2021 07 04

Šokas Belgrade: atrankos šeimininkai serbai liko be olimpinių žaidynių

Tokijo olimpinis krepšinio turnyras – be Serbijos rinktinės. Belgrade vykusios olimpinės atrankos turnyro finale šeimininkai patyrė sensacingą pralaimėjimą rezultatu 95:102 (22:28, 23:29, 18:23, 32:22) Italijai ir likus paskutiniam žingsniui iki pagrindinio tikslo buvo eliminuoti iš kovos.

Nors serbams šią vasarą padėti atsisakė NBA reguliaraus sezono MVP Nikola Jokičius, nusprendęs skirti laiko poilsiui, Igoris Kokoškovas į rinktinę vis tiek prisikvietė būrį žvaigždžių – Vasilije Micičių, Nemanją Bjelicą, Milošą Teodosičių bei Bobaną Marjanovičių.

Italijos rinktinės sudėtyje – kur kas daugiau nuostolių. Ekipa olimpinėje atrankoje nesulaukė Danilo Gallinari, Marco Belinelli ar Luigi Datome pagalbos, tačiau vis tiek sensacingai iškopė į Tokijo olimpines žaidynes.

Aleksandaro Nikoličiaus arenos šeimininkai atlaikė netikėtą pirmąjį italų šturmą, kuomet nuo 8 taškų deficito (18:26) greitai peršoko prie 4 taškų pranašumo (36:32).

Visgi dar iki pertraukos Italija dar sykį perėmė iniciatyvą ir susikrovė labai solidžią 12 taškų persvarą (57:45). Trečiajame kėlinyje – dar didesnis Meo Sacchetti kariaunos dominavimas, kuris akimirką šoktelėjo net iki nepadoraus 24 taškų skirtumo (77:53).

Serbams pavyko aptirpdyti deficitą, tačiau tai buvo ne jų diena – Balkanų pusiasalio atstovai prarado teisę apginti 2016 metais Rio olimpinėse žaidynėse iškovotą sidabrą.

Italijos rinktinė į olimpines žaidynes sugrįžta po 17 metų pertraukos – 2004 m. Atėnuose jie finišavo antri.

Nugalėtojus į priekį vedė dvigubą dublį surinkęs Achille Polonara. Puolėjo sąskaitoje 22 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 32 naudingumo balai.

Rezultatyviau už jį rungtyniavo „Golden State Warriors“ gynėjas Nico Mannionas – 24 taškai.

Šeimininkų gretose blankias rungtynes sužaidė pusfinalyje spindėjęs M.Teodosičiaus (5 tšk., 4 naud. bal.) ir V.Micičiaus (14 min., 8 tšk.) duetas.

Serbijos rinktinė: Danilo Andjusičius 27 (7/12 trit.), Filipas Petruševas 22 (6/6 dvit., 29 naud. bal.), Ognjenas Dobričius 17 (22 naud. bal.).

Italijos rinktinė: Nico Mannionas 24 (9/9 baud.), Achille Polonara 22 (12 atk. kam., 32 naud. bal.), Simone Fontecchio 21 (8 atk. kam.), Stefano Tonutas 15.