2015 11 11 /21:19

Pergalių serijos pratęsti nepavyko: „Neptūnas“ – AEK 80:86

Europos taurės pirmąjį ratą Klaipėdos „Neptūno“ (2/3) trečiadienį namuose užbaigė nesėkmingai – 80:86 (22:17, 21:24, 18:17, 19:28) pralaimėjo Atėnų AEK (3/2), iškovojusiai trečiąją pergalę iš eilės.
Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmajame kėlinyje „Neptūnas“ startavo kone idealiai – 7:0. Komandą į priekį vedė M.Mažeikos, S.Galdiko ir D.Zavacko trio, pirmajame ketvirtyje surinkę 18 iš 22 komandos taškų. Kiek vėliau L.Mavrokefalidis ir D.Šakota įsižaidė ir neleido klaipėdiečiams atitrūkti – 22:17.

Antrojo pradžioje „Neptūnas“ dar kartą sužaidė gerą atkarpą (10:4) ir atsiplėšė dviženkliu skirtumu – 32:21. Vis dėlto, „Aris“ lyderis L.Mavrokefalidis įmetė penkis iš eilės taškus, jį pakeitė dar penkis pridėjęs C.Warrenas ir iš šeimininkų persvaros liko taškas – 36:35. Dviejų taškų pranašumas išlaikytas – 43:41.

Trečią ketvirtį 5 taškais iš eilės pradėjo L.Mavrokefalidis, tačiau „Neptūnas“ irgi turėjo savų ginklų – puikiai žaidė tik prieš pertrauką „atsidaręs“ D.Ewingas. D.Šakotos tritaškis ketvirčio viduryje rezultatą dar kartą išlygino (52:52), tačiau M.Mažeika netrukus sumetė 4 baudas iš 5, o T.Baderis smeigė tritaškį (59:55). Persvara ir toliau buvo „Neptūno“ pusėje – 61:58.

Ketvirtą kėlinuką „Neptūnas“ pradėjo tragiškai – netaiklūs metimai ir klaidos sekė vienas kitą, o „Aris“ spurtavo 12:0 (70:61). Netrukus „Neptūnas“ smogė atgal, o po D.Zavacko tritaškio švieslentė rodė 68:71. „Neptūno“ bandymus vytis nutraukdavo taiklūs varžovų tritaškiai, L.Mavrokefalidis likus dviems minutėms persvarą padidino – 79:72. Likus žaisti 30 sek. po M.Mažeikos baudų metimų pavyko apsiginti ir A.Šikšnius pataikė du taškus – 78:81. Vis dėlto, lemiamos „Aris“ baudos buvo taiklios.

„Neptūnas“: M.Mažeika (4/8 dvit., 12/14 baud., 10 išpr. praž.) 20, D.Ewingas (6/8 dvit., 1/6 trit., 6 rez. perd., 4 klaid.) 17, D.Zavackas 10, S.Galdikas 9.

„Aris“: L.Mavrokefalidis (7/10 dvit., 2/3 trit., 7/8 baud., 8 atk. kam., 38 naud. bal.) 27, D.Šakota (4/8 trit.) 16, M.Carteris 11.

Algirdo Venskaus nuotr./Martynas Mažeika

Graikijos klubo kelias iki šių rungtynių Europoje yra toks pats kaip „Neptūno“ – du pralaimėjimai starte ir jau dvi pergalės 3 ir 4 ture. Tiesa, AEK abi pergales iškovojo namuose, kur žaidė tris iš 4 pirmųjų mačų. AEK arenoje krito „Hapoel“ ir „Nižnij Novgorod“.

„Itin didelį dėmesį reikia skirti varžovų centrui Loukasui Mavrokefalidžiui. Per jį vyksta žaidimas, tad daugeliui komandų šis krepšininkas pridaro daug nemalonumų. Šioje graikų komandoje yra gerai įžaidžiančių kamuolį krepšininkų, galinčių nubausti greitais išpuoliais. Reikia būti itin susikoncentravusiems, kad išvengtume varžovų greitų atakų“, – prieš rungtynes pabrėžė „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis.

Iš tiesą, L.Mavrokefalidis Europos taurėje kol kas yra nesustabdomas, visose rungtynėse rinkęs dviženklį taškų skaičių bei vidutiniškai atliekantis po dvigubą dublį.