2023 10 04

„7bet-Lietkabelis“ skaudžiai krito Europos taurės starte

14 taškų persvarą trečiojo kėlinio viduryje dar turėjęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (0-1) galiausiai skaudžiai krito pirmosiose Europos taurės sezono rungtynėse.

Juodkalnijoje žaidę Roberto Štelmaherio auklėtiniai tragiškai užbaigė rungtynes ir nusileido Podgoricos „Budučnost“ (1-0) ekipai 65:76 (17:17, 21:14, 12:22, 15:23).

48-erių R.Štelmaheriui tai buvo debiutas Europos taurėje kaip treneriui. Prieš 18 metų latvis su tuometiniu Vilniaus „Lietuvos rytu“ yra laimėjęs šį turnyrą kaip žaidėjas.

„Betsafe-LKL“ nuotr./Robertas Štelmaheris

Bet trečiadienį Podgoricoje jis nerado tinkamų žodžių pažadinti savo auklėtinius, kurie visiškai išskydo trečiojo kėlinio viduryje.

49:35 tuo metu pirmavę svečiai likusias 16 minučių pralaimėjo 16:41.

Panevėžiečiai padarė net 19 klaidų, o svarbiausi jų snaiperiai – Deividas Sirvydis (1/9) ir Gediminas Orelikas (2/8) – šaudė pro šalį iš toli.

„Budučnost“: Jacorey Williamsas (6 atk. kam.) ir McKinley Wrightas (5 rez. per.) – po 13, Vladimiras Mihailovičius 12, Yoanas Makoundou 10, Brandonas Paulas 7 (6 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 16 (8 atk. kam.), Gediminas Orelikas 14 (2/8 trit., 6 atk. kam.), Deividas Sirvydis 8 (1/9 trit., 7 atk. kam.), Paulius Valinskas (5 klaid.), Nikola Popovičius ir Vytenis Lipkevičius – po 6.

Kitą savaitę Europos taurėje namuose panevėžiečiai žais su Salonikų „Aris“ ekipa.

Rungtynių eiga

40 min. Pabaiga. 76:65 pergalę švenčia „Budučnost“.

40 min. D.Sabeckis dar praranda kamuolį ir yra baudžiamas nesportine pražanga... Juodas vakaras tampa dar juodesniu (76:63).

39 min. Klaidos gynyboje bado akis – 72:61...

37 min. D.Sirvydis nepraranda tikėjimo, bet krepšys ir toliau tarsi užrištas... Tritaškiai – 1/9, o varžovai pirmauja jau 68:61.

34 min. Bet kitiems pataikyti nepavyksta, o „Budučnost“ bėga (60:55).

32 min. Kas kitas jei ne V.Lipkevičius?! Tritaškis ir svečiai vėl priekyje (53:55).

Trečias kėlinys

30 min. Visiškai puolime užstrigęs „Lietkabelis“ per šešias minutes sukrapšto vos tašką, o šeimininkai jau priekyje... (53:50).

28 min. Net tris minutes užtrukusį svečių taškų badą nutraukia V.Lipkevičius, pataikantis vieną baudos metimą (45:50).

27 min. Duobė tęsiasi. Dar viena R.Štelmaherio auklėtinių klaida, o „Budučnost“ spurtas siekia jau 10:0... (45:49).

26 min. Trečia klaida iš eilės... (43:49).

25 min. Šeimininkai baltos vėliavos nekelia. Jie didina intensyvumą gynyboje, vagia du kamuolius ir tirpdo deficitą (40:49).

24 min. N.Popovičius prideda dėjimą, o P.Valinskas – dar vieną tritaškį ir skirtumas tarp komandų pirmą sykį peržengia dviženklę ribą (35:49).

23 min. P.Valinskas iš 8 metrų per varžovo rankas – bingo! (35:44)

Antras kėlinys

20 min. Pirmąją rungtynių pusę R.Štelmaherio auklėtiniai laimi 38:31.

19 min. D.Sirvydis įsigudrina dar sykį nepataikyti net į lanką... Bet svečiai ima jau 13 kamuolį puolime ir kol kas visiškai dominuoja po krepšiais (29:36).

17 min. Firminis G.Maldūno dvitaškis po puolime atkovoto kamuolio, prametus baudą. Dar vieną taiklų metimą prideda ir G.Orelikas, o svečių persvara išauga iki aštuonių (24:32).

14 min. Aikštėje verda taškas į tašką, o pirmąjį šeimininkų šturmą sustabdę svečiai jau pirmauja (22:25).

Pirmas kėlinys

10 min. Po pirmojo kėlinio – lygu (17:17).

9 min. Gabrielius Maldūnas!! Pasaulio čempionate šiemet žaidęs aukštaūgis priverstas atakuoti paskutinę atakos sekundę ir pataiko pirmąjį karjeros tritaškį Europos taurėje! Sėkmingo epizodo įkvėptas „Lietkabelis“ spurtuoja ir lygina rezultatą (15:15).

8 min. Svečių puolimas stringa, o šeimininkai duria dar vieną tritaškį (15:8).

5 min. D.Sirvydis laisvas iš toli nepataiko net į lanką... (9:3). Bet kitas krenta į skylę! (9:6).

4 min. Panevėžiečiai daro jau 3 klaidą ir atsilieka (7:3).

2 min. Pavojaus signalas... Su apsaugine kauke žaidžiantis tylusis „Lietkabelio“ lyderis V.Lipkevičius užsidirba dvi pražangas per pirmas 80 sekundžių. R.Štelmaheris itin svarbaus žaidėjo kol kas nekeičia.

2 min. Ką vasarą valgė G.Orelikas?? Nuostabus jo sezono startas tęsiasi – pirmas metimas ir pirmas taiklus tritaškis. Deja, apsiginti panevėžiečiams kol kas nesiseka (4:3).

Prieš rungtynes

B grupėje žaisiantys panevėžiečiai sezoną pradėjo laimėdami dvejas iš trejų galimų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) kovų.

„Betsafe-LKL“ nuotr./„Lietkabelio“ žaidėjai

„Budučnost“ Adrijos lygoje kol kas sužaidė tik vienerias rungtynes, tačiau jose daugiau nei įtikinamai 103:73 nupūtė „Zadar“ klubą.

Verta pažymėti, kad „Lietkabelis“ visoje Europos taurėje turi mažiausiai legionierių – vos du – ir yra labiausiai vietiniais žaidėjais besiremiantis klubas.

Europos taurės A grupėje vakar debiutavo „Wolves“ krepšininkai, skaudžiai – 78:105 – sutriuškinti „Paris“ klubo ir sulaukę aštrios kritikos net iš savo įkūrėjo Gedimino Žiemelio.