Po pažeminimo Rygoje K.Kemzūra akcentavo traumas: „Nebeturėjome kūrybos“

Vilniaus „Wolves“ (5-10) sezonas Europos taurėje – baigtas. Likusios trejos rungtynės A grupėje jau vyks tik dėl garbės. Šansų patekti į kitą etapą „Vilkai“ nebeturi.

Lemiamas rungtynes sostinės klubas trečiadienio vakarą žaidė Rygoje, kurioje dėl kruvinos Rusijos agresijos glaudžiasi Ukrainos klubas Slobožanskės „Prometey“ (8-7).

Klubo klaidų antirekordą Europoje pasiekę „Vilkai“ – pametę net 26 kamuolius – buvo pažeminti 64:91.

„Pralaimėjome rungtynes jau pirmoje pusėje“, – teigė Kęstutis Kemzūra.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Kęstutis Kemzūra

Net 10 klaidų jau pirmajame kėlinyje padarę jo auklėtiniai po 20 minučių turėjo jau 20 taškų deficitą (29:49).

„Wolves“ lyderis Rasheedas Sulaimonas įmetė vos 2 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit.), prarado 4 kamuolius ir surinko minus 3 naudingumo balus.

Antrajame kėlinyje jis užsidirbo ir techninę pražangą, o po didžiosios pertraukos aikštėje apskritai nebepasirodė.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rasheedas Sulaimonas

Traumą jau pirmajame kėlinyje patyrė Vaidas Kariniauskas, o trečiajame – ir Kristupas Žemaitis, praleidęs varžovo smūgį į veidą, už kurį teisėjai skyrė nesportinę pražangą.

„Antroje pusėje praradome savo įžaidėjus, gynėjus, kurie patyrė traumas. Nebeturėjome kūrybos, bet vyrai vis tiek bandė kovoti.

Sumažinome atsilikimą iki 10 taškų, bet to neužteko. Jie pataikė keletą svarbių tritaškių. Jie nusipelnė šios pergalės. Šiandien jie tiesiog buvo geresni“, – varžovų pranašumą pripažino „Wolves“ strategas.

Jo auklėtiniams – tai antras skaudus smūgis iš eilės. Šeštadienį „Wolves“ triuškinamai krito ir Vilniaus derbyje prieš „Rytą“ (72:89).

Iš paskutinių 13 rungtynių visuose turnyruose „Vilkai“ pralaimėjo 11.

„Tai buvo rungtynės, kurių labiausiai laukėme šiame sezone. Svarbiausia buvo gynyba. Mes labai gerai, agresyviai gynėmės. Džiaugiuosi, bet mes turime tai tęsti“, – priešingų nuotaikų buvo varžovų strategas Ronenas Ginzburgas.

„Treneris mus tikrai gerai paruošė. Jis mums sakė, kad tai – svarbiausios sezono rungtynės. Visi taip ir pasiruošė“, – džiaugėsi rezultatyviausiai nugalėtojų gretose su 16 taškų žaidęs Ronaldas Marchas.

„Mūsų didžiausias rūpestis buvo, kaip juos sustabdyti. Jie turi daug gerų žaidėjų. Pradėjome rungtynes gera gynyba ir stengėmės gniaužtų neatleisti“, – pridūrė „Prometey“ amerikietis.

Tai – pirmasis praėjusiame sezone įkurto „Wolves“ klubo sezonas Europos taurėje, bet jau dabar aišku, kad jis baigsis pirmajame etape.

Iki reguliariojo sezono pabaigos „Vilkai“ sužais dar 3 rungtynes, bet savo kailio jau neišgelbės.