2022 03 30

Apmaudžiau nebūna: nežinomo turko nesustabdęs „Lietkabelis“ krito namuose

Ankaros „Turk Telekom“ (7-8) Panevėžyje vertėsi be trijų lyderių – Octaviuso Elliso, Jaredo Terrello ir JaJuano Johnsono, tačiau nutildė „Cido“ areną, iškovodami netikėtą pergalę – 77:75 (24:19, 16:18, 20:18, 17:20).
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalis "Rytas" - "Lietkabelis"
Gabrielius Maldūnas / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Turkijos klubas prieš tai Europos taurėje buvo laimėjęs tik vieną iš 7 savo išvykų, o Panevėžio „Lietkabelis“ (8-6), palaikomas rekordinio skaičiaus žiūrovų šiame sezone – 2564 – siekė 7 pergalės iš eilės namuose.

Nenado Čanako auklėtinius pražudė mažai kam žinomas turkas Sametas Geyikas. 29-erių 206 cm aukštaūgis, daugiau žaidimo laiko gavęs tik dėl Turkijos klubo netekčių, per 35 minutes pelnė net 32 taškus ir surinko net 35 naudingumo balus. Tai jo karjeros rekordai.

Košmariškai laisvų metimų nepataikę panevėžiečiai buvo arti pratęsimo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, bet apmaudžiai atidavė pergalę varžovams. Iš pradžių „Lietkabelio“ krepšininkai dviese nepasidalino vienu kamuoliu po netaiklaus Alexo Perezo metimo, o dar vieną šansą gavęs buvęs Kauno „Žalgirio“ meksikietis metė tiksliai (75:77).

„Lietkabeliui“ liko 6 sekundės, Panagiotis Kalaitzakis nepataikė iš toli, kamuolys nukrito tiesiai į rankas Dovydui Giedraičiui, bet jis laisvas nepataikė iš po krepšio.

Ši pergalė panevėžiečiams būtų užtikrinusi mažiausiai 5 vietą A grupėje, o palankiai susiklosčius kitiems rezultatams galėjo garantuoti ir ketvirtąją poziciją bei namų aikštės pranašumą atkrintamosiose.

Dabar dėl namų aikštės pranašumo per likusius du turus „Lietkabeliui“ išvykose greičiausiai reikės nugalėti ir Hamburgo „Towers“ (balandžio 4 d.), ir Paryžiaus „Metropolitans 92“ (balandžio 6 d.) ekipas.

Kovą dėl atšokusių kamuolių panevėžiečiai laimėjo 45:28. Vien puolime šeimininkai sugriebė net 22 kamuolius.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 17 (5/8 trit., 6 rez. perd.), Gediminas Orelikas (8 atk. kam., 2/7 trit.) ir Džordže Gagičius (7 atk. kam.) – po 10, Vytenis Lipkevičius ir Dovydas Giedraitis – po 9.

„Turk Telekom“: Sametas Geyikas 32 (6 atk. kam.), Anthony Clemmonsas 13, Aubrey Dawkinsas 11 (8 atk. kam.), Alexas Perezas 6 (8 rez. perd.), Berkas Demiras 5.

Ketvirtas kėlinys

40 min. Apmaudžiau nebūna... A.Perezas pataiko dvitaškį, P.Kalaitzakis iš toli meta pro šalį, o kamuolį atkovojęs D.Giedraitis laisvas nepataiko iš po krepšio... „Turk Telekom“ švenčia pergalę (75:77).

40 min. Po netaiklaus svečių metimo, panevėžiečiai dviese nepasidalina vienu kamuoliu ir jis atitenka varžovams. Lieka 18 sek.

40 min. P.Kalaitzakis tritaškiu lygina rezultatą! Lieka 34 sek. (75:75)

39 min. S.Geyikas pelno 32-ąjį tašką, kitoje pusėje Dž.Gagičius atsako dviem su bauda (72:75).

37 min. G.Orelikas ir Dž.Gagičius baudžiami pražangomis puolime, o S.Geyikas įskraidina dar vieną tolimą metimą... (66:73).

36 min. Kas čia vyksta? G.Orelikas dukart nepataiko iš po krepšio, o „Turk Telekom“ palaiko du tritaškius... (66:70).

34 min. Iš toli pataiko ir P.Kalaitzakis. „Lietkabelis“ priekyje! (66:64)

33 min. D.Giedraitis ir G.Orelikas pataiko iš toli! Skirtumas jau tik minimalus (63:64). Deja, Dž.Gagičiui kamuolys sprūsta iš rankų...

Trečias kėlinys

30 min. Prieš lemiamą ketvirtį svečiai priekyje 5 taškais (55:60).

29 min. „Lietkabelis“ ir toliau košmariškai nepataiko iš toli (5/21 – 23,8 proc.), o varžovai duria du tolimus metimus iš eilės. Vieną iš jų pataiko ir tas pats S.Geyikas... (52:58).

26 min. Kai labiausiai reikia, lyderio vaidmens imasi V.Lipkevičius. „Lietkabelio“ kapitonas perima kamuolį, pelno taškus, išprovokuoja varžovų pražangą puolime ir netrukus dar prideda vieną metimą iš po krepšio. Panevėžiečiai vėl priekyje (50:49).

22 min. S.Geyikas tęsia savo šou. Turko sąskaitoje jau 24 taškai ir 33 naudingumo balai... Svečiai priekyje (40:45).

Antras kėlinys

Per pirmus du kėlinius panevėžiečiai puolime sugriebė daugiau kamuolių (13), nei varžovai iš viso (12).

20 min. G.Orelikas pataiko su kėlinio sirena, bet akimirką pavėluoja ir metimas nėra įskaitomas. „Turk Telekom“ po dviejų kėlinių pirmauja (37:40).

18 min. S.Geyikas... Netikėtas „Turk Telekom“ lyderis savo sąskaitoje jau turi 21 tašką ir 28 naudingumo balus... (35:37).

15 min. Pagaliau! Du „Lietkabelio“ tritaškiai iš eilės, spurtas prasitęsia iki 15:4 ir panevėžiečiai pirmą kartą priekyje (31:28).

14 min. Buvęs žalgirietis Alexas Perezas užsidirba jau 3 asmeninę pražangą. Dvi pažangas turi ir kitas svarbus „Turk Telekom“ gynėjas Anthony Clemmonsas.

14 min. Varžovų gretose S.Geyikas jau žaidžia rezultatyviausias karjeros rungtynes Europos taurėje. Turko sąskaitoje – 14 taškų ir beveik tobulas pataikymas (6/6 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.). Turkai priekyje 25:28.

12 min. „Lietkabelis“ ir toliau nepataiko, bet dominuoja po varžovų krepšiu – jau yra sugriebęs net 10 (!) kamuolių puolime. Netrukus Dovydas Giedraitis dar perima kamuolį ir dvitaškiu su pražanga lygina rezultatą (24:24).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje prabyla Panagiotis Kalaitzakis. Graikas pelno 5 taškus iš eilės ir „Lietkabelis“ kiek priartėja (19:24), bet didžiausia bėda pirmajame kėlinyje buvo – skylėta gynyba.

8 min. Pagrindinis „Lietkabelio“ ginklas – tritaškiai – kol kas skrieja po šalį (1/7 – 14,3 proc.). Varžovų gretose Aubrey Dawkinsas meta tiksliai ir „Turk Telekom“ priekyje jau 7 taškais (14:21).

6 min. Didžiausiu N.Čanako galvos skausmu rungtynių pradžioje netikėtai tampa Sametas Geyikas. Vidutiniškai po 5,4 taško šiame sezone renkantis 206 cm ūgio turkas kol kas pataiko viską ir yra surinkęs jau 8 taškus (10:14).

4 min. „Lietkabelio“ puolimą išjudina kapitonas Vytenis Lipkevičius, pelnantis 5 taškus iš eilės, o Džordže Gagičius dėjimu rezultatą lygina (7:7).

2 min. Itin prastai išvykose Europos taurėje šį sezoną žaidžianti „Turk Telekom“ – tik viena pergalė iš 7 galimų, sėkmingai pradeda mačą Panevėžyje. Svečiai pirmauja 0:5.

1 min. „Turk Telekom“ į Panevėžį neatsivežė dviejų svarbių žaidėjų – trenerio Henriko Rodlo sprendimu, Ankaros komandai nepadės Jaredas Terrellas ir JaJuanas Johnsonas.

Pirmąjį tarpusavio susitikimą Turkijoje „Turk Telekom“ laimėjo 65:60.