2023 07 30

Merginų čempionato Lietuvoje pirmosios dienos apžvalga: tvirtos pergalės ir 3 dramos

Lietuvoje prasidėjusio 2023 metų Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) čempionato pirmąją dieną favoritės demonstravo galingą žaidimą.
Matilde Villa
Matilde Villa / FIBA nuotr.

Turnyro A grupėje, kurios kovos vyksta Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, pirmosiomis lyderėmis tapo Portugalijos krepšininkės, 83:68 (21:19, 21:11, 20:21, 21:17) įveikusios Čekijos rinktinę. Portugalijos ekipa pirmavo beveik visas rungtynes, o lemiamu įvykiu tapo jos spurtas antrajame kėlinyje 14:0. Taip rezultatas nuo 26:25 šoktelėjo iki 40:25, o čekės nesugebėjo atsitiesti iki pat rungtynių pabaigos.

Per kitas grupės rungtynes Serbija 73:70 (16:20, 14:17, 18:20, 25:13) palaužė Izraelį, nors beveik visas rungtynes buvo besivejančios komandos vaidmenyje. Serbės pelnė pirmuosius rungtynių taškus, tačiau vėliau į priekį išsiveržė tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje, o įgyta trapi 4 taškų persvara (71:67), tapo didžiausia, kurią per šias rungtynes turėjo nugalėtojos. Paskutinės atakos metu Izraelio rinktinės žaidėja Emma Rinat tritaškiu dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jos metimas tikslo nepasiekė.

B grupėje, kuri taip pat rungtyniauja uostamiestyje, abejos rungtynės baigėsi tvirtomis favoričių pergalėmis. Prancūzija 79:55 (18:9, 27:12, 17:23, 17:11) įveikė Suomiją, o Vengrija 72:34 (27:7, 16:10, 15:9, 14:8) – Lietuvą.

Vilniaus „Jeep“ arenoje vykstančiose C grupės kovose galingai pasirodė Ispanijos rinktinė, 80:38 (21:11, 17:10, 23:9, 19:8) įveikusi Juodkalnijos komandą.

Per kitas rungtynes Švedija 67:63 (16:7, 25:21, 20:22, 6:13) palaužė Lenkiją. Lenkijos ekipa nepirmavo nė karto, o ketvirtojo kėlinio viduryje buvo atsilikusi 56:65. Vis dėlto kaimynės sugebėjo spurtuoti 7:0 ir po 6 iš eilės Aleksandro Mielnickos pelnytų taškų skirtumas ištirpo iki 2 (65:63). Paskutinės rungtynių pusantros minutės virto tikru trileriu, tačiau Švedijos rinktinė su įtampa susitvarkė geriau ir šventė pergalę.

Pirmąja D grupės lydere Lietuvos sostinėje tapo Italija, 71:54 (19:10, 11:16, 15:15, 26:13) nugalėjusi Turkiją. Rungtynės laimėtojoms vis dėlto nebuvo tokios lengvos, kaip gali atrodyti pagal galutinį rezultatą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Italijos krepšininkės pirmavo tik 48:45 ir tik po lemiamo kėlinio viduryje surengto spurto 10:0 (rezultatas šoktelėjo iki 65:48) galėjo lengviau atsikvėpti.

Per kitas rungtynes Latvijos rinktinė apmaudžiai 62:66 (18:16, 20:12, 9:18, 15:20) pralaimėjo Belgijos komandai. Po 2 kėlinių latvės pirmavo 38:28, bet po didžiosios pertraukos belgėms užteko 3 min., kad savo atsilikimą ištirpdytų iki minimumo (37:38). Likus žaisti 47 sek., rezultatas buvo lygus 60:60, tačiau tuomet Nastja Claessens pelnė 6 taškus iš eilės ir nulėmė savo komandos pergalę.

Pirmosios dienos rezultatyviausia žaidėja tapo Portugalijos ekipos žaidėja Ana Barreto, pelniusi 23 taškus. Antrąją vietą užėmė italė Matilde Villa (21), o trečiąją pasidalino jos komandos draugė Sara Rochi ir Hila Karsh iš Izraelio (po 20).

18-metė M.Villa tapo ir naudingiausia pirmojo turo žaidėja. Ši 170 cm ūgio Venecijos „Umana Reyer“ krepšininkė per 30 min. pelnė 21 tašką (7/12 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir iš viso surinko 27 naudingumo balus.

Europos čempionato antrosios dienos tvarkaraštis (įėjimas į visas rungtynes – nemokamas)

Klaipėdos „Švyturio“ arena: 13.00 Serbija – Portugalija, 15.30 Vengrija – Suomija, 18.00 Prancūzija – Lietuva, 20.30 Čekija – Izraelis.

Vilniaus „Jeep“ arena: 13.00 Ispanija – Švedija, 15.30 Belgija – Turkija, 18.00 Italija – Latvija, 20.30 Lenkija – Juodkalnija.