2023 08 07

Medalių sausrą nutrauks šešiolikmečiai? „Nepatekti į pusfinalį būtų nusivylimas“

Lietuvos jaunimo krepšinio medalių sausroje šią vasarą liko vienintelis dar prapliupti galintis lietaus debesėlis – šešiolikmečių vaikinų komanda. Pozityviai Europos pirmenybes pradėjusi jaunučių rinktinė nusitaikė aukštu akordu užbaigti slogią krepšinio vasarą. „Nepatekti į pusfinalį būtų nusivylimas“, – 15min teigė pernai su šio amžiaus rinktine Europą užkariavęs treneris Tomas Purlys.
Lietuvos jaunučių (U16) rinktinė
Lietuvos jaunučių (U16) rinktinė / FIBA nuotr.

Aštuntoji vieta jaunimo (iki 20 metų) vaikinų pirmenybėse ir vienuoliktoji – jaunių (18 metų) vaikinių čempionate: tokius pasiekimus šią vasarą kol kas užfiksavo Lietuvos talentai.

Dar slogesnė situacija merginų fronte: 18-metės ir 20-metės liko paskutinės šešioliktos Europos čempionatuose, o 19-metės su trauma patyrusia Juste Jocyte priešakyje užėmė aštuntą poziciją planetos pirmenybėse.

Po derlingų praėjusių metų, kai jaunieji krepšininkai į Lietuvą parvežė du aukso ir vieną sidabro medalių komplektus, šiemet viltį išlaiko vieninteliai 2007 m. kartos jaunuoliai, savaitgalį startavę Europos pirmenybėse Šiaurės Makedonijoje.

Lietuvos jaunimo rinktinių rezultatai

• U20 vaikinų rinktinė: 8 vieta Europoje
  • U18 vaikinų rinktinė: 11 vieta Europoje
  • U20 merginų rinktinė: 16 vieta Europoje
  • U19 merginų rinktinė: 8 vieta pasaulyje
  • U18 merginų rinktinė: 16 vieta Europoje

Čempionatą jie pradėjo užtikrintai. Jau pirmajame ture Lietuvos jaunučiai permainingose rungtynėse 102:94 įveikė Prancūzijos bendraamžius, o antrose nepaliko šansų ir belgams (73:48).

Tai jiems leido įsitaisyti pirmoje B grupės vietoje, iš kurios juos gali iškrapštyti nebent netikėtas pralaimėjimas paskutiniame ture prieš šeimininkus šiaurės makedonus.

Apie šios rinktinės galimybes patriukšmauti žemyno pirmenybėse ir ryškiausius šios kartos talentus 15min kalbėjosi su Tomu Purliu, kuris prieš metus Šiaurės Makedonijoje atvedė tuometinių 16-mečių kartą link triumfo Europos čempionate.