Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 21

Pirma nesėkmė namų arenoje – „Lietkabelis“ krito nuo „Joventut“ kirčių

Nenado Čanako auklėtinių šiame Europos taurės sezone Panevėžyje nebuvo įveikęs niekas, tačiau antroje pusėje tritaškiais prapliupusi Badalonos „Joventut“ (6-3) išsivežė pergalę.
Panevėžio „Lietkabelis“
Panevėžio „Lietkabelis“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmą sykį namie sukupęs „7bet-Lietkabelis“ (4-5) turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 76:90 (21:16, 18:21, 19:32, 18:23).

Pradžioje ir 7 taškais pirmavę Lietuvos vicečempionai (23:16), į duobę krito trečiajame kėlinyje, kuriame svečiai pataikė net 6 tritaškius.

Kovingi panevėžiečiai buvo beveik panaikinę dviženklį varžovų pranašumą ir priartėję iki vieno taiklaus metimo ketvirtojo kėlinio pabaigoje (72:74), bet vėl neapsigynė ir praleido net 90 taškų.

„Lietkabelis“: Kristianas Kullame (2/8 trit., 6 rez. perd.), Benas Griciūnas (0/5 baud.) ir Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.) – po 12, Gyorgy Golomanas (6 atk. kam.) ir Jamelas Morrisas – po 11, Mantas Rubštavičius 8.

„Joventut“: Henry Ellensonas 17 (8 atk. kam.), Joelis Parra 16 (5 atk. kam.), Andresas Felizas 11 (3/3 trit.), Pau Ribas 10 (5 rez. perd.), Yannickas Kraagas 9.

Ketvirtas kėlinys

40 min. Pirmasis „Lietkabelio“ pralaimėjimas Europoje namų arenoje šiame sezone – 76:90.

39 min. „Joventut“ vėl griebiasi tritaškių. Du taiklūs tolimi metimai, dar vienas – užmynus liniją, ir skirtumas – vėl dviženklis (75:85).

36 min. Keturi iš eilės jaunojo M.Rubštavičiaus taškai ir skirtumas tarp komandų – jau tik vienas taiklus metimas (72:74). Deja, netrukus tas pats M.Rubštavičius baudžiamas 5 pražanga ir jo mačas baigiasi.

34 min. Kapitonas V.Lipkevičius duria svarbų tritaškį, K.Kullamäe prideda dvitaškį nuo vienos kojos ir panevėžiečiai atgyja (68:74).

Trečias kėlinys

30 min. Svečiai prapliumpa tritaškiais... Pataiko jau šeštą šiame kėlinyje ir šauna į priekį (56:68). Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai atsiduria dviženklėje duobėje (58:69).

26 min. Kooooks B.Griciūno dėjimas, ore sugavus kamuolį. Netrukus ir dar vienas, pavogus kamuolį iš A.Tomičiaus (52:55).

24 min. Trečiasis kėlinys šeimininkams prasideda nesėkmingai. Jaunasis M.Rubštavičius užsidirba jau ketvirtą asmeninę pražangą, o „Joventut“ persveria rezultatą (46:52).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinio pabaigoje tritaškį pataiko J.Morrisas ir „Lietkabelis“ po pirmosios rungtynių pusės išlieka priekyje (39:37).

17 min. Įsibėgėjęs A.Tomičius tampa vis didesniu faktoriumi aikštėje. Svečių bokštas yra pelnęs jau 7 taškus, o rezultatas – lygus (30:30).

13 min. Kėlinį Jamelo Morriso taškais pradedantis „Lietkabelis“ atitrūksta 7 taškais (23:16), bet nuo to momento raukšlių N.Čanako kaktoje ima sparčiai daugėti. Šeimininkai krenta į duobę, skirtumas sumenksta iki minimalaus, o N.Čanakas prašo pasitarimo (23:22).

Pirmas kėlinys

10 min. Tik vieną tritaškį iš šešių kol kas pataikęs ir net šešis kamuolius po savo krepšiu varžovams susiimti leidęs „Lietkabelis“ pirmąjį kėlinį baigia būdamas priekyje 5 taškais (21:16).

7 min. Kristianas Kullamäe vagia kamuolį iš varžovų ir deda iš viršaus. „Kalnapilio“ arena kyla iš savo vietų, o „Lietkabelis“ namie vėl spirgina favoritus (17:10).

3 min. Rungtynių pradžioje dominuoja puolimas. Ekipos keičiasi rezultatyviomis atakomis, o 5 taškus iš eilės pelnantis kapitonas V.Lipkevičius lygina rezultatą (9:9).

Viena stipriausių Ispanijos krepšinio lygos ekipų į Panevėžį atsiveža trijų pergalių seriją, skaičiuojant visus turnyrus.

Tuo pačiu metu Nenado Čanako auklėtiniai skaičiuoja tris nesėkmės iš eilės.

„Joventut“ Panevėžyje lankėsi ir praėjusiame Europos taurės sezone. Tuomet „Lietkabelis“ šventė pergalę 87:77.