2013 01 31

Ramūno Butauto vedama krepšinio ekipa tapo Europos taurės turnyro J grupės lyderiu

Trečiąją pergalę ketvirtosiose antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne Europos taurės vyrų krepšinio turnyro „Last 16“ etapo rungtynėse iškovojo ir vienvaldžiu keturių ekipų J grupės lyderiu tapo Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF (Latvija) klubas su Antanu Kavaliausku ir Donatu Zavacku.
Rungtynės tarp „VEF“ – „Lietkabelio“
Rungtynės tarp „VEF“ – „Lietkabelio“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

VEF krepšininkai trečiadienį namuose 81:59 (24:18, 20:13, 21:17, 16:11) nugalėjo Nymburko ČEZ (Čekija) komandą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs A. Kavaliauskas pelnė 17 taškų, po krepšiais atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą prasižengė. Per 24 žaidimo minutes lietuvis pataikė 6 dvitaškius iš 10 ir 5 baudų metimus iš 6.

15 taškų prie pergalės prisidėjo Earlas Rowlandas, 14 – Kristapas Janičenokas, 10 – Willis Danielsas.

Vienas prasčiausių rungtynių sezone sužaidęs D. Zavackas per 22 minutes (22:04) prametė abu tritaškius, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir trissyk prasižengė.

Svečiams 14 taškų pelnė Pavelas Houška, 11 – Vojtechas Hrubanas, 9 – Radoslavas Rančikas.

J grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Rygos VEF (Latvija) 3 1 347:301

2. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 2 2 304:311

3. Bilbao „Uxue Baket“ (Ispanija) 2 2 311:320

4. Nymburko ČEZ (Čekija) 1 3 301:331

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) 2 1 249:233

2. Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) 2 1 236:232

3. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 2 2 333:328

4. Liubercų „Triumf“ (Rusija) 1 3 325:350

K grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 4 0 350:309

2. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 3 1 318:266

3. Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) 1 3 286:333

4. Sevilijos „Cajasol“ (Ispanija) 0 4 278:324

L grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Galatasaray Medical Park“ (Turkija) 2 1 247:220

2. Kazanės „Unics“ (Rusija) 2 1 245:228

3. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 1 2 233:264

4. Ulmo „Ratiopharm“ (Vokietija) 1 2 256:269

Europos taurės turnyro nugalėtojas ir kelialapio į ULEB Eurolygą savininkas paaiškės balandžio 13 dieną.