2022 03 09

Netikėtai iššovęs estas įtvirtino baskų pergalę prieš Eurolygos čempionus

Dviejų lietuvių atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (8-15) išsaugo viltis pakovoti dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose. Baskai namuose 87:74 (22:24, 14:19, 26:15, 25:16) nugalėjo titulą ginantį Stambulo „Anadolu Efes“ (12-9) klubą.
Sanderis Raieste
Sanderis Raieste / Scanpix/Karolio Kavolėlio/KKF nuotr.

Rokas Giedraitis nugalėtojams per 29 minutes pelnė 10 taškų (2/6 dvit., 2/6 trit.), atkovojo 5 ir prarado vieną kamuolį, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir surinko 9 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis baskams per 11 minučių įmetė 3 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 3 naudingumo balus.

Rungtynės prasidėjo nuo įspūdingos „Anadolu Efes“ lyderio Shane'o Larkino tritaškių salvės. Amerikietis vos per mažiau nei keturias minutes smeigė penkis tolimus metimus iš eilės ir po pirmojo ketvirčio leido savo komandai pirmauti 24:22.

„Anadolu Efes“ dar geriau sužaidė antrą kėlinį ir įpusėjus mačui pirmavo 43:36, tačiau baskai perėmė iniciatyvą po ilgosios pertraukos.

Wade'o Baldwino vedama komanda kėlinio viduryje persvėrė rezultatą (51:50), o po 30 žaidimo minučių pirmavo 62:58.

Galiausiai, „Baskonia“ įrodė savo pranašumą ketvirtajame kėlinyje, o prie to netikėtai prisidėjo ir 11 taškų per ketvirtą kėlinį pelnęs 22-ejų estas Sanderis Raieste. Jis visus savo taškus pelnė būtent lemiamame rungtynių ketvirtyje ir pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Iki tol per du sezonus trunkančią karjerą Eurolygoje estas buvo pelnęs iš viso tik 11 taškų.

Laimėjusi „Baskonia“ jau tik per dvi pergales atsilieka nuo aštuntoje vietoje esančios Belgrado „Crvena zvezda“ (10-12), kai Eurolyga eliminavo iš lentelės suspenduotus Rusijos klubus.

„Anadolu Efes“ yra saugesnėje vietoje – penktoje.

„Baskonia“: Wade'as Baldwinas 20 (7/8 dvit., 11 rez. perd., 31 naud. bal.), Simone Fontecchio 15 (5 rez. perd.), Sanderis Raieste 11 (3/3 trit.), Matthew Costello (10 atk. kam.) ir Rokas Giedraitis po 10.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 23 (6/9 dvit., 2/8 trit.), Shane'as Larkinas 21 (7/12 trit.), Chrisas Singletonas 8.