2015 09 07

Po eilinio pralaimėjimo Rusija tapo A grupės autsaidere, Prancūzija palaužė Lenkiją

Rusijos krepšinio rinktinė per tris Europos čempionato dienas patyrė tris pralaimėjimus. Pirmadienį rusai 79:81 (20:16, 18:20, 26:27, 15:18) nusileido Suomijai ir tapo A grupės autsaideriais.
Rusijos krepšinio rinktinė
Rusijos krepšinio rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Likus žaisti dvi minutes rezultatas dar buvo lygus 79:79, tačiau lemiamą metimą pataikė ir Suomijai pergalę išplėšė Petteris Koponenas.

Iš viso Suomijos rinktinės įžaidėjas surinko 12 taškų, už jį rezultatyvesnis buvo tik 19 taškų surinkęs E.Murphy ir 16 pridėjęs S.Salinas.

Suomijai tai buvo pirma pergalė po pralaimėjimų Prancūzijai ir Izraeliui.

Rusija nusileido Izraeliui ir Lenkijai bei su trimis pralaimėjimais A grupėje užima penktąją vietą.

Suomija: E.Murphy 19, S.Salinas 16, P.Koponenas 12.

Rusija: V.Fridzonas 22, A.Voroncevičius 13 (11 atkv. kam.), D.Chvostovas ir A.Zubkovas po 11.

Kitose A grupės rungtynėse pirmąją pergalę iškovojo Bosnija ir Hercegovina, kuri po pratęsimo 86:84 palaužė Izraelį.

Izraelis išvaistė 13 taškų pratęsimą ir rungtynių pabaigoje E. Kikanovičius tritaškiu išplėšė pratęsimą. Per pridėtą laiką, likus žaisti 30 sek, rezultatas buvo lygus 84:84, tačiau taiklų dvitaškį su sirena atliko tas pats E. Kikanovičius.

Izraeliui tai buvo pirmasis pralaimėjimas. Jie prieš tai nugalėjo Rusiją ir Suomiją. Bosnija ir Hercegovina pakilo į penktąją vietą ir aplenkė pergalių neturinčią Rusiją.

Izraelis: O. Casspi 29, L. Eliyahu ir G.Mekelis po 14, D. Fischeris 12.

Bosnija ir Hercegovina: N.Gordičius 22, E.Kikanovičius 17, A. Stipanovičius 16 (18 atkv.kam.), A.Renfroe ir M.Sutalo po 12.

Trečiose dienos rungtynėse Prancūzija tik po atkaklios kovos 69:66 (14:14, 16:12, 22:21, 17:19) palaužė Lenkiją.

Prancūzai įpusėjus paskutiniam kėliniui turėjo 9 taškų persvarą, tačiau lenkai pasivijo ir sukūrė intrigą. Visgi prancūzai iškovojo trečiąją pergalę.

Prancūzija: T.Parkeris 16, N. De Colo (8 atkv.kam.) 12, M. Gelabale 12.

Lenkija: A. Waczynskis 18, M.Gortatas (11 atkv.kam.) 10, M. Ponitka 10.