2021 01 09

M.Sajus sukėlė nemažai rūpesčių Š.Jasikevičiui, bet pergalė – katalonų kišenėje

Pirmoje rungtynių dalyje bene daugiausiai galvos skausmo Šarūnui Jasikevičiui ir jo vadovaujamai „Barcelonai“ (15-3) kėlęs Martynas Sajus sužaidė vieną geriausių sezono mačų, bet lietuvio atstovaujama Manresos BAXI (8-9) tituluotiesiems varžovams neprilygo – pralaimėjo rezultatu 76:99 (13:22, 25:27, 19:24, 19:26).

ACB vicečempionai vietiniame fronte žaidžia labai sėkmingą atkarpą. Tai buvo jau šeštoji katalonų pergalė iš eilės.

Šarui ir vėl nebuvo reikiamybės nuvarginti pagrindinių ekipos krepšininkų. „Barca“ pirmajame kėlinyje susikūrė 13 taškų pranašumą (22:9) ir nors šeimininkams sykį pavyko grįžti į žaidimą ir antrajame kėlinuke priartėti iki dviejų taškų, svečiai dar kartą įjungė aukštesnę pavarą ir pabėgo nepavejamai.

Aikštėje pabuvojo visi 12 rungtynėms registruotų krepšininkų, o tik vienintelis Sergi Martinezas viršijo 25 minučių ribą.

Įspūdingą individualų pasirodymą surengė Kyle'as Kuricas, per 20 min. pelnęs net 25 taškus (6/9 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.).

Dvigubą dublį surinko Nickas Calathesas – 11 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Kitoje barikadų pusėje Martynas Sajus per 15 min. pelnė 12 taškų (4/6 dvit., 4/5 baud.), sugriebė 6 kamuolius (4 – puolime), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 naudingumo balų.

Lietuviui trūko vieno taško iki sezono rezultatyvumo rekordo, o su 15 naudingumo balų aukštaūgis pakartojo asmeninį sezono rekordą.

Manresos BAXI: Mattas Janningas 16, Juanas Pablo Vauletas 13 (11 atk. kam.), Martynas Sajus 12.

„Barcelona“: Kyle'as Kuricas 25, Cory Higginsas 15, Artiomas Pustovyi 14, Leandro Bolmaro 11.