Rekordinėse G.Radzevičiaus rungtynėse – pirma „Ryto“ pergalė Europoje

Nuostabiai sezoną pradėjęs Gytis Radzevičius sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias savo rungtynes FIBA Čempionų lygos istorijoje, o Vilniaus „Rytas“ (1-1) įsirašė pirmąją pergalę Europoje šį rudenį.

Lietuvos čempionai sostinės „Twinsbet“ arenoje 98:75 (28:16, 22:17, 20:24, 28:18) susitvarkė su tituluočiausiu Lenkijos krepšinio klubu Vroclavo „Šlask“ (0-2), palikdamas jį be laimėjimų F grupėje.

Asmeninius rekordus gerinęs 29-erių G.Radzevičius pelnė 23 taškus (5/6 dvit., 3/4 trit., 4/6 baud.) ir surinko 30 naudingumo balų. Puolėjas taip pat sugriebė 9 kamuolius.

Puolime dominavę vilniečiai greitai pabėgo nuo varžovų (23:9) ir didino persvarą (54:33), puikiai pataikydami iš toli.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Gytis Radzevičius

Pabaigoje svečiai dar bandė priartėti (78:67), bet užteko Giedriaus Žibėno minutės pertraukėlės ir pakelto balso, kad „taškų skirtumas šioje lygoje – svarbus“, ir vilniečiai sudėjo taškus ant „i“.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 23 (3/4 trit., 9 atk. kam., 30 naud. bal.), Jayvonas Gravesas 17 (1/5 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), R.J. Cole'as 16, Ąžuolas Tubelis 11 (6 atk. kam.), Gytis Masiulis 9 (3/5 trit.), Stevenas Enochas 7 (6 atk. kam.).

„Šlask“: Jeremy Senglinas (3/8 trit., 5 rez. perd.) ir Angelis Nunezas – po 13, Reggie Lynchas 12 (5 atk. kam., 5 blok.), Danielis Golebiowski ir Ajdinas Penava – po 10.

Kitas rungtynes FIBA Čempionų lygoje „Rytas“ žais po dviejų savaičių, spalio 30-ąją, kai vėl namuose priims „Szombathely“ ekipą iš Vengrijos.

Rungtynių eiga:

40 min. Puolime dominavęs „Rytas“ deda tašką (98:75).

38 min. Minutės pertraukėlės paprašęs G.Žibėnas primena savo žaidėjams, kad šiame formate itin svarbus yra ir taškų santykis. Sugrįžę į aikštę vilniečiai didina pranašumą (90:71).

36 min. Penkiais taškais iš eilės atsako RJ Cole'as (83:67).

35 min. Dar vienas svečių tritaškis (78:67).

33 min. Tiesa, Lenkijos klubas dar nenusiteikęs liūdnai kelionei namo (76:64).

31 min. J.Gravesas įmeta du, Savionas Flaggas prideda tris ir „Rytas“ ramina svečių entuziazmą (75:57).

Trečias kėlinys

30 min. Kėlinį geriau užbaigia „Šlask“ ekipa, kuri baltos vėliavos dar nekelia. Likus paskutiniam ketvirčiui, praraja tarp komandų traukiasi iki 13 taškų (70:57).

27 min. Akivaizdus vilniečių lyderis G.Radzevičius toliau užtikrintai renka taškus. Jų turi jau 21-ą (65:45).

22 min. J.Gravesas smaginasi dėjimu, o „Ryto“ pranašumas pasieka 20 taškų ribą (56:36).

Antras kėlinys

20 min. Pirmoji rungtynių pusė visiškai priklausė šeimininkams, kurie ilsėtis iškeliauja su solidžiu pranašumu (50:33).

16 min. Vilniečiai ir toliau kontroliuoja padėtį aikštėje, nors skirtumu augimas kiek sulėtėja (44:31).

12 min. Sostinėje toliau lyja tritaškiais. Šeimininkai jau pataikė 7 iš 12-os ir toliau rūksta į priekį (36:21).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinį tritaškiu vainikuoja M.Normantas ir G.Žibėno auklėtiniai per pirmąjį ketvirtį pelno net 28 taškus bei pirmauja dviženkle persvara (28:16).

9 min. Audringi plojimai I.Sargiūnui, kuris pirmą sykį žengia į aikštę FIBA Čempionų lygoje (24:11).

8 min. Svečių lūkesčius malšina G.Radzevičius. Nuostabiai sezoną pradėjęs puolėjas renka 5 taškus iš eilės (20:9).

6 min. Vilniečiai kiek stabteli ir varžovai vejasi (15:9).

3 min. Tritaškį įmeta ir S.Enochas! (11:2).

2 min. Pirmuosius taškus tritaškiu pelno Martynas Paliukėnas. „Rytas“ sėkmingai ginasi, o dvitaškiu prideda Gytis Radzevičius ir Ąžuolas Tubelis (7:0).

Prieš rungtynes

Vilniečiai F grupėje startavo nesėkme išvykoje (67:77) prieš Emilijos Redžo „Reggiana“ ekipą ir šiuo metu rikiuojasi paskutiniai.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Giedrius Žibėnas

Pralaimėjo ir „Šlask“ klubas, namie (75:84) turėjęs pripažinti „Szombathely“ ekipos iš Vengrijos pranašumą.

Po nesėkmingo starto Europoje „Rytas“ atsigriebė vietiniame fronte, kuriame įveikė ir Kauno „Žalgirį“ (91:88), ir Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (84:67).

Vroclavo „Šlask“ yra daugiausiai sykių Lenkijos čempionu tapęs klubas – 18, tiesa, praėjusiame sezone turėjęs pasitenkinti bronza.

FIBA Čempionų lygoje tik grupės nugalėtojai žengs tiesiai į „Top 16“ etapą, o užėmę 2–3 vietas varžysis papildomoje įkrintamųjų serijoje.