2021 04 14

Staigmena Rusijoje: lietuviškoji „Parma“ patiesė lyderius su A.Gudaičiu

VTB Vieningoje lygoje užfiksuota didelis netikėtumas. Lietuviškoji Permės „Parma“ (10-12), kurią treniruoja Kazys Maksvytis ir kuriai atstovauja Adas Juškevičius, namuose palaikomi beveik 2 tūkst. aistruolių 78:76 (25:22, 20:27, 19:13, 14:14) patiesė turnyro lyderį Sankt Peterburgo „Zenit“ (19-4) klubą su Artūru Gudaičiu.
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / VTB nuotr.

„Zenit“ iki šių rungtynių buvo pralaimėję tik tris sykius ir bent trimis pergalėmis lenkė artimiausius konkurentus.

Savo ruožtu „Parma“ net ir po pergalės dar nėra tikra dėl vietos atkrintamosiose – K.Maksvyčio treniruojamas klubas užima aštuntą vietą, bet devintoje esantį Saratovo „Avtodor“ (8-14) lenkia tik dviem pergalėmis.

Prie skambios pergalės svariai prisidėjo Adas Juškevičius ir Eigirdas Žukauskas.

A.Juškevičius per 21 minutę pelnė 11 taškų (2/4 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, padarė dvi klaidas ir prasižengė tris kartus. Jo naudingumo balų skaičius – 6.

E.Žukauskas per 29 minutes įmetė 8 taškus (1/3 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, sykį prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų.

Pralaimėjusių gretose ne pačias geriausias rungtynes sužaidė A.Gudaitis. Vidurio puolėjas iš Lietuvos per beveik 15 minučių pelnė 1 tašką (0/2 dvit., 1/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, padarė 1 klaidą ir du kartus prasižengė. A.Gudaitis rungtynes užbaigė vos su 1 naudingumo balu, nors jam esant aikštėje „Zenit“ pranoko varžovus 6 taškų skirtumu.

„Parma“: Borisas Savovičius ir Adas Juškevičius po 11, Marcelis Ponitka 10.

„Zenit“: Billy Baronas 17, Andrejus Zubkovas 13, Tarikas Blackas 11.