2020 12 16

Karti pergalė: „Lietkabelis“ laimėjo, bet nepakankamu skirtumu

Panevėžio „Lietkabelio“ pasirodymas Europos taurėje baigsis jau penktadienį. Tai paaiškėjo po rungtynių „Cido“ arenoje, kuriose panevėžiečiai iškovojo pergalę, tačiau nepakankamu skirtumu.
Paulius Valinskas
Paulius Valinskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 77:69 (20:20, 19:17, 18:20, 20:12) įveikė Andoros „MoraBanc“, bet pergalės šiose rungtynėse reikėjo bent 11 taškų skirtumu, nes pirmąjį mačą Andoroje spalį „Lietkabelis“ pralaimėjo 66:76.

Visas rungtynes taškas į tašką su varžovais žaidę panevėžiečiai arti reikiamo skirtumo atsidūrė po sėkmingos ketvirtojo kėlinio pradžios, kai susikrovė 10 taškų persvarą.

„Lietkabelio“ žaidėjai tiksint bėgant minutėms netgi turėjo kelis progas padidinti skirtumą iki 12 ar 13 taškų, bet visi metimai skriejo pro šalį, o galiausiai Panevėžio klubą paskandino buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Clevinas Hannah.

Iš viso net 27 taškus pelnęs amerikietis, turintis ir Senegalo pilietybę, pelnė taškus greitoje atakoje, o netrukus smeigė ir tritaškį, taip sušvelnindamas savo komandos atsilikimą iki 5 taškų – 69:74.

K.Vinalesas kitoje atakoje pataikė tritaškį, o „Lietkabelis“ dar turėjo šansą, kai paskutinėje atakoje Paulius Valinskas metė tolimą metimą, bet jis į krepšį neįkrito ir net ir pralaimėjusi Andoros komanda žengė į Europos taurės „Top 16“ etapą.

Antrą kartą laimėjęs „Lietkabelis“ penktadienį namuose priims „AS Monaco“ žaidėjus, bet šios rungtynės jau bus tik mūšis dėl garbės, nes panevėžiečiai tikrai nebepakils aukščiau nei penktoji vieta C grupėje.

6. „Telenet Giants“ 1 8 -118

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 17 (4/4 trit.), Gytis Masiulis 16 (4/8 trit., 9 atk. kam., 24 naud. bal.), Kyle'as Vinalesas 12 (1/8 trit., 7 rez. perd., 5 kld.), Džordže Gagičius 11, Paulius Valinskas 9.

„MoraBanc“: Clevinas Hannah 27 (5/7 dvit., 4/9 trit., 27 naud. bal.), Haukuras Palssonas 12, Guillemas Colomas 9.

Rungtynių eiga

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „MoraBanc“ 77:69 (20:20, 19:17, 18:20, 20:12)

Paskutinės sekundės. P.Valinskas dar turėjo paskutinį šansą, bet jo tritaškis skriejo pro šalį. Gaila, tačiau „Lietkabelio“ pasirodymas Europos taurėje baigsis jau penktadienį.

Likus 45 sek. K.Vinalesas dar bando gelbėti „Lietkabelį“ – 77:69!

39 min. Koks skaudus C.Hannah dūris iš toli... 74:69.

38 min. Ech... G.Masiulis laisvas nepataikė, o C.Hannah užpuolė sėkmingai ir skirtumas vėl mąžta – 74:66.

37 min. Panevėžiečiai jau turėjo kelias progas pasiekti reikiamą 11 taškų skirtumą, bet metimai vis neįkrenta – 72:64.

35 min. „Cido“ arenoje liejasi ne sultys, o tritaškiai – pataikė ir P.Valinskas. 72:62.

34 min. Dar vienas G.Masiulio tritaškis, bet netrukus džiaugsmą keičia nusivylimas, nes tuo pačiu atsako ir C.Hannah – 69:62.

33 min. „Lietkabelis“ turi rekordinę persvarą (66:59), o iki reikiamo skirtumo jiems trūksta jau tik 4 taškų.

32 min. Smagi lemiamo ketvirčio pradžia – „Lietkabelis“ susigrąžina apčiuopiamą persvarą. 62:57.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „MoraBanc“ 57:57 (20:20, 19:17, 18:20)

30 min. G.Masiulis vėl pataikė tritaškį per paskutinę kėlinio minutę.

29 min. „MoraBanc“ vėl perėmė iniciatyvą – 54:57.

28 min. Kvieskite gaisrininkus, turime degantį žmogų! M.Normantas šveitė jau trečią tritaškį per dvi minutes. „Lietkabelis“ pirmauja 52:50.

27 min. M.Normantas! Dar vienas jo tritaškis, jau trečias šiandien. Gaila, kad „Lietkabelis“ niekaip nesugeba apsiginti – 47:50.

26 min. Fanfaros Panevėžyje! M.Normantas pataikė tritaškį ir nutraukė slogią „Lietkabelio“ atkarpą. 44:46.

25 min. Vėl kartojasi „Lietkabelio“ trečiojo kėlinio sindromas. Panevėžiečiai taškų nepelnė jau keturias minutes, o svečiai tolsta – 41:46.

23 min. Nors prieš kelerius metus žaidė Vilniuje, panašu, kad Panevėžyje C.Hannah jaučiasi lyg namie. Jau 15-asis amerikiečio taškas išveda Andorą į priekį – 41:44.

22 min. C.Hannah du taškai su pražanga ir jau lygu – 41:41.

22 min. Teisėjai nepasigaili G.Masiulio ir skiria jam nesportinę pražangą, bet „MoraBanc“ iš to išpešė tik 1 tašką – 41:38.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „MoraBanc“ 39:37 (20:20, 19:17)

20 min. Į rūbines „Lietkabelis“ keliauja su skaudžiu Bandja Sy linkėjimu – galingu dėjimu į krepšį.

20 min. G.Masiulio tritaškis – 39:34.

20 min. C.Hannah iškvietė į šokių aikštelę varžovą ir šveičia taiklų tritaškį – 36:34.

19 min. Įtampa pernelyg sudrėkino K.Vinaleso rankas? „Lietkabelio“ mažylis suklydo jau keturis sykius, o paskutinę klaidą padarė kamuoliui tiesiog išslydus iš rankų į užribį. Tiesa, amerikietis pridarė ir gerų dalykų – su 7 taškais jis rezultatyviausias „Lietkabelyje“.

17 min. Prisiminkite, kad „Lietkabeliui“ šiandien reikia laimėti bent 11 taškų skirtumu. Iki jo po M.Normanto metimo trūksta jau nedaug – 32:26.

16 min. Trūkinėjantį „Lietkabelio“ puolimą pagyvina V.Lipkevičiaus tritaškis – 30:25.

14 min. „MoraBanc“ žaidėjai buvo nepelnę taškų beveik šešias minutes. Iki dabar – 25:22.

12 min. P.Valinskas nardo po Andoros krepšiu, „Lietkabelio“ spurtas išsitęsė jau iki 9:0, o pranašumas rekordinis – 25:20.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „MoraBanc“ 20:20

10 min. Paulius Valinskas užbaigė kėlinį metimu su sirena!

9 min. Pirmas „Lietkabelio“ tolimas metimas – jį įskraidino M.Normantas. 16:18.

8 min. „MoraBanc“ įdrėbė du tritaškius iš eilės, o N.Čanakas prašo pauzės – 13:18.

8 min. Gal panevėžiečiai ištepė lankus sviestu? Iš po krepšio rungtynių pradžioje nepataikė G.Maldūnas, o andoriečiai iš artimos distancijos švaisto vieną progą po kitos.

6 min. „Lietkabelio“ naujokas Džordže Gagičius lyg koks meškinas verčia taškus baudos aikštelėje – 13:12.

5 min. Ar tik čia ne koks V.Lipkevičiaus antrininkas? „Lietkabelio“ puolėjas iš vidutinio nuotolio atakavo ne dešine, kaip įprasta, o kaire ranka, ir pataikė nuo lentos. Netrukus 3 taškus pridėjo G.Masiulis – 11:8.

4 min. C.Hannah revanšuojasi perimtu kamuoliu ir tritaškiu greitoje atakoje – 4:7.

3 min. K.Vinalesas gražiu „eurostepo“ žingsniu įveikia buvusio Vilniaus „Ryto“ gynėjo Clevino Hannah gynybą ir išveda Panevėžio klubą į priekį – 4:2.

2 min. Pirmieji „Lietkabelio“ taškai kapsi į G.Maldūno sąskaitą – 2:2.

„Lietkabelio“ starto penketas: Kyle'as Vinalesas, Margiris Normantas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis, Gabrielius Maldūnas.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant