Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 10 03

Netikėtas smūgis ispanams: Ispanijos rinktinės galybei grasina politinės jėgos

Ispanijos krepšinio galybei – netikėtas smūgis iš pasalų. Separatistai per rinkimus Katalonijoje užsitikrino regioninio parlamento kontrolę. Kitas jų žingsnis – Katalonijos nepriklausomybė nuo Ispanijos. Vos prieš porą savaičių ispanai Europos čempionato finale nukovė lietuvius ir užsidėjo auksinę karūną, tačiau Ispanijos krepšinio galybę gali sunaikinti net ne krepšinio jėgos.
Pau Gasolis
Pau Gasolis / „Scanpix“ nuotr.

Jei Katalonijos regionas paskelbs nepriklausomybę, susiskaldys Ispanijos krepšinio žemėlapis ir nacionalinė komanda, rašo FIBA žurnalistas Davidas Heinas.

Aišku, tokiu atveju Katalonijos lauktų ilgas kelias tarptautinio sporto užkulisiuose. Katalonams reikėtų įkurti Nacionalinį olimpinį komitetą, kuriam reiktų gauti Tarptautinio olimpinio komiteto pripažinimą.

Be to, Katalonijos krepšinio federaciją turės pripažinti FIBA.

Kas žaistų Katalonijos rinktinėje?

Katalonai didžiuojasi savo šaknimis, todėl greičiausiai pasirinktų savo regiono rinktinę. Kaip ji atrodytų?

Tai būtų stipri komanda. Iš šių metų Europos čempionų katalonai yra Pau Gasolis, Pau Ribas ir Guillemas Vivesas. Be to, Katalonijos regione gimė ir augo Marcas Gasolis bei Ricky Rubio.

Katalonijos rinktinėje galėtų žaisti Pau ir Marcas Gasoliai, Ricky Rubio, Pau Ribas, Guillemas Vivesas ir kiti. Ispanijos jaunimo rinktinėse apstu talentingų ir perspektyvių Katalonijos regiono žaidėjų.

Ispanijos jaunimo komandoms pergales nukaldina taip pat daugiausia Katalonijos regiono krepšininkai, todėl rinktinei augtų puiki pamaina.

Pasirinkimas: Ispanija ar Katalonija?

Kita vertus, ar šiems krepšininkams būtų leista pakeisti nacionalinę komandą? Paprastai įmanomi du variantai. 

Žaidėjas iki 17 metų rungtyniavęs Ispanijos jaunimo rinktinėse galėtų iškeisti ją į Katalonijos komandą.

Jei krepšininkas atstovavo Ispanijos rinktinei būdamas vyresnis, norėdamas atstovauti Katalonijai jis turėtų sulaukti specialaus FIBA generalinio sekretoriaus leidimo. Tai numatyta nuostatose – jei krepšininkas iš tikrųjų yra gimęs Katalonijoje ir jei tai padėtų Katalonijos krepšinio plėtrai.

Yra ir kitas būdas – per tam tikrą laiką duoti Katalonijos regiono žaidėjams nuspręsti, kuriai rinktinei jie atstovaus ateityje.

Tokiu pavyzdžiu praeityje sekė Balkanų šalys, kai Jugoslavija skilo į Bosniją ir Hercegoviną, Makedoniją, Kroatiją, Slovėniją ir Serbiją, o vėliau pastaroji – dar ir į Juodkalniją.

Ne gana to, užtruks keletą metų, kol Katalonija bus pripažinta kitų pasaulio valstybių. Tikimasi, kad Ispanija bus tokia pat negeranoriška, kaip Serbija ar Izraelis, stabdę Kosovo ir Palestinos žingsnius.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Ispanijos krepšinio rinktinė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Ispanijos krepšinio rinktinė

Ispanijos lygos susiskaldymas

Aukščiausioje Ispanijos lygoje žaidžia trys katalonų klubai - „Barcelona“, Badalonos „Joventut“ ir „Manresa“.

Jei Katalonija atsiskirs nuo Ispanijos, šios komandos turės palikti stipriausią Ispanijos krepšinio lygą.

24 iš 77 vietinių Ispanijos čempionato žaidėjų yra katalonai. Dvylika „Liga Endesa“ komandų turi bent vieną kataloną. Nepriklausomybės atveju, Katalonijos krepšininkai bus laikomi legionieriais.

Kad Ispanija ir Katalonija taptų atskiromis valstybėmis, laukia ilgas kelias. Tačiau Ispanijos krepšiniui garsusis rinkimų savaitgalis gali tapti Ispanijos krepšinio nuopolio pradžia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos