2023 06 20

Saldus revanšas: Šaro „Barcelona“ – vėl Ispanijos čempionė

„Barcelona“ krepšininkai po metų pertraukos susigrąžino Ispanijos čempionų titulą. Antradienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 93:82 palaužė Madrido „Real“ ir laimėjo finalo seriją iki trijų pergalių – 3:0.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / ACB nuotr.

Katalonai septynioliktą kartą tapo Ispanijos čempionais. Pastarąjį trofėjų Šaro auklėtiniai buvo laimėję 2021-aisiais.

„Real“ šalies čempionu yra tapęs 14 sykių.

Priminsime, kad būtent Madrido komandai „Barcelona“ šiemet nusileido Eurolygos pusfinalyje.

ACB nuotr./„Barcelona“ triumfas

Po trijų kėlinių katalonai pirmavo tik tašku, tačiau lemiamą atkarpą pradėjo penkiais taškais be atsako ir lemtingai atitrūko. „Real“ dar bandė traukti Walteris Tavaresas, tačiau grąžinti intrigos šeimininkai taip ir nesugebėjo.

Janas Vesely nugalėtojams pelnė 19 taškų, su klubu po šio sezono atsisveikinantis Nikola Mirotičius – 14.

ACB nuotr./Nikola Mirotičius

Paskutiniame sezono mače „Barcos“ lietuvis Rokas Jokubaitis žaidė 20 minučių ir surengė solidų pasirodymą – pelnė 13 taškų (4/7 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/6 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei surinko 17 naudingumo balų.

Katalonų trenerių štabe taip pat dirba Tomas Masiulis, Justas Grainys ir gydytojas Mindaugas Gudelis.

„Real“ komandai W.Tavaresas pelnė 19 taškų (11 atk. kam.), 11 – Fabienas Causeuras, 10 – Guerschonas Yabusele.