2016 07 08 /23:45

Su svajone patekti į olimpines žaidynes atsisveikino Latvija ir Graikija

Penktadienį Belgrado ir Turino olimpiniuose atrankos turnyruose paaiškėjo finalų dalyviai. Viltis patekti į olimpines žaidynes prarado Latvijos ir Graikijos rinktinės.
Janis Strelniekas
Janis Strelniekas / „Scanpix“ nuotr.

Turinas

Pirmame pusfinalyje Kroatija 66:61 (31:13, 13:21, 8:15, 14:12) nugalėjo Grakiją, kuri baigė kovą dėl olimpinio kelialapio.

Kroatija puikiai pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje 31:13 triuškino graikus.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose graikai mažino skirtumą ir likus žaisti 15 sekundžių atsiliko tik trimis taškais. Visgi pergalę užsitikrino kroatai.

Kroatijos rinktinei 19 taškų pelnė Bojanas Bogdanovičius. Dario Šaričius pridėjo 16, Krunoslavas Simonas – 11.

Graikams 13 taškų pelnė Erinas Perperoglou.

Antrame pusfinalyje Italija 79:54 (19:13, 19:15, 20:13, 21:13) nugalėjo Meksiką.

Italijai Danilo Gallinari pelnė 15 taškų, Nicolo Melli pridėjo 14, Marco Belinelli – 12.

Meksikos rinktinei 20 taškų pelnė Francisco Cruzas.

Turino atrankos turnyro finale dėl olimpinio kelialapio šeštadienį susikaus Kroatija ir Italija.

Belgradas

Pirmajame pusfinalyje Latvija po atkaklios kovos 70:77 (13:17, 17:16, 20:18, 20:26) nusileido Puerto Rikui.

Likus žaisti dvi minutes rezultatas buvo lygus. Puerto Rikui pergalę užtikrino taiklūs R.Balkmano ir C.Arroyo metimai.

Latvijos rinktinėje rezultatyviausias su 16 taškų buvo J.Timma. O.Silinis pridėjo 13 taškų, A.Pasečnikas – 12, D.Bertanis – 11.

Puerto Riko rinktinei 15 taškų pelnė J.Hollandas, C.Arroyo ir J.Barea surinko po 14 taškų.

Antrame pusfinalyje Serbija 96:72 (26:17, 19:19, 28:22, 23:14) nugalėjo Čekiją.

Bogdanas Bogdanovičius pelnė 21 tašką, Nikola Jokičius – 19, Milošas Teodosičius – 16, Miroslavas Raduljica – 12.

Čekijai 14 taškų pelnė Tomašas Staroransky, 12 – Janas Vesely.

Belgrado atrankos turnyro finale dėl olimpinio kelialapio šeštadienį susikaus Puerto Rikas ir Serbija.

Sistema

18 komandų suskirstytos į tris grupes po šešias rinktines Belgrade (Serbija), Maniloje (Filipinai) ir Turine (Italija). Grupės dar perskeltos į du pogrupius po tris komandas.

Dvi pirmosios pogrupių komandos pateks į pusfinalį, kur varžysis tarpusavyje su varžovais, kurie žaidžia tame pačiame mieste.

Pusfinalio laimėtojai susitiks finale ir tik finalą laimėjusi rinktinė iškovos kelialapį į Rio.

Kai paaiškės trijų atrankos turnyrų nugalėtojai, bus traukiami burtai, kurie tris komandas išskirstys į olimpinių žaidynių grupes A ir B.

B grupėje, kurioje yra Lietuva, laukiama tik vienos atrankos nugalėtojos. A grupėje žais du atrankos nugalėtojai.