2020 01 29

Šansų dar yra: po pertraukos siautėjęs „Lietkabelis“ nugalėjo SIG

Panevėžio „Lietkabelio“ žygis FIBA Čempionų lygoje tęsiasi. Nenado Čanako auklėtiniai trečiadienio vakarą 82:69 (24:18, 9:22, 25:12, 24:17) nugalėjo Strasbūro SIG komandą ir išsaugojo viltis peržengti grupių etapo barjerą.
Tomas Dimša
Tomas Dimša / nuotr. FIBA

Panevėžiečių likimas spręsis paskutinėse grupių etapo rungtynėse, kuriose bus žaidžiama prieš Holono „Hapoel“.

Nors rungtynes „Lietkabelis“ pradėjo gan užtikrintai, antrajame kėlinyje krito į duobę. Ketvirtį panevėžiečiai pralaimėjo net 9:22 ir per didžiąją pertrauką turėjo 7 taškų deficitą (33:40).

Po pertraukos „Lietkabelio“ krepšininkai ant parketo grįžo padarę išvadas – įpusėjus kėliniui, po Pauliaus Valinsko penkių taškų iš eilės, jau Panevėžio ekipa pirmavo 53:49.

Iniciatyvos panevėžiečiai nepaleido ir didino pranašumą, kuris pasiekė dviženklę ribą. Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ šovė į priekį 17:0 ir nurūko į pergalę.

Tomas Dimša buvo rezultatyviausias „Lietkabelio“ gretose. Jis pelnė 19 taškų (2/3 dvit., 5/11 trit.) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Paulius Valinskas pridėjo 17 taškų (3/6 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Željko Šakičius surinko dvigubą dublį: pelnė 13 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Taip pat puolėjas išdalino 6 rezultatyvius perdavimus.

Kovą dėl kamuolių „Lietkabelis“ laimėjo 41:32.

Dvitaškius panevėžiečiai metė 55 proc. (17/31), tritaškius – 39 proc. (14/36) taiklumu.

Greitajame puolime Panevėžio komanda pelnė 23 taškus, SIG – 12.

„Lietkabelis“: T.Dimša 19 (5 rez. perd.), P.Valinskas 17, Ž.Šakičius 13 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 24 naud. bal.), M.Normantas 11, M.Sajus 10 (9 atk. kam.).

SIG: G.Yorkas 14, J.Nzeulie 13, Th.Scrubbas 12.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?