2021 02 13

Per plauką nuo katastrofos: Šaro „Barcai“ taurės ketvirtfinalyje prireikė pratęsimo

Šarūno Jasikevičiaus vedama „Barcelona“ ekipa itin sunkiai pradėjo Ispanijos Karaliaus taurės turnyrą. Ketvirtfinalyje katalonai ilgą laiką atsiliko, žaidė pratęsimą, bet galiausiai 103:93 (15:29, 24:15, 21:21, 28:23, 15:5) nukovė Malagos „Unicaja“.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Šeštadienį vyksiančiame pusfinalyje „Barcos“ jau laukia Vitorijos „Baskonia“ ekipa, kurios gretose yra Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis.

Pirmajame kėlinyje Barselonos ekipa gavo šaltą dušą – Dario Brizuela suvertė 14 taškų, o „Unicaja“ nurūko į priekį 29:15.

Vis tik antrajame ketvirtyje situacija „Barcai“ kiek pasitaisė ir į didžiąją pertrauką Katalonijos gigantė išėjo varžovams pirmaujant 44:39.

Trečiajame ketvirtyje skirtumas buvo vienženklis visą laiką, bet Šaro vyrams perlaužti rungtynių eigos ir persverti rezultato nepavyko – prieš lemiamą kėlinį „Unicaja“ pirmavo 65:60.

Pagaliau, likus žaisti 7 minutes, Brandono Davieso dvitaškis išvedė „Barcą“ į priekį, tada Adamas Hanga sumetė baudų metimus, dvitaškį pridėjo Leo Westermannas – 73:68 priekyje jau buvo Šaro auklėtiniai.

Po Nikola Mirotičiaus baudos metimo persvara pasiekė devynis taškus (79:70), bet tada Malagos komanda šovė į priekį spurtu 10:0, vėl išsiveržė į priekį (80:79) ir įtampa pakilo iki maksimumo.

Cory Higginsas smeigė tolimą metimą, likus žaisti 1:10 min., ir „Barcelona“ įgijo dviejų taškų pranašumą (84:82), bet Timas Abromaitis sumetė baudas (84:84).

N.Mirotičius vėl truktelėjo į priekį „Barcą“ tritaškiu ir, likus 43 sek. iki kėlinio pabaigos (87:84), bet jam dvitaškiu atsakė Jaime Fernandezas.

Vieną iš dviejų baudų pataikė N.Mirotičius, likus žaisti 17 sek. (88:86), bet T.Abromaitis išplėšė pratęsimą paskutinėmis akimirkomis.

Papildomą laiką komandos žaidė taškas į tašką. Likus žaisti mažiau nei minutę, „Barca“ pirmavo trimis taškais, o tada B.Davieso dvitaškis padidino persvarą jau iki penkių (98:93).

Tuomet – techninė pražanga D.Brizuelai, diskvalifikacinė pražanga treneriui ir intriga išnyko.

„Barcelona“ pataikė 56 proc. dvitaškių (26/46) ir 50 proc. tritaškių (8/16), varžovai iš arti atakavo 52 proc. (20/38), iš toli – taip pat 52 proc. (13/25) taiklumu.

D.Brizuela suvertė net 33 taškus į katalonų krepšį (7/9 dvit., 5/8 trit., 4/4 baud. met.).

„Barcai“ 22 taškus pelnė C.Higginsas (7/8 dvit.), jis buvo naudingiausias komandoje su 23 balais.

„Barcelona“: C.Higginsas 22, N.Calathesas 17, N.Mirotičius 16, A.Abrinesas 11, B.Daviesas 10, K.Kuricas 7.

„Unicaja“: D.Brizuela 33 (5/8 trit.), A.Waczynskis ir R.Guerrero po 10, A.Diazas 9, J.Fernandezas 7.