Tarp tokių krepšininkų, deja, yra ir dvi ryškiai Eurolygoje spindėjusios asmenybės iš Lietuvos.
Pristatome visą NBA neįsitvirtinusių europiečių sąrašą:
Šarūnas Jasikevičius
NBA statistika: 138 rungtynės, 6,8 taško.
Šaras įspūdingai žaidė prieš JAV rinktinę olimpinėse žaidynėse ir dominavo Eurolygoje, bet būdamas atsarginiu įžaidėju „Indiana Pacers“ ir „Golden State Warriors“ komandose nepakilo iki elitinio NBA įžaidėjo. Gal kaunietis gaus antrą šansą žybtelėti NBA padangėje, tik šįkart jau kaip treneris?
Aleksandras Džordževičius
NBA statistika: 8 rungtynės, 3,1 taško.
Vienas aršiausių kovotojų tarptautiniame krepšinyje į „Portland Trail Blazers“ išvyko dusyk pripažintas geriausiu Europos krepšininku. Tačiau vos po trijų mėnesių, nusivylęs vyr. trenerio P.J.Carlesimo metodais, serbas pasiprašė grįžti atgal į Senąjį žemyną.
Žarko Paspaljis
NBA statistika: 28 rungtynės, 2,6 taško
Fantastiškus įgūdžius turėjęs serbų puolėjas nesugebėjo įsitvirtinti „San Antonio Spurs“ organizacijoje, kurioje savo vietą rado daugybė kitų europiečių. Jo pašėlęs gyvenimo stilius neleido užsitarnauti vaidmens NBA lygoje.
Fernando Martinas
NBA statistika: 24 rungtynės, 0,9 taško.
Vienas pirmųjų į NBA nuvykusių europiečių buvo puikus baudos aikštelės krepšininkas, tačiau visiškai nežaidė toliau nuo krepšio ir tai tapo jo trūkumu NBA. Ispanas sužaidė vos 146 minutes, o jo statistika „Portland Trail Blazers“ gretose buvo klaiki.
Antoine'as Rigaudeau
NBA statistika: 11 rungtynių, 1,5 taško.
Po fantastiškų sezonų su Manu Ginobili ir Marko Jaričiumi Bolonijos „Virtus“ komandoje, prancūzas, jau išgyvenęs karjeros saulėlydį, išvyko į „Dallas Mavericks“ klubą. Debiutavęs stipriausioje pasaulio lygoje 32-ejų, A.Rigaudeau tapo vyriausiu naujoku nuo 1949-ųjų.
Ibrahimas Kutluay
NBA statistika: 5 rungtynės, 0 taškų.
Vienas geriausių taškų rinkėjų Eurolygoje per trumpą NBA karjerą nepelnė nė taško. Sutartis su turkų snaiperiu buvo keistas „Seattle SuperSonics“, toje pozicijoje turėjusių NBA žvaigždę Ray Alleną, pasirinkimas.
Mirsadas Turkčanas
NBA statistika: 17 rungtynių, 1,9 taško.
Pirmajame naujokų biržos rate „Houston Rockets“ klubo pasirinktas turkas nusprendė likti gimtinėje per 1998-1999 m. sezono lokautą. Kitame sezone jis buvo dusyk iškeistas, o galiausiai atleistas „New York Knicks“ klubo. Nors NBA neįsitvirtino, Europoje M.Turkčanas turėjo ilgą ir sėkmingą karjerą, fiksuodamas solidžius taškų ir atkovotų kamuolių rodiklius.
Arvydas Macijauskas
NBA statistika: 19 rungtynių, 2,3 taško.
Macas anksti pateko į „New Orleans Hornets“ trenerio Byrono Scotto nemalonę, iš kurios taip ir neišsivadavo. Vienas geriausių tų laikų Europos metikų po grįžimo iš NBA anksti baigė karjerą dėl traumų.
Viktoras Chriapa
NBA statistika: 143 rungtynės, 4,5 taško.
Gynybinis monstras Europoje, kuris nesugebėjo pademonstruoti savo gebėjimų NBA, nors buvo pasirinktas pirmajame naujokų biržos rate. V.Chriapa yra vienas iš nedaugelio užsieniečių, nesugebėjusių sužibėti treniruojant Nate'ui McMillanui. Vis dėlto Europoje jis turėjo ilgą ir labai sėkmingą karjerą.
Vassilis Spanoulis
NBA statistika: 31 rungtynės, 2,7 taško.
„Houston Rockets“ treneris Jeffas Van Gundy nebuvo didelis graiko gerbėjas ir nelaukė tol, kol V.Spanoulis prisitaikys prie kitokio NBA krepšinio. Vėliau jis grįžo į Graikiją ir tapo vienu geriausių krepšininkų Europoje.
Nando De Colo
NBA statistika: 119 rungtynių, 3,8 taško.
Prancūzas nesužibėjo į NBA išvažiavęs pakankamai jaunas, tačiau vis dar neatmeta galimybės kažkada grįžti į pajėgiausią pasaulio lygą. N.De Colo trumpai atstovavo „Spurs“ ir „Toronto Raptors“ klubams.
Janas Vesely
NBA statistika: 162 rungtynės, 3,6 taško.
Čeko pasitikėjimas savimi buvo akivaizdžiai susvyravęs jam atstovaujant „Washington Wizards“ ir „Denver Nuggets“ klubams. 6-uoju šaukimu pakviestas J.Vesely nesugebėjo rasti vietos NBA, bet grįžęs į Eurolygą vienu geriausių centrų turnyre.
Stojko Vrankovičius
NBA statistika: 170 rungtynių, 2,8 taško.
Su Toni Kukočiumi ir Dino Radža Jugoslavijos ir Kroatijos rinktinėse žaidęs baudos aikštelės siaubūnas didelės įtakos per trumpas atkarpas „Boston Celtics“, „Los Angeles Clippers“ ir „Minnesota Timberwolves“ komandose nepadarė. Nepadėjo kroatui net ir įspūdingas 218 cm ūgis.
Igoris Rakočevičius
NBA statistika: 42 rungtynės, 1,9 taško.
Įžaidėjas, labiau mėgęs mesti, o ne perduoti kamuolį, negavo daug progų pasireikšti „Timberwolves“ ekipoje, kurią į priekį vedė Kevinas Garnettas. Tačiau grįžęs į Eurolygą serbas tapo beveik nesustabdoma taškų mašina.