2017 12 26

Nė vieno tritaškio nepataikęs „Lietuvos rytas“ išplėšė pergalę ir antrą vietą

Sunkiai Europos taurės turnyrą pradėję Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai su šešiomis pergalėmis per 10 mačų finišavo Europos taurės turnyro C grupėje. Antradienį Prancūzijoje pasiekta pergalė 71:69 prieš Limožo CSP klubą leido Rimo Kurtinaičio vyrams išsaugoti antrąją vietą grupėje.

Egidijus Mockevičius sužaidė geriausias savo rungtynes Vilniaus „Lietuvos ryte“ ir leido pamiršti vilniečiams netaiklius tolimus metimus Limože.

Antradienį vilniečiai prametė visus 16 tritaškių, tačiau vis vien pasiekė reikalingą pergalę prieš Prancūzijos klubą.

Antrą vietą grupėje užsitikrinusiems vilniečiams 13 taškų pelnė ir 10 kamuolių atkovojo E.Mockevičius.

Po sunkios peties traumos tik šį mėnesį į aikštę grįžęs 25 metų vidurio puolėjas surinko 24 naudingumo balus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Egidijus Mockevičius

13 taškų pelnė ir Loukas Mavrokefalidis, kurio 7 taškai per trečią kėlinį padėjo pamatus pergalei – būtent po pertraukos Vilniaus komanda ėmė pirmauti nedidele persvara, kurią išsaugojo iki pat finalinio švilpuko.

Labai naudingai sužaidė ir Chrisas Krameris, pelnęs 7 taškus ir atlikęs net 9 rezultatyvius perdavimus.

O Artūras Jomantas įmetė svarbiausią metimą mače, kai likus žaisti 11 sek. pataikė iš po krepšio per varžovą ir padidino vilniečių persvarą nuo vieno taško iki trijų.

Limožo klubui atstovaujantis Tautvydas Lydeka į buvusios savo komandos krepšį įmetė 3 taškus. 34 metų vidurio puolėjas, kaip ir kiti Limožo žaidėjai, susidūrė su problemomis įveikiant vilniečių gynybą.

Prancūzijos klubo krepšininkai pataikė tik 44 proc. dvitaškių ir 22 proc. tritaškių. O vilniečiai pataikė net 60 proc. dvitaškių ir dominavo kovoje dėl kamuolių (38:30).

„Lietuvos rytas“: E.Mockevičius (10 atk. kam.) ir L.Mavrokefalidis po 13, A.Jomantas 9, T.Petersonas 8, Ch.Krameris 7 (9 rez. perd.), B.Madgenas 6, M.Echodas, J.Baronas ir R.Giedraitis po 4, M.Girdžiūnas 3.

Limožo CSP: K.Hayesas 14, A.Bouteille 12, W.Howardas 9, ... T.Lydeka 3.

Ir antroje vietoje finišavęs „Lietuvos rytas“, ir ketvirtoje esantis Limožo klubas jau buvo užsitikrinę bilietus į antrąjį etapą. Bet antroji pozicija grupėje leidžia tikėtis silpnesnių varžovų „Top 16“ varžybose. Vilniečiai pateko į naują F grupę, kurioje jau laukia B grupė nugalėtoja Miuncheno „Bayern“. Kitos komandos paaiškės trečiadienį, kai baigsis Europos taurės reguliarusis čempionatas.

Po prasto starto įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ iš pastarųjų šešių mačų Europos taurės varžybose laimėjo net penkis.

C grupėje R.Kurtinaičio treniruojamai komandai nepavyko įveikti tik Krasnodaro „Lokomotiv“ – Rusijos klubas laimėjo visas 9 rungtynes ir kol kas tik jis ir Miuncheno „Bayern“ nėra patyrę pralaimėjimų.

C grupėje už „Lietuvos ryto“ nugaros liko Berlyno ALBA (5-4) su Mariumi Grigoniu, Limožo CSP (5-5), Bilbao „RetaBET“ (2-7) ir Belgrado „Partizan“ (1-8).

Sudėtingesnė yra Panevėžio „Lietkabelio“ padėtis, kuris rikiuojasi penktas B grupėje ir trečiadienį privalo Juodkalnijoje nugalėti Podgoricos „Budučnost“, kad iškoptų į kitą etapą.

Limožo CSP ir „Lietuvos ryto“ rungtynių svarbiausius įvykius fiksavo 24sek.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Vilniečiai laimi rungtynes, nepataikę nė vieno tritaškio per mačą!

Likus žaisti 4,5 sek. L.Mavrokefalidis atkovojo kamuolį, o šeimininkai nebeprasižengė.

Likus žaisti 11 sek. Po prancūzų tritaškio Ch.Krameris vos neprarado kamuolio, bet galiausiai rado po krepšiu A.Jomantą. Po puolėjo dvitaškio - 71:68.

37 min. Vilniaus krepšininkai sunkiai, bet braunasi link pergalės. 69:65 likus žaisti tris minutes. Raktas yra gynyba, nes šeimininkai pataiko tik 45 proc. dvitaškių ir 19 proc. tritaškių.

31 min. Vilniaus krepšininkai pirmauja, nepaisant 13 klaidų ir visų 12 pramestų tritaškių. Neįtikėtina.

Trečiasis kėlinys

30 min. L.Mavrokefalidis per trečią kėlinį pelnė 7 taškus ir labiausiai prisidėjo prie „Lietuvos ryto“ bandymų pabėgti. Vilniečiai priekyje 58:55.

25 min. T.Lydeka negaili buvusios komandos žaidėjų. Nuo Limožo komandos vidurio puolėjo rankos mosto J.Baronas atsidūrė ant parketo. Kova ne tik kieta, bet ir lygi: 45:45.

22 min. Vilniaus krepšininkai šauna į priekį atkarpa 6:0. E.Mockevičius jau yra surinkęs 21 naudingumo balą, o „Lietuvos rytas“ priekyje 41:35.

Antrasis kėlinys

20 min. Pirmoji mačo dalis baigėsi 35:35. Vilniaus komandai daugiausiai taškų per pirmuosius du kėlinius pelnė E.Mockevičius (9) ir Loukas Mavrokefalidis (6).

Limožo komandai 8 taškus pelnė Kenny Hayesas, 7 – Danny Gibsonas. Legionierius iš Lietuvos T.Lydeka yra pelnęs 1 tašką.

19 min. „Lietuvos rytas“ vis dar nėra pataikęs nė karto iš toli, nors metė vienuolika tritaškių. T.Petersonas prametė visus tris tolimus metimus, Benas Madgenas – du. Tačiau 61 proc. pataikytų dvitaškių leidžia laikytis netoli varžovų: 33:35.

15 min. Sunkios rungtynės ne tik žaidėjams, bet ir teisėjams. Vienas jų skubėdamas paskui krepšininkus nepastebėjo operatoriaus su filmavimo kamera – įvyko susidūrimas, po kurio teisėjas atsidūrė ant grindų.

13 min. R.Giedraitis lyg uraganas įsiliejo į rungtynes. Perėmęs kamuolį jis būtų viršijęs leistiną greitį, kai nudūmė per visą aikštę ir įdėjo dviem rankomis. „Lietuvos rytas“ atsilieka 20:21.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Lietuvos rytas“ prametė visus aštuonis tritaškius per pirmą kėlinį. Nepaisant to, vilniečiai atsilieka minimaliai – 16:17.

5 min. Buvęs „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Tautvydas Ledeka pasirodė aikštėje. Jis žaidė Vilniaus klube 2013-2014 metais, o į Limožą atvyko visai neseniai iš Italijos. 34 metų lietuvis baudos metimu išlygino rezultatą: 10:10.

Štai, kaip atrodė T.Lydeka, kai dar žaidė „Lietuvos ryte“. Varžovai tada buvo labai pajėgūs.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Rimantas Kaukėnas, Tautvydas Lydeka ir Darjušas Lavrinovičius

4 min. Neįprastas starto penketas, kuriame atsirado A.Jomantas ir E.Mockevičius, pradėjo rungtynes simpatiškai. Du žaidėjai, įprastai įsitraukiantys į žaidimą nuo atsarginių suolo, pelnė 6 iš 8 pirmųjų taškų. „Lietuvos rytas“ pradėjo mačą 8:4

1 min. Gražus akiai vaizdas Limožo tribūnose – ten daug „Lietuvos ryto“ sirgalių, atkeliavusių per Kalėdas apie 2 tūkst. kilometrų paskui savo komandą.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Chrisas Krameris, Jimmie Baronas, Artūras Jomantas, Travisas Petersonas ir Egidijus Mockevičius.