2022 04 04

Hamburge triumfavęs „Lietkabelis“ tęsia 3 vietos grupėje medžioklę

Vienintelis iš Lietuvos krepšinio klubų Europoje šalies garbę vis dar ginantis Panevėžio „Lietkabelis“ (9-6) šventė svarbią pergalę.
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Rytas" - "Lietkabelis"
Panevėžio „Lietkabelis“ / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Nenado Čanako auklėtiniai Vokietijoje 87:72 (23:8, 29:27, 13:15, 22:22) susitvarkė su Hamburgo „Towers“ (6-9) krepšininkais ir atsirevanšavo už pralaimėjimą namuose (96:100).

Nugalėjęs Hamburge „Lietkabelis“ užsitikrino mažiausiai 5 vietą A grupėje, o poryt, trečiadienį, taip pat išvykoje su Paryžiaus „Metropolitans 92“ (10-5) klubu N.Čanako auklėtiniai kovos dėl 3-iosios.

Pergalė Paryžiuje panevėžiečiams garantuotų 3 poziciją, pralaimėjus – tektų žvalgytis į Andoros „MoraBanc“ (9-6) susitikimą Lenkijoje su Vroclavo „Slask“ (3-12). Jei pralaimėtų ir „MoraBanc“ – „Lietkabelis“ finišuotų ketvirtas ir įgytų namų aikštės pranašumą atkrintamosiose, bet jei Andoros klubas iškovotų pergalę – panevėžiečiai liktų penkti.

Solidų pranašumą panevėžiečiai įgijo dar pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 23:8. Vėliau skirtumas tarp klubų buvo pasiekęs ir 21 tašką (81:60), o svečiai atlaikė visus šeimininkų bandymus priartėti.

Dėl traumos šiose rungtynėse Hamburgo klubui nepadėjo rezultatyviausias komandos žaidėjas Europos taurėje amerikietis Calebas Homesley (17,6 tšk.) ir susirgęs vokietis Justus Hollatzas (8,4).

„Towers“: Trevonas Bluiett 19 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Jaylonas Brownas 17, Maikas Kotsaras 16 (7 atk. kam.), Lukas Meisneris 9.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) ir Vytenis Lipkevičius (3/5 trit.) – po 16, Panagiotis Kalaitzakis ir Kasparas Bėrzinis – po 12, Džordže Gagičius ir Kristupas Žemaitis (2/2 trit.) – po 11.

Ketvirtas kėlinys

40 min. PERGALĖ – 72:87!

38 min. Neatsipalaiduojantis „Lietkabelis“ artėja prie užtikrintos pergalės (60:81). Hamburgo arenoje skamba: „Lietuva! Lietuva!“

34 min. Iš toli pataiko ir V.Lipkevičius! Panevėžiečiai tritaškius meta 50 proc. taiklumu – 10 iš 20 (56:74).

33 min. K.Žemaitis duria du tritaškius ir „Lietkabelis“ toliau sėkmingai malšina visus šeimininkų bandymus sugrąžint intrigą (56:71).

Trečias kėlinys

30 min. Prieš paskutinį ketvirtį panevėžiečiai išlaiko saugų 15 taškų atstumą – 65:50.

27 min. Prisnūdusį „Lietkabelio“ puolimą į priekį vėl trukteli G.Orelikas, įskraidinantis sudėtingą tritaškį su atakos laiko sirena. G.Orelikas jau yra surinkęs 16 taškų, o netrukus atlieka ir puikų perdavimą V.Lipkevičiui (47:61).

25 min. Tačiau šeimininkai ginklų nesudeda ir po dar vienos sėkmingos atkarpos mažina skirtumą jau iki vienženklio (47:56).

23 min. „Towers“ iš rūbinės grįžta užsivedusi (39:52), bet šeimininkų entuziazmą mažina taiklūs Dž.Gagičiaus ir G.Oreliko metimai iš po krepšio, pasinaudojus ūgio persvara (39:56).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinį uždaro sudėtingas P.Kalaitzakio dvitaškį su sirena. Pirmoje rungtynių pusėje dominavęs „Lietkabelis“ susikrauna 17 taškų atsargą (35:52).

18 min. Čia „Lietkabelis“ ar „Golden State Warriors“? Iš toli pataiko ir V.Lipkevičius, o skirtumas pasieka 20 taškų! 25:45!

16 min. P.Kalaitzakis įskraidina du tritaškius iš eilės, G.Orelikas dar pavagia kamuolį iš varžovų ir vėl linksmiau (21:35).

15 min. Dž.Gagičius verčia 4 taškus iš po krepšio ir kiek pristabdo atsigavusius šeimininkus, bet „Towers“ puolimas išsijudina (21:27).

12 min. Kažkas sukeitė komandas? Antrąjį kėlinį geriau pradeda jau šeimininkai, pelnantys 6 taškus iš eilės ir N.Čanakas nieko nedelsdamas prašo minutės pertraukėlės (14:23).

Pirmas kėlinys

10 min. K.Berzinis iš kito krašto – dar vienas latvių aukštaūgio tolimas metimas ir „Lietkabelis“ po pirmojo kėlinio turi net 15 taškų pranašumą (8:23).

9 min. Pirmajame kėlinyje – visiškas „Lietkabelio“ dominavimas. G.Orelikas taikliais baudų metimais sukrauna svečiams dviženklę persvarą (6:16), o netrukus K.Berzinis pataiko ir pirmąjį svečių tritaškį (6:19).

5 min. Iš po krepšio jau ne sykį nepataikiusiems Hamburgo krepšininkams prireikia net 4 min. 37 sek. pelnyti pirmuosius rungtynių taškus. „Lietkabelis“ pirmauja 2:7.

2 min. Itin nerezultatyvi rungtynių pradžia. Per dvi minutes vienintelį tašką kol kas yra pelnęs tik K.Žemaitis, pataikęs vieną baudos metimą iš dviejų (0:1). Netrukus pasižymi ir Dž.Gagičius (0:3).