2022 03 03

Tobula atkarpa baigta: vos 17 sekundžių pirmavęs „Žalgiris“ nusvilo Berlyne

Pirmą kartą šiame sezone tris pergales iš eilės Eurolygoje iškovojęs Kauno „Žalgiris“ (6-20) sėkmingą atkarpą užbaigė Vokietijoje. Jure Zdovco auklėtiniai „Mercedes-Benz“ arenoje 74:82 (24:24, 6:20, 20:15, 24:23) neprilygo Berlyno ALBA (10-16) krepšininkams.
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / zalgiris.lt nuotr.

Rungtynių aptarimą kviečiame stebėti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

ALBA šiose rungtynėse žaidė su mėlynais marškinėliais ir geltonais šortais, taip paremdami kare prieš Rusijos agresorius kovojančią Ukrainą.

Abiejų komandų žaidėjai prieš rungtynes pasiuntė ir prieš karą skirtą žinutę.

Lietuvos čempionai prieš šį mačą buvo laimėję tris sykius paeiliui (prieš „Monaco“, Madrido „Real“ ir Atėnų „Panathinaikos“), bet šį kartą per visas rungtynes pirmavo vos 17 sekundžių pirmajame kėlinyje.

ALBA geriau pradėjo susitikimą ir greitai susikrovė 7 taškų persvarą (12:5), bet atsitiesęs „Žalgiris“ iki kėlinio pabaigos pasivijo varžovus ir po Luko Lekavičiaus metimo paskutinę sekundę rezultatas buvo lygus 24:24.

Deja, po to metimo kitų taškų „Žalgiriui“ teko laukti beveik aštuonias minutes – kauniečiai itin slogiai žaidė antrame kėlinyje ir iki tol, kol pelnė pirmus taškus, jau atsiliko 24:37. Apskritai per kėlinį kauniečiai nepataikė nė vieno dvitaškio ir baudos metimo bei vienu metu atsiliko net 17 taškų skirtumu (27:44).

Priešingai nei antrąjį, trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo puikiai – į krepšį krito vienas metimas po kito, o po dviejų iš eilės Tylerio Cavanaugh tritaškių iš ALBA persvaros liko vos 3 taškai (50:53).

zalgiris.lt nuotr./Tyleris Cavanaugh

L.Lekavičius galėjo išlyginti rezultatą, jei būtų pataikęs tolimą metimą, tačiau kamuolys neįkrito, o „Žalgiris“ vėl krito į duobę.

Kauniečiai nepelnė taškų daugiau nei tris minutes trečiojo kėlinio pabaigoje, o įskaitant ir ketvirto ketvirčio startą leido varžovams spurtuoti 15:3 bei susigrąžinti solidžią persvarą – 68:53.

Žalgiriečiai, vedami įspūdingai kamuolius puolime rinkusio ir lanką dėjimais laužiusio Josho Nebo, dar atkūrė intrigą, kai likus trims minutėms priartėjo iki 5 taškų (68:73), o priešpaskutinę minutę atsiliko 73:77, bet puikiai rungtyniavęs buvęs „Žalgirio“ taikinys Jaleenas Smithas smeigė tritaškį, kauniečiai neužpuolė ir rungtynių baigtis išsisprendė.

20-ą šiame sezone pralaimėjęs „Žalgiris“ lieka paskutinis Eurolygos lentelėje. Tiesa, jeigu atmestume keturis kauniečių patirtus pralaimėjimus prieš suspenduotus Rusijos klubus, žalgiriečiai Eurolygos dugne jau nėra vieninteliai ir dalinasi dvi paskutines vietas su Atėnų „Panathinaikos“.

Kitos rungtynės „Žalgirio“ laukia kovo 11-ąją, kai Kaune svečiuosis Šarūnas Jasikevičius, Rokas Jokubaitis ir „Barcelona“.

ALBA: Johannesas Thiemannas 17, Jaleenas Smithas 16 (4/9 trit.), Maodo Lo ir Luke'as Sikma po 12.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 18 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis 14 (4/7 trit.), Joshas Nebo 12 (8 atk. kam., 26 naud. bal.), Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Paulius Jankūnas 8, Janis Strelniekas 7 (9 rez. perd.), Nielsas Giffey 3, Joffrey Lauvergne'as 2, Marekas Blaževičius 1, Edgaras Ulanovas (6 atk. kam.) ir Karolis Lukošiūnas taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 82:74 (24:24, 20:6, 15:20, 23:24)

40 min. Deja, pakovoti dėl pergalės jau nepavyko.

39 min. Pataiko ir J.Smithas... (80:73).

39 min. T.Cavanaugh tritaškis po J.Nebo atkovoto kamuolio (77:73).

38 min. J.Strelnieko taškai (75:70).

37 min. J.Nebo vos nenulaužia lanko įspūdingu dėjimu su pražanga ir viltis laimėti vis ryškesnė (73:68).

36 min. J.Nebo išlaiko „Žalgirio“ viltis (73:65).

35 min. J.Nebo taškai po J.Strelnieko perdavimo (73:62).

33 min. J.Thiemanno trečias iš eilės tritaškis, į kurį greitai atsako A.Milaknis (71:58).

33 min. Dar vienas J.Thiemanno metimas ir „Žalgiris“ skęsta (68:53).

32 min. Tolimą metimą pataikęs Johannesas Thiemannas sugrąžina dviženklį skirtumą tarp komandų (65:53).

31 min. L.Lekavičius kėlinį pradeda tritaškiu, bet tuo pačiu atsako Tamiras Blattas (62:53).

III kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 59:50 (24:24, 20:6, 15:20)

30 min. ALBA prieš ketvirtą kėlinį susikuria apčiuopiamą persvarą.

30 min. Skaudus Malte Delow kirtis iššaukia J.Zdovco pertraukėlę (57:50).

27 min. Dar vienas buvusio ALBA žaidėjo T.Cavanaugh dūris varžovams (53:50).

26 min. Tritaškį smeigia ir T.Cavanaugh (53:47).

25 min. Dar vienas Milo tolimas šūvis, bet tuo pačiu atsako J.Smithas (53:44).

24 min. A.Milaknio antras tritaškis ir skirtumas jau vienženklis (46:39).

22 min. Keturi iš eilės Josho Nebo taškai (46:36).

21 min. Gražus trečio kėlinio startas – T.Cavanaugh užbaigė ataką nenusileisdamas ant žemės (44:32).

II kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 44:30 (24:24, 20:6)

20 min. P.Jankūno tritaškis su sirena bent kiek praskaidrina svečių nuotaikas.

19 min. Duobė tik gilėja po dar vieno J.Smitho tritaškio (42:27).

18 min. Beveik aštuonias minutes „Žalgiris“ nepelnė taškų, bet pagaliau įkrenta Artūro Milaknio tritaškis (37:27).

16 min. Taip per kėlinį galima pralaimėti visas rungtynes... (37:24).

16 min. Pirmą kartą skirtumas dviženklis (35:24).

15 min. „Žalgiris“ dar be taškų šiame kėlinyje, o Jaleenas Smithas pataikė tritaškį (33:24).

12 min. ALBA vėl kraunasi pranašumą antro ketvirčio starte (30:24).

I kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 24:24

10 min. Fantastiškas Luko Lekavičiaus metimas su sirena leidžia „Žalgiriui“ neatsilikti po pirmojo kėlinio.

10 min. Paulius Jankūnas pataiko vos trečią tritaškį šį sezoną ir lygina rezultatą (22:22).

8 min. Nielsas Giffey smeigia tritaškį į buvusios savo komandos krepšį (18:15).

8 min. ALBA vėl tolsta (18:12).

5 min. M.Blaževičius baudos metimu švelnina skirtumą (12:10).

4 min. ALBA toliau naudojasi „Žalgirio“ klaidomis, bet nesėkmingą atkarpą pagaliau nutraukia J.Strelniekas (12:7).

3 min. ALBA spurtuoja (10:5).

2 min. J.Strelniekas smeigia tritaškį (4:5).

1 min. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė T.Cavanaugh (2:2).

1 min. Pirmuosius taškus pelnė Luke'as Sikma (2:0).

Prieš rungtynes: „Žalgirio“ žaidėjai į aikštę žengia su Ukrainos vėliava, o ALBA krepšininkai – su Ukrainos vėliavos spalvų aprangomis.

„Žalgirio“ starto penketas: Janis Strelniekas, Karolis Lukošiūnas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh, Marekas Blaževičius.