2022 03 08

Karti pergalė Prancūzijoje – nuo katastrofos „Rytą“ išgelbėjo M.Girdžiūno šūvis

Vilniaus „Rytas“ (2-2) iššvaistė net 18 taškų persvarą ir buvo arti katastrofos FIBA Čempionų lygoje, tačiau nuo jos vilniečius išgelbėjo Mindaugo Girdžiūno tritaškis, leidęs sostinės klubui svečiuose 73:71 (22:14, 16:9, 21:21, 14:27) įveikti Strasbūro SIG (2-2) komandą ir išsaugoti realius šansus žengti į kitą etapą.
Jarvis Williamsas ir Speedy Smithas
Jarvis Williamsas ir Speedy Smithas / FIBA nuotr.

Pirmąją šių komandų akistatą Vilniuje sausį 76:71 laimėjo SIG, tad vilniečiams nepavyko atsirevanšuoti didesniu skirtumu.

Visgi Giedriaus Žibėno auklėtiniai gali džiaugtis, kad bent jau iškovojo pergalę.

Puikiai pirmoje rungtynių pusėje rungtyniavęs „Rytas“ įpusėjus rungtynėms pirmavo 38:23, o užmėtęs varžovus tritaškiais po ilgosios pertraukos susikrovė net 18 taškų pranašumą (47:29).

Nors SIG bandė vytis vilniečius, šie vis atlaikydavo oponentų šturmus, dažniausiai pataikydami tritaškius, ir dar likus kiek daugiau nei dviem minutėms turėjo 9 taškų persvarą (70:61).

Bet tada viskas pakrypo kita linkme. „Ryto“ žaidėjai ėmė klysti, o SIG į priekį tempęs Jordanas Howardas užkūrė Strasbūro areną ir iniciavo įspūdingą savo komandos spurtą.

Likus 23,2 sek. Arnas Butkevičius prasižengė prieš tritaškį metusį J.Howardą, o šis sumetė visas tris baudas ir išvedė SIG į priekį – 71:70.

Kai jau atrodė, kad „Rytui“ pergalė sprūsta iš rankų, vilniečius išgelbėjo Mindaugas Girdžiūnas.

Jis pataikė tritaškį iš kampo likus 1,1 sek. ir vėl sugrąžino „Rytui“ persvarą (73:71).

DeAndre Lansdowne'as dar turėjo šansą išplėsti pergalę, bet Gytis Radzevičius blokavo varžovo metimą ir „Rytas“ išsigelbėjo.

Pralaimėjimo atveju „Rytui“ būtų likę jau tik teoriniai šansai patekti į Čempionų lygos ketvirtfinalį, o dabar vilniečiai susilygino pergalėmis su SIG. Vis tik tam, kad aplenktų prancūzus lentelėje, vilniečiams teks per likusius du turus laimėti daugiau rungtynių negu SIG.

L grupėje dar žaidžia Tenerifės „Lenovo“ (3-0) ir Sombathėjaus „Falco“ (0-3) komandos.

„Rytas“ Prancūzijoje vertėsi be Vaido Kariniausko – likus vos kelioms valandoms iki rungtynių paaiškėjo, kad įžaidėjas patyrė pėdos traumą.

SIG: Jordanas Howardas 21, Jeanas-Baptiste'as Maille ir Ike Udanoh (8 atk. kam.) po 10.

„Rytas“: Speedy Smithas (2/8 trit., 9 rez. perd.) ir Margiris Normantas (4/6 trit.) po 12, Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) ir Ivanas Buva (7 atk. kam.) po 11, Jarvis Williamsas ir Gytis Radzevičius po 8, Tanneris Leissneris 6, Mindaugas Girdžiūnas 5.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. SIG – „Rytas“

40 min. G.Radzevičiaus blokas varžovui leidžia „Rytui“ išsaugoti pergalę.

40 min. M.Girdžiūno tritaškis likus 1,1 sek.! 71:73.

40 min. A.Butkevičius prasižengė prieš tritaškį metusį J.Howardą, o šis išveda SIG į priekį (71:70).

40 min. Neįtikėtiną metimą pataikė J.Howardas (68:70).

39 min. Oi oi... Prancūzai jau arčiau negu 5 taškai (66:70).

37 min. Įtampa kyla – J.Howardas vėl pataikė tritaškį (61:67).

36 min. S.Smithas pataiko baudos metimą už varžovų techninę pražangą (56:67).

36 min. SIG vėl bando kabintis į vilniečius (56:65).

34 min. G.Radzevičius irgi dalyvauja tritaškių vakarėlyje (49:65).

32 min. Dar vienas M.Normanto šūvis iš toli (47:62).

III kėlinys. SIG – „Rytas“ 44:59 (14:22, 9:16, 21:21)

30 min. M.Normanto ir. T.Leissnerio tritaškiai vėl leidžia „Rytui“ lengviau atsikvėpti prieš ketvirtąjį kėlinį (44:59).

29 min. J.Howardo tritaškis iš labai toli (44:51).

28 min. Labai svarbus Mindaugo Girdžiūno metimas (40:51).

27 min. SIG ima pavojingai artėti (40:49).

26 min. „Rytas“ išlaiko rungtynių kontrolę (34:49).

24 min. Dar vienas A.Butkevičiaus tritaškis! 29:47.

23 min. M.Normantas irgi smeigia tolimą metimą (29:44).

22 min. A.Butkevičiaus tritaškis didina sostinės klubo pranašumą iki rekordinio (25:41).

II kėlinys. SIG – „Rytas“ 23:38 (14:22, 9:16)

20 min. J.Williamsas su sirena įrideno kamuolį į SIG krepšį, o vilniečiai susikrovė 15 taškų persvarą (23:38).

19 min. SIG po labai ilgos pertraukos pelno taškus (23:34).

18 min. S.Smitho tritaškis pirmą kartą vilniečiams suteikia dviženklį pranašumą (21:33). Kol kas Strasbūre labai gražu.

15 min. T.Leissneris turėjo du šansus atakuoti laisvas ir antru mėginimu pataikė (21:28).

14 min. Jordano Howardo tritaškis iššaukia G.Žibėno pertraukėlę (21:25).

12 min. G.Radzevičiaus tritaškis persvara rekordinė (16:25).

I kėlinys. SIG – „Rytas“ 14:22

10 min. Strasbūro arena nepatenkinta, kol Arnas Butkevičius visiškai laisvas deda į krepšį ir užbaigia puikų „Ryto“ kėlinį (14:22).

9 min. Sėkmingai į žaidimą įsiliejęs Jarvis Williamsas įmetė jau 4 taškus, o vilniečiai susikrovė apčiuopiamą pranašumą (14:20).

7 min. Į I.Buvos puskablį tritaškiu atsakė Jeanas-Baptiste'as Maille (13:14).

6 min. M.Normanto tritaškis ir vėl veda į priekį „Rytą“ (10:11).

4 min. Solidžiai pradėjęs „Rytas“ turėjo 4 taškų persvarą, bet dabar jau prancūzai veržiasi į priekį (8:6).

1 min. Pirmuosius taškus pelnė S.Smithas (0:3).

„Ryto“ starto penketas: Speedy Smithas, Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Tanneris Leissneris, Ivanas Buva.