2023 03 08

Apsivalymą atlikęs „Rytas“ begėdiškai sutryptas Vokietijoje

Vokietijos čempionate Eurolygos klubus sau už nugaros laikantis Bonos „Telekom Baskets“ klubas vėl buvo per kietas riešutas Vilniaus „Rytui“. Lietuvos čempionai rungtynes išvykoje pralaimėjo 72:99 (15:26, 22:15, 13:33, 22:25).

Primename, kad prieš šias rungtynes „Rytas“ oficialiai pranešė apie Jarvio Williamso atleidimą. Puolėjas buvo suspenduotas prieš KMT ketvertą, vėliau grįžo į komandą, bet netrukus vėl buvo išspirtas.

Nebuvo „Ryto“ komandoje ir Evaldo Kairio rungtynėse Bonoje prieš ekipą, kuri iki šio mačo buvo laimėjusi 10 kartų paeiliui.

Pradėjo labai sunkiai rungtynes „Ryto“ krepšininkai, nesustabdę varžovų puolimo uragano, o patys klydę dažnai. Dar pirmajame kėlinyje „Telekom Baskets“ įgijo 14 taškų pranašumą, tačiau G.Žibėnui pavyko stabilizuoti situaciją.

Po truputį į kalną lipę ir savo žaidimą radę „Ryto“ krepšininkai atsitiesė ir per pertrauką atsiliko jau tik keturiais taškais – 37:41.

33:13 – tiek laimėjo „Telekom Baskets“ trečiąjį kėlinį ir ėmė triuškinti „Rytą“. Ketvirtas ketvirtis tebuvo formalumas.

Dabar J grupėje „Rytas“ turi 1 pergalę ir 3 pralaimėjimus, „Telekom Baskets“ rezultatas – 4-0. Manresos BAXI fiksuoja 3 pergalių ir 1 pralaimėjimo rezultatą, tad „Rytui“ antra vieta tampa sunkiai pasiekiama.

Kitas rungtynes vilniečiai kovo 15-ąją žais išvykoje su pergalių dar neturinčia Stambulo „Bahčešehir“, o „Top 16“ užbaigs mače namuose su Manresos BAXI.

„Rytas“: M.Echodas 14, E.Fridrikssonas ir M.Fosteris po 12, G.Masiulis 10.

„Telekom Baskets“: T.Shortsas 22, J.Hawkinsas 20, C.Malcolmas 16, F.Delany 14.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Telekom Baskets“

Ketvirtas kėlinys

40 min. Viskas. Pagaliau tai baigėsi.

37 min. M.Echodo dėjimas – 63:90.

35 min. Nieko naujo nepasakysime. Turime -24. Agonija antroje mačo pusėje.

31 min. Viskas, ponai ir ponios. Nelabai ir yra tikslo čia išsiplėsti. Nugalėtojas aiškus.

Trečias kėlinys. 50:74

30 min. M.Fosterio tritaškis įpučia kiek pozityvo – 50:70.

29 min. Nesportinė pražanga L.Uleckui. Beviltiškumo apraiškos. Spurtas užsitęsęs iki 18:3.

28 min. Tikriausiai tai ir bus viskas. Spurtas dar užsitęsė, o Bona priekyje jau 67:45.

27 min. Sunki situacija „Rytui“. Keliauja pabaigos link trečiasis kėlinys, o skirtumo mažinti nepavyksta. Priešingai, varžovai traukia į priekį labai grėsmingai – 45:62.

Bonos spurtas jau 13:3.

25 min. M.Normanto dvitaškis, bet situacija sudėtinga – 44:56.

23 min. M.Fridrikssono tritaškis – 42:49.

22 min. Sunkiai prasidėjo trečias kėlinys „Rytui“, kuris vėl niekaip neapsigina. Skirtumas jau dviženklis – 37:47.

Antras kėlinys. 37:41

20 min. G.Masiulis ir jo tritaškis!

17 min. M.Fridrikssono puikus reidas palei galinę liniją ir dvitaškis su pražanga – 30:35.

16 min. M.Echodas puikiai žaidžia puolime ir renka taškus po krepšiu, varžovai šaukia pasitarimą – 28:35.

13 min. M.Fosteris pataikė iš toli, bet T.Shortsas renka jau dvyliktąjį savo tašką. Nesustabdomas kol kas Bonos lyderis – 20:31.

12 min. Įspūdingu bloku buvo apdovanotas T.Lekūnas – 17:29.

Pirmas kėlinys. 15:26

10 min. T.Lekūnas ir B.Varadi nuo lentos – tokie neplanuoti tritaškiai laiko „Ryto“ galvą virš galvos. O štai G.Masiulio tolimas metimas kėlinio pabaigoje net nelietė lanko.

9 min. Oi sunkus bus šis vakaras Giedriui Žibėnui ir kompanijai. Jau -14...

7 min. Trečias varžovų tritaškis. Jau dviženklis deficitas – 5:17.

5 min. Varžovų lyderį T.Shortsą laisvą paliko vilniečiai. Jis baudė. Kaip ir baudė Bona už M.Fosterio klaidą – 5:12.

4 min. Dar ir kaktomis su varžovu susirėmė M.Normantas, bet rimtesnių konfliktų pavyko išvengti.

3 min. M.Normantas pataikė tritaškį, sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, bet varžovai jau spėję surinkti penkis. Atsiliekame – 3:5.