2015 12 16 /21:02

„Lietuvos rytas“ gėdingą sezoną Europos taurėje baigė eiliniu pralaimėjimu

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai maždaug 2 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Siemens“ arenoje baigė savo sezoną Europos taurės turnyre. LKL vicečempionai patyrė eilinę nesėkmę prieš Salonikų PAOK – 81:88 (23:25​, 27:20, 18:19, 13:24).
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Skaitykite apie sirgalių žinutę „Lietuvos rytui“: „Lietuvos ryto“ žaidėjams – įžeistų sirgalių plakatas ir apeliacija į sąžinę

„Lietuvos rytas“ geriau pradėjo rungtynes, tačiau ir tai nepadėjo pagaliau laimėti rungtynių. „Siemens“ arenoje vilniečiai pralaimėjo visas penkerias Europos taurės rungtynes.

Vilniečiai tris ketvirčius su PAOK žaidė lygiai ir net dažniau buvo priekyje, tačiau Graikijos klubui pergalė buvo būtina. Lemiamo ketvirčio metu PAOK krepšininkai pagaliau suprato rungtynių svarbą ir susiėmė.

Svečius į priekį pasikeisdami tempė trys krepšininkai – S.Schortsanitis, W.Hatcheris ir K.Vasileiadis.

Mažasis Shaq'as aikštėje pasirodydavo kelių minučių atkarpoms, per kurias šeimininkaudavo „Lietuvos ryto“ baudos aikštelėje. PAOK treneris sugebėdavo „centrą“ į aikštę leisti tais momentais, kai ilsėdavosi A.Kavaliauskas, tad graikui nebuvo, ką veikti prieš K.Lavrinovičių.

W.Hatcheris daugiausia nuveikė per paskutines 10 minučių, kai kartu su U.Duvnjaku surinko po 9 taškus. Pastarasis lemiamame ketvirtyje įmetė tris tritaškius, o amerikietis svarbiausiais momentais draskė gynybą prasiveržimais.

Ši pergalė PAOK išvedė į Europos taurės „Last 32“ etapą. „Lietuvos rytas“ liko E grupės dugne.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius (5/7 dvit., 2/3 trit.) 18, A.Juškevičius (4/9 trit., 5 rez. perd.) 15, G.Orelikas 12, D.Gailius (2/2 trit.) ir A.Kavaliauskas po 10, R.Giedraitis 8, Ž.Janavičius (6 rez. perd.) 5.

PAOK: S.Schortsanitis (10/14 dvit., 10 atk. kam., 28 naud. bal.) 22, W.Hatcheris (4/7 dvit., 6 rez. perd.) 18, K.Vasileiadis (6 atk. kam.) 17.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 81:88 (23:25​, 27:20, 18:19, 13:24)

9 min. R.Giedraitis pataikė dvitaškį su pražanga, o A.Juškevičius įmetė tritaškį – 81:88.

8 min. Dar vienas U.Dovnjako tritaškis – 88:75.

7 min. Sofo vilniečiams buvo nesustabdomas – pelnė 23-ąjį tašką. U.Duvnjakas savo tritaškiu atsakė į A.Juškevičiaus tolimą metimą – 83:75.

5 min. Du iš eilės PAOK tritaškiai – W.Hatcheris ir U.Duvnjakas padidino svečių pranašumą iki 77:70.

4 min. G.Oreliko rungtynės baigtos – penktoji pražanga.

3 min. Amerikietis įsibėgėjo ir ėmė vesti PAOK į priekį. Dar vienas jo prasiveržimas ir PAOK pirmavo 71:70.

1 min. W.Hatcheris ketvirtį pradėjo tritaškiu ir priartino svečius iki taško – 67:68.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos šokėjos

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 68:64 (23:25​, 27:20, 18:19)

10 min. G.Orelikas paskutinę akimirką sustabdė S.Schortsanitį ir kitoje aikštės pusėje pataikė du taškus – 68:62.

9 min. G.Orelikas įmetė dvitaškį, o Ž.Janavičius pataikė iš toli – 66:60.

7 min. Iš duobės pavyko išlipti. Gynyboje A.Kavaliauskas sustabdė S.Shortsanitį, o A.Juškevičius smeigė tritaškį – 61:60.

6 min. K.Vasileiadis įmetė du iš eilės dvitaškius ir pagilino šeimininkų duobę.

5 min. „Lietuvos ryto“ klaida ir dar vienas Sofoklio reidas prieš K.Lavrinovičių – 56:56.

4 min. Tritaškį įmetė K.Lavrinovičius, tačiau gynybą vėl sudraskė Sofo, kuris galingu dėjimu vos nesulaužė lanko.

3 min. K.Vasileiadis pataikė tritaškį, o S.Shortsanitis metimu iš po krepšio vilniečių skirtumą sumažino iki minimumo – 53:52.

1 min. Taškų sąskaitą tritaškiu atidarė N.Laprovittola – 53:45.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Sofoklis Shortsanitis

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 50:45 (23:25​, 27:20)

10 min. Sofo dar kartą pataikė du taškus su pražanga ir šįkart nesuklydo mesdamas baudą.

9 min. Dvitaškį su pražangą pataikęs S.Schirtsanitis neįmetė baudos. K.Lavrinovičius pataikė tritaškį – 48:42.

7 min. Keturi iš eilės Sofo taškai privertė A.Gronskį prašyti pertraukėlės – 40:43.

6 min. G.Dedas įmetė tritaškį, tačiau gražiai iš viršaus įkrovė R.Giedraitis. Po jo dėjimo PAOK gavo techninę pražangą.

4 min. Netrukus A.Juškevičius tritaškių tą persvaros ribą dar labiau pastūmė – 35:29.

4 min. Po A.Kavaliausko dvitaškio „Lietuvos ryto“ persvara tapo rekordine – 32:27.

3 min. D.Gailiaus tritaškis po ilgokos pertraukos išvedė vilniečius į priekį, du taškus pridėjo A.Juškevičius – 30:27.

2 min. Antrą kartą į krepšį įmetė ir A.Kavaliauskas – 25:27.

1 min. Retas dalykas – K.Lavrinovičius prametė abi baudas. Dvitaškį pataikė N.Markovičius netrukus irgi prametė abi baudas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – PAOK 23:25​

10 min. Dar vienas taiklus tolimas K.Vasileidažio metimas. K.Lavrinovičius metė tritaškį, tačiau kiek užmynė liniją – 23:25.

9 min. Į K.Vasileiadžio tritaškį laisvas tuo pačiu atsakė D.Gailius – 21:22.

8 min. Dvi K.Lavrinovičiaus baudos, puiki gynyba ir netrukus pridėtas dvitaškis leido vilniečiams priartėti iki 16:17.

7 min. Baudas sumetė S.Schortsanitis, o po A.Javaliausko klaidos pasižymėjo ir K.Vasileiadis – 15:10.

6 min. M.Tepičius įkrovė iš viršaus, tačiau dvitaškiu atsakė D.Gailius – 10:11.

5 min. N.Margaritis pataikė iš toli, o M.Tepičius netrukus pridėjo dvitaškį ir PAOK išsiveržė į priekį – 9:8.

4 min. Per 4 minutes vilniečiai spėjo išmesti penkis tritaškius, tačiau pataikė vienintelis G.Orelikas. Iš pirmųjų 8 metimų taiklūs buvo tik trys, tačiau du G.Oreliko tritaškiai leido primauti 8:4.

1 min. A.Kavaliauskas pataikė iš po krepšio, o G.Orelikas smeigė tritaškį ir vilniečiai rungtynes pradėjo primaudami 5:2.