Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 04

Lietuvos rinktinės trenerių galvosūkis – nestandartinis Ukrainos žaidimas

Kai apie rungtynes kalba Lietuvos rinktinės treneris-skautas Benas Matkevičius, tik įdėmiai įtempk ausis ir mėgaukis: detali varžovų analizė, jų stipriosios ir silpnosios pusės, žaidimo plano kontūrai. Prieš pirmąsias Lietuvos krepšininkų rungtynes su Ukrainos nacionaline komanda, B.Matkevičius mačo išvakarėse papasakojo apie tai, kaip lietuviams reikės žaisti su iš pažiūros silpnais, bet, kita vertus, nestandartiniais varžovais.
Benas Matkevičius
Benas Matkevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Iš pavardžių ir valstybių gal ir neatrodo, kad tai stiprios krepšinio komandos. Bet jos žaidžia savotišką krepšinį ir turi sunkius „match-up'us“. Žemos komandos, visi metikai, kovingi. Jų žaidimas – nestandartinis. Be to, daug kas priklausys nuo mūsų nusiteikimo. Tai nėra silpnos komandos. Jos tiesiog nestandartinės“, – žurnalistams pasakojo B.Matkevičius.

– Dažnai tokios nestandartinės komandos, kurios neturi apibrėžto žaidimo plano, favoritams yra pavojingos. Ar galima sakyti, kad Ukraina – neparanki priešininkė?

– Priklausys nuo to, kaip įveiksime jaudulį. Pirmosiose rungtynėse varžovai jaus mažiau spaudimo. Ukrainiečiai žaidžia laisvą krepšinį ir labai priklauso nuo Jerome'o Randle'o. Jei susitvarkysime su jais, pamatysime, kaip tos emocijos pereis į kitas rungtynes.

Visus reikalus galima greitai išspręsti, bet, pavyzdžiui, pernai pasaulio čempionate su Pietų Korėja užtrukome, kol prisitaikėme prie jų nestandartinio žaidimo ir kol jį pralaužėme. O po to buvo lengviau, bet pradžia visada būna sunkesnė, kol pripranti.

– Pirmosiose rungtynėse labiau spręsite savo žaidimo problemas?

– Ir savo, ir rūpinsimės varžovais. Mums reikia sumažinti klaidų skaičių. Žaidžiant su Ukraina, prie perimetro reikės tvarkytis su J.Randle'u, po krepšiu – su K.Fesenka. Tačiau Ukrainos rinktinė daugiausia priklauso nuo J.Randle'o. Jis yra kūrėjas, užaštrina žaidimą. Pradžioje reikės išspręsti jo problemą.

– Ukrainiečiai sako, kad yra dvi komandos: viena – su, kita – be K.Fesenkos.

– Panašu, kad taip ir yra. Su K.Fesenko jie turi pagrindinį vieną žaidėją, kuris gali žaisti ant ūso ir matosi, kad yra jėga po krepšiu. Jis dabar geros formos.

Be jo, yra 218 cm „centras“ Artiomas Pustovijus. Jis aukštas, turi ilgas rankas, bet jis yra pikenrolo žaidėjas. Ukraina – ne po krepšiu, o labiau du prieš du žaidžianti komanda. A.Pustovijaus ilgos rankos, užmetimai ir lengvi taškai po krepšiu kelia problemų. Tuo pačiu metu, jis atlaisvina tritaškininkus, nes gynyboje turi ateiti pagalba.

Kitas „centras“ Igoris Zajcevas – dar kitoks žaidėjas, kuris mėgsta atšokti ir žaisdamas „du prieš du“ mesti iš toli ar vidutinio nuotolio.

Ukraina – daug skirtingų veidų turinti komanda. J.Randle'as yra tas, kuris daugiausia savo rankose laiko kamuolį ir kontroliuoja žaidimą, todėl labai svarbu išspręsti tą reikalą.

– Koks Lietuvos rinktinės pranašumas?

– Pranašumas, aišku, lenta. Turime fizinį pranašumą ir turime susitvarkyti su lenta. Tada išsispręs ir kiti reikalai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos