Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 03 05

„Ryto“ košmaras Valensijoje – pralaimėjimas ir šiurpi Ch.Kramerio trauma

Po septynerių metų pertraukos į Europos taurės ketvirtfinalį sugrįžęs Vilniaus „Rytas“ patyrė skaudų antausį Valensijoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ne tik pralaimėjo pirmas serijos rungtynes 64:75 (20:12, 10:14, 13:22, 21:27), bet ir neteko kapitono Chriso Kramerio, kuris patyrė šiurpią traumą. Vilniečiams persigrupuoti reiks labai greitai – antros rungtynės jau penktadienį „Siemens“ arenoje.
Chrisas Krameris
Chrisas Krameris / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Vilniaus klubas užtikrintai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio prieš favoritus pirmavo 20:12. Antrajame kėlinyje „Valencia“ spurtavo 8:0 ir išlygino rezultatą 20:20.

Tačiau didžiausias smūgis Dainiaus Adomaičio komandos laukė kėlinio pabaigoje, kai ant parketo krito ir traumą patyrė kapitonas Chrisas Krameris. Arenoje aidėjo įžaidėjo skausmo dejonės, kurios pranašavo, kad jo sezonas gali būti baigtas. Po pirmosios rungtynių pusės vilniečiai dar turėjo pranašumą 30:24.

Trečiajame kėlinyje „Valencia“ įgijo 7 taškų pranašumą 48:41, o „Ryto“ planus jaukė ketvirtą pražangą gavęs Arnas Butkevičius, kuris puikiai dirbo gynyboje. Prieš lemiamą kėlinį vilniečiai atsiliko 43:48.

Ketvirtąjį kėlinį „Valencia“ pradėjo spurtu 14:6, kuris virto pergalingu. Valensijos klubas sustabdė A.Parachouskį, kuris tempė „Rytą“ pirmosios rungtynių pusės metu, bet iškritus Ch.Krameriui, neturėjo tinkamo kamuolio maitintojo.

Vilniaus klube rezultatyviausi buvo po 11 taškų surinkę DJ Seeley ir Deividas Sirvydis.

Ispanijos klubui tai buvo istorinės rungtynės. „Valencia“ tapo pirmąja Europos taurės ekipa, sužaidusia 200 rungtynių.

Europos taurės ketvirtfinalyje yra žaidžiama iki dviejų pergalių.

Antrosios Europos taurės ketvirtfinalio rungtynės vilniečių laukia jau penktadienį namuose, o sekmadienį – akistata su Kauno „Žalgiriu“.

„Valencia“ yra akivaizdus ketvirtfinalio poros favoritas, Europos taurės turnyre per pirmuosius du etapus laimėjęs 14 dvikovų iš 16, kai vilniečiai pergales pasiekė kas antrame mače – 8 iš 16.

„Valencia“: M.Thomas 15, A.Abalde, F.San Emeterio ir A.Doornekampas po 10.

„Rytas“: DJ Seeley ir D.Sirvydis po 11, A.Parachouskis ir M.Girdžiūnas po 10, A.Butkevičius 6, M.Echodas ir E.Bendžius po 5, Ch.Krameris ir R.Stipčevičius po 3.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Rytas“–„Valencia“ 64:75

40 min. Vilniaus klubas pralaimėjo pirmąsias serijos rungtynes, bet dar ne viskas prarasta.

39 min. M.Girdžiūnas pataikė dvitaškį – 57:75.

38 min. D.Sirvydis pataikė dar vieną tritaškį. Savotiška paguoda – 55:73.

35 min. DJ Seeley pataikė dar vieną tritaškį, bet „Valencia“ įsisiautėjo ir artėjo prie pirmosios pergalės – 52:68.

33 min. DJ Seeley pataikė labai svarbų tritaškį – 49:55.

32 min. D.Sirvydis pataikė antrą tritaškį, bet Valensijos ekipa sukaupė 9 taškų pranašumą – 46:55.

Trečiasis kėlinys: „Rytas“–„Valencia“ 43:48

30 min. D.Sirvydis kėlinį pabaigą taikliais baudų metimais, bet vilniečiai atsiliko 5 taškais.

29 min. A.Butkevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o pats gavo jau ketvirtąją pražangą – 41:46.

28 min. M.Girdžiūnas baudų metimais išlygino rezultatą 40:40.

26 min. R.Stipčevičius ir A.Butkevičius pataikė du tritaškius iš eilės – 38:37.

22 min. „Valencia“ tradiciškai išlygino rezultatą 30:30, bet A.Parachouskis ir toliau traukė „Rytą“ – 32:30.

Antrasis kėlinys: „Rytas“–„Valencia“ 30:26

20 min. Kėlinį užbaigė atsidengusio DJ Seeley dvitaškis. „Rytas“ per šį kėlinį surinko tik 10 taškų ir prarado kapitoną, bet vis dar turi 4 taškų pranašumą.

18 min. Arenoje aidi Chriso Kramerio dejonės. Vilniaus klubo kapitonas patyrė labai skaudžią traumą. Jo pasirodymas baigtas. Tai didžiulis smūgis vilniečiams. Jo sezonas gali būti baigtas. Jeigu tai galima laikyti paguoda, M.Girdžiūnas pataikė tritaškį – 27:26.

17 min. Baltarusis ir toliau vienintelis renka taškus – 24:26.

15 min. A.Parachouskis sugrįžo į aikštę, sugrįžo ir taškai – 22:23.

13 min. Pranašumo kaip nebūta. „Valencia“ spurtavo 8:0 ir išlygino rezultatą 20:20. D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės.

Pirmasis kėlinys: „Rytas“–„Valencia“ 20:12

10 min. Aikštėje tik pasirodęs M.Echodas įsirašė pirmuosius taškus ir neištvėręs „Valencia“ treneris paprašė minutės pertraukėlės. D.Sirvydis pirmuosius taškus įsirašė tritaškiu. Šeimininkai akivaizdžiai nesitikėjo tokio vilniečių agresyvumo. „Rytas“ po pirmojo kėlinio turi 8 taškų pranašumą.

9 min. E.Bendžius pataikė du baudų metimus – 15:10.

8 min. DJ Seeley pataikė antrą vilniečių tritaškį – 13:10.

7 min. Ch.Krameris iš beviltiškos atakos išpešė tris baudų metimus, kai prasižengė B.Dubljevičius, tačiau kapitonas pataikė tik vieną iš trijų – 10:10.

5 min. A.Parachouskis ir vėl laimėjo kovą po krepšiu – 9:8.

4 min. A.Parachouskis sugrąžino pranašumą vilniečiams, bet ne ilgam – 7:8.

3 min. M.Tobey pataikė pirmą šeimininkų tritaškį – 5:6.

2 min. Ch.Krameris pataikė dvitaškį po greitos atakos, bet pirmuosius taškus pelnė ir ispanai – 5:3.

1 min. E.Bendžius pataikė tritaškį per varžovo rankas – 3:0.

Startiniai penketai:

„Valencia“: Samas Van Rossomas, Willas Thomas, Mike'as Tobey, Fernando San Emeterio, Joanas Sastre.

„Rytas“: Chrisas Krameris, Arciomas Parachouskis, DJ Seeley, Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius.