Pergalingu metimu sulig sirena „Barcelona“ įžengė į Ispanijos lygos pusfinalį

Šarūnas Jasikevičius, Rokas Jokubaitis bei kiti „Barcelona“ lietuviai turėtų pavaišinti sekmadienio vakarą Corey Higginsą.
Šarūnas Jasikevičius ir Cory Higginsas
Šarūnas Jasikevičius ir Cory Higginsas / „Scanpix“ nuotr.

Būtent amerikiečio gynėjo dvitaškis sulig finaline sirena vėlyvą sekmadienio vakarą Las Palmase dovanojo „Barcelona“ krepšininkams pergalę 88:86 prieš „Gran Canaria“.

Po pirmųjų laimėtų rungtynių Barselonoje 93:82, tai buvo antroji pergalė ketvirtfinalyje, lėmusi laimėjimą ir serijoje 2-0.

Antrosios rungtynės buvo ypač sunkios, nes šeimininkai pirmavo trečiajame kėlinyje 10 taškų.

Banguoto mačo pabaigoje jau Š.Jasikevičiaus vyrai tarsi kontroliavo įvykius paskutinę minutę, kai likus 11 sek. Nikola Mirotičius pataikė abi baudas ir katalonų pranašumas buvo trys taškai.

Tačiau Sergio Martinezas neprasižengė prieš Dylaną Ennisą ir „Gran Canaria“ gynėjas iš Kanados pataikė tritaškį likus žaisti 4,7 sek., taip išlyginęs rezultatą.

Barselonai prireikė stebuklingo C.Higginso metimo, kad išvengtų pratęsimo ir tiesiausiu keliu įšoktų į pusfinalį.

Lietuvis pataikė visus metimus

Rokas Jokubaitis sekmadienį žaidė kiek mažiau nei 12 min. ir per jas pelnė 7 taškus. 21 metų lietuvis gynėjas pataikė visus metimus – dvitaškį, tritaškį ir abi baudas. Be to, jis atkovojo 1 kamuolį ir atliko 1 perdavimą.

„Barcelona“ komandai daugiausiai taškų pelnė Nikola Mirotičius (21), Nicolas Laprovittola (17), C.Higginsas (12) ir Brandonas Daviesas (10).

Gran Kanarijos ekipai, kuri reguliariajame čempionate buvo aštunta, daugiausiai taškų pelnė D.Ennisas – 26.

Varžovo reikia palaukti

Reguliariojo sezono nugalėtoja „Barcelona“ pusfinalyje žais su Tenerifės „Iberostar“ ir Badalonos „Joventut“ ketvirtfinalio poros nugalėtoju. Šioje serijoje rezultatas 1-1.

Savo varžovo laukia ir Madrido „Real“, ketvirtfinalyje 2-0 eliminavęs „Manresa“.

„Real“ pusfinalyje susitiks su Vitorijos „Baskonia“ ir „Valencia“ poros nugalėtoju. Šioje serijoje, kurioje baskų klubui atstovauja Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis, yra lygu (1-1).