2022 02 20

„Olympiakos“ triumfavo Graikijos taurėje, „Anadolu Efes“ užkariavo Turkiją

Europoje šį savaitgalį – taurių turnyrų laikas. Graikijoje ir Turkijoje vyko karštos kovos, kuriose galiausiai savo pranašumą įrodė Pirėjo „Olympiakos“ ir Stambulo „Anadolu Efes“.
Tyleris Dorsey
Tyleris Dorsey / nuotr. „Getty Images"/euroleague.net

„Oly“ paskutinį kartą Graikijos taurę į viršų kėlė dar 2011-siais.

Nuostabiai rungtynių pabaigą sužaidusi Pirėjo komanda nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 81:73.

Trečiajame kėlinyje „Oly“ atsiliko 12 taškų, tačiau tuomet sužaidė puikų lemiamą ketvirtį. Pirmas septynias minutes ketvirtajame kėlinyje PAO nepelnė nė vieno taško, o Pirėjo ekipa šovė į priekį spurtu 15:0.

MVP prizą atsiėmęs Tyleris Dorsey finale pelnė 21 tašką, Sasha Vezenkovas pridėjo 18 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

Ioannis Papapetrou nepadėjo PAO ekipai, o Nemanja Nedovičius pelnė 23 taškus Dimitrio Prifčio auklėtiniams.

Turkijoje laurus susižėrė Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai, finale 86:71 nugalėję „Fenerbahče“ ekipą.

Vasilije Micičius pelnė 23 taškus ir išdalino 6 perdavimus, finalo ketverto MVP Tiboras Pleissas pridėjo 20 taškų, Rodrigue'as Beaubois – 19 taškų, Adrienas Moermanas pelnė 13 taškų ir atkovojo net 16 kamuolių.

Pralaimėjusiems Devinas Bookeris pelnė 17 taškų, Marko Guduričius – 15.

„Anadolu Efes“ finale susikrovė dviženklę persvarą dar prieš didžiąją pertrauką ir niekada jos neišbarstė.

„Fenerbahče“ vertėsi be Pierria Henry, Nando de Colo, Jano Vesely, Danilo Barthelio, Marialo Shayoko ir Achille Polonaros.

„Anadolu Efes“ nepadėjo Jamesas Andersonas, Chrisas Singletonas, Elijah Bryantas ir Bryantas Dunstonas.