų lygos kampaniją mūšiu su Tenerifės „Lenovo“, bet didžiausioje Kanarų saloje šansų neturėjo – 74:89.
Margiris Normantas
Margiris Normantas / FIBA nuotr.

Tenerifės komanda praėjusiais metais laimėjo Čempionų lygos trofėjų. Kelyje link titulo du sykius buvo įveiktas ir „Rytas“.

Pasipriešinti Giedriaus Žibėno vyrai nepajėgė ir šį kartą. Jau pirmajame kėlinyje puikiai pataikę šeimininkai griebė jautį už ragų ir pradėjo tolti. Baigiantis ketvirčiui, „Lenovo“ įgijo dviženklį pranašumą. Nors antrojo kėlinio viduryje „Rytui“ pavyko atsitiesti ir priartėti per vieno metimo atstumą (37:40), ispanai vėl susiėmė ir atgal nesidairė.

Vilniečiams Marcusas Fosteris pelnė 19 taškų, Martynas Echodas pridėjo 15, Gytis Radzevičius – 8.

Anksčiau sužaistame kitame H grupės mače Atėnų „Peristeri“ savo aikštėje 86:70 pranoko „Bnei Herzliya“.

Kitas rungtynes Čempionų lygoje vilniečiai žais spalio 18 dieną, kai viešės Izraelyje ir kausis su „Bnei Herzliya“.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21, Martynas Echodas 15 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 8, Gytis Masiulis (5 atk. kam.) ir Margiris Normantas – po 6, Tomas Lekūnas ir Elvaras Fridrikssonas – po 5, Jarvis Williamsas 4, Evaldas Kairys ir Lukas Uleckas – po 2.

„Lenovo“: Marcelinho Huertas 19 (7 rez. per.), Sasu Salinas ir Giorgi Šermadinis – po 18, Timas Abromaitis 9.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 74:89.

40 min. Rungtynės baigiasi. Lietuvos čempionai startuoja nesėkme.

37 min. „Lenovo“ didina persvarą iki 18 taškų. Panašu, jog baigtas kriukis.

35 min. Sasu Salinas toliau tritaškėmis bombomis žudo vilniečių laivą.

33 min. Sasu Salinas... Dar vienas kosminis jo tritaškis. 59:73.

32 min. Sasu Salinas smeigia labai tolimą savo ketvirtą tritaškį... 59:70.

31 min. Margiris Normantas kėlinį pradeda pataikydamas tritaškį. Lieka dešimt taškų. 57:67. Marcusas Fosteris prideda metimą iš po krepšio.

III kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 54:67.

30 min. Gytis Radzevičius sumeta baudas, bet paskutinė mačo atkarpa bus sudėtinga. 54:67.

28 min. Margiris Normantas pataiko iš toli. Minus keturiolika.

27 min. Evaldas Kairys gauna pražangą puolime. Penktoji. Aukštaūgis sėda ant suolo. Jo sąskaitoje šiandien – du taškai ir nė vieno atkovoto kamuolio.

26 min. Evaldas Kairys pelno taškus iš po krepšio. Retas vaizdelis. 45:64.

25 min. Sasu Salinas irgi pataiko iš toli. Prasti popieriai – 43:64.

24 min. Marcelinho pataiko iš toli. 41:61.

23 min. Trečią kėlinį vilniečiai ir vėl pradeda beviltiškai. „Lenovo“ pelno devynis taškus be atsako ir „Ryto“ deficitas tampa rekordinis – 41:58.

II kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 41:49.

19 min. Lieka vieno metimo atstumas – 37:40. Gytis Masiulis sumeta baudas – 39:42.

18 min. Gytis Radzevičius pataiko iš toli. 35:40.

17 min. Tomas Lekūnas skaudžiai patiesiamas ant grindų. Techninė pražanga, bet lietuvis prameta abu metimus...

16 min. Marcusas Fosteris pataiko iš toli – 32:40.

15 min. Martynas Echodas pataiko du su pražanga, bet baudos neįmeta.

13 min. Elvaras Fridrikssonas pelno penkis taškus iš eilės. 23:35.

12 min. Giedrius Žibėnas prašo minutės ir plūsta savo vyrus, jog akivaizdžiai trūksta nusiteikimo. „Ryto“ laivelis sminga žemyn. Ar sugebės šalies čempionai pakilti?

11 min. Sasu Salinas įleidžia dar du tritaškius paeiliui. 18:33.

I kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 18:27.

10 min. Emocijas reiškiančiam „Ryto“ suolui skiriama techninė pražanga. Giedrius Žibėnas įtūžęs. 18:27. Kol kas viskas klostosi sunkiai.

7 min. Jarvis Williamsas perima kamuolį ir krauna iš viršaus – 14:19.

6 min. Gytis Radzevičius pataiko tritaškį nuo lentos. 12:17.

5 min. Giorgi Šermadinis didina vilniečių deficitą iki dviženklės žymos – 7:17.

4 min. Martynas Echodas pataiko iš distancijos, bet kitoje aikštės pusėje Lietuvos rinktinės centrą išmaudo Giorgi Šermadinis. Martynas sėda ant suolo, vietoj jo Evaldas Kairys. 5:14.

3 min. Marcelinho leidžia dar vieną tritaškį. Sunki pradžia – 3:12. Giedrius Žibėnas ima minutės pertraukėlę ir pratrūksta keiksmais.

2 min. Ispanai labai greitai puola. Trys rezultatyvios „Lenovo“ atakos ir vilniečiai iš karto atsiduria besivejančių vaidmenyje – 3:9.

1 min. Šeimininkai taškų sąskaitą atidarė Marcelinho Huerto tritaškiu, bet jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Tomas Lekūnas.