2019 12 18

Drama Venecijoje: „Rytas“ krito paskutinio metimo rungtynėse

Vilniaus „Rytas“, prieš savaitę užsitikrinęs vietą Europos taurės „Top 16“ etape, grupių varžybas baigė nesėkmingai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Venecijoje 74:76 (13:21, 23:17, 18:25, 20:13) krito prieš „Umana Reyer“ ekipą.

Pralaimėjimas reiškia, kad „Rytas“ B grupėje finišavo ketvirtoje vietoje.

Eimantas Bendžius pirmajame kėlinyje truktelėjo į priekį „Ryto“ komandą pataikydamas tris tritaškius. Vis tik varžovai surengė sėkmingą atkarpą ir po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 21:13.

Antrajame ketvirtyje vilniečiai kiek pagerino gynybą ir pamažu priartėjo prie Venecijos komandos. Neįtikėtinu metimu su pražanga iš kitos lentos pusės pasižymėjo Dovis Bičkauskis, o septintąją kėlinio minutę rezultatas tapo lygus 27:27. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo aikštės šeimininkams pirmaujant dviem taškais 38:36.

Po pertraukos „Rytas“ ėmė dalinti lengvus taškus greitose atakose, o tuo „Umana Reyer“ naudojosi puikiai. D.Adomaičio auklėtinių atsilikimas vėl buvo pasiekęs dviženklę žymą. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą šeimininkai pirmavo 63:54.

Paskutiniame kėlinyje „Rytas“ vėl grėsmingai artėjo prie varžovų ir, likus žaisti minutę, D.Sirvydis tritaškiu išlygino rezultatą 74:74.

Varžovai užpuolė, o paskutinis, pergalę galėjęs išplėšti E.Bendžiaus metimas buvo netaiklus.

D.Adomaitis šiame susitikime rėmėsi jaunimu: D.Sirvydis žaidė 23 minutes, Karolis Giedraitis ant parketo praleido 10 minučių, Ąžuolas Tubelis ir Marekas Blaževičius – po 12 min.

„Rytas“ pataikė 44 proc. dvitaškių (22/50) ir 25 proc. tritaškių (5/20), bet laimėjo kovą dėl kamuolių 41:33.

Įdomu tai, kad vilniečiai prasižengė tik 11 kartų, o štai varžovai – net 26.

„Rytui“ 13 taškų pelnė Martynas Echodas, dar atkovojęs 6 kamuolius. 12 taškų pridėjo D.Sirvydis, dažnai draskęs varžovų gynybą prasiveržimais.

„Umana Reyer“: S.Tonutas 14, A.Filloy'us 13, I.Udanohas 10.

„Rytas“: M.Echodas 13 (6 atk. kam.), D.Sirvydis 12 (4/5 dvit., 1/2 trit.), E.Bendžius 10 (3/5 trit.), M.Blaževičius (6 atk. kam.), E.Kairys ir P.Cruzas po 8, A.Butkevičius (7 atk. kam.) 5.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Umana Reyer“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Umana Reyer“

40 min. Varžovai užpuolė, o E.Bendžiaus paskutinis metimas iš toli nebuvo taiklus.

Likus 1 min. Lygu! D.Sirvydis tolimu šūviu išlygino rezultatą – 74:74.

Likus 1:35 min. M.Blaževičius pelnė du taškus su pražanga – 71:74.

39 min. Tritaškis į „Ryto“ krepšį vėl didino atsilikimą – 69:74.

38 min. M.Echodas visiškai laisvas neįkrovė iš viršaus...

36 min. A.Butkevičius pataisė M.Echodo netikslų metimą, T.Holloway taip pat pelnė taškus – 69:71.

35 min. Du skaudūs Venecijos ekipos tritaškiai ir svečių atsilikimas padidėjo – 64:71.

34 min. Dar du M.Echodo taškai – 62:65.

33 min. M.Echodas galingai krovė iš viršaus, D.Sirvydis pridėjo dvitaškį – 60:65.

32 min. D.Sirvydis, atrodo, suprato, kad ne tik tritaškiais gali būti pavojingas. Dar vienas jo reidas – 56:65.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Umana Reyer“ 54:63

30 min. 2+1! D.Sirvydis dar kartą veržiasi iki galo ir žaidžia naudingai – 54:61.

29 min. Deficitas jau buvo dviženklis, bet jį gražiu prasiveržimu sumažino D.Sirvydis – 51:59.

26 min. D.Adomaitis šaukė pasitarimą, mat po jo auklėtinių klaidų varžovai bėgo į greitas atakas ir rinko lengvus taškus – 48:53.

21 min. M.Echodas dėjimu iš viršaus išlygino rezultatą – 38:38.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Umana Reyer“ 36:38

20 min. Po M.Echodo dvitaškio „Rytas“ į didžiąją pertrauką išsinešė dviejų taškų deficitą.

18 min. Ą.Tubelis vėl aikštėje. Panašu, D.Adomaitis pasirengęs duoti neįkainojamų pamokų jaunajam žaidėjui – 29:32.

17 min. Na štai, kantrybė davė savo. Rezultatas lygus – 27:27.

16 min Dooovis Bičkaaauskis! Neįtikėtinas jo metimas iš kitos lentos pusės su pražanga! Vau – 26:27.

15 min. Vilniečiai kiek priartėjo prie varžovų solidesnės gynybos dėka – 22:27.

13 min. Ą.Tubelis pasirodė aikštėje. Tai – pirmoji jo Europos taurės išvyka. E.Kairys pelnė du taškus su pražanga, bet skirtumas toliau išlieka didokas – 19:27.

11 min. Šeimininkų persvara buvo padidėjusi iki dviženklės, bet M.Girdžiūnas smeigė tritaškį – 16:23.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Umana Reyer“ 13:21

9 min. Labai reikalingas E.Bendžiaus tritaškis. Beje, jau trečiasis – 13:19.

8 min. „Rytas“ turi problemų. Varžovai šovė į priekį, o vilniečiai atsiliko jau 10:19.

6 min. E.Kairys be jokio pasipriešinimo ėmė kamuolį puolime ir pelnė itin lengvus taškus – 8:8.

4 min. Dar vienas E.Bendžiaus tritaškis – 6:6.

3 min. Ilgokai taškų nepelnė Vilniaus komanda, bet pagaliau pramušė E.Bendžius, pataikęs iš toli – 3:2.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Venecijos komanda.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Pako Cruzas, Dovis Bičauskis, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Martynas Echodas.

„Umana Reyer“: Ike Udanohas, Michaelas Bramosas, Arielis Filloy'us, Jeremy Chappellas, Mitchellas Wattas.