2022 09 06

Lietuva nupūtė Vengriją ir stos į lemiamą mūšį

Prancūzų dovanėlės sulaukusi Lietuvos rinktinė šventė užtikrintą pergalę Europos čempionate. Kazio Maksvyčio vadovaujama komanda net 87:64 (22:18, 26:15, 27:19, 12:12) sudorojo Vengriją, o tai reiškia, kad žais lemiamas rungtynes dėl patekimo į kitą etapą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lietuva su Bosnija ir Hercegovina kovos dėl ketvirtosios vietos B grupėje. Daug matematikos ten nebus – jei lietuviai laimi, jie aštuntfinalyje. Jei ne – pakuojasi lagaminus ir keliauja namo. Rungtynių pradžia – 15:30 val. trečiadienį.

Susitikimas su Vengrija nervų karu nevirto, skirtingai nei pirmos trejos Lietuvos rungtynės Europos čempionate. Nors antrojo kėlinio pirmoje pusėje dar vengrai buvo priekyje, tačiau tuomet Lietuvos ekipa spurtavo 11:0 ir į pertrauką išėjo pirmaudama 48:33.

Antroji rungtynių pusė tapo formalumu. Kaip ir per pirmus du kėlinius, Kazys Maksvytis nuo suolo kėlė šiose pirmenybėse rečiau rungtyniaujančius Kristupą Žemaitį, Martyną Echodą ir Eigirdą Žukauską.

Tik nepilnas 18 minučių aikštėje praleido Jonas Valančiūnas, tačiau jis su 21 tašku buvo rezultatyviausias Lietuvos komandoje. Aukštaūgis taip pat atkovojo 8 kamuolius.

Domantas Sabonis pelnė 19 taškų (6/6 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir finišavo turėdamas net 30 naudingumo balų savo kraityje.

Pralaimėjusiems Zoltanas Perlas surinko 16 taškų.

Lietuviai pataikė 64 proc. dvitaškių (27/42) ir 24 proc. tritaškių (6/25), kovą dėl kamuolių laimėjo net 48:26, o antraisiais šansais pelnė 18 taškų.

Mūsų šalies rinktinė išdalino 24 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 12 kartų – dvigubai daugiau nei varžovai.

Vengrai iš viso šiose rungtynėse pirmavo 1 min. 27 sek., lietuviai vien iš baudos aikštelės suvertė 46 taškus.

Lietuva: J.Valančiūnas 21 (8 atk. kam., 23 naud. bal.), D.Sabonis 19 (8 atk. kam., 4 rez. perd. 30 naud. bal.), M.Grigonis 15 (5 rez. perd.), R.Jokubaitis 10 (6 rez. perd.), L.Lekavičius 6, M.Kuzminskas, R.Giedraitis ir M.Echodas po 4, I.Brazdeikis ir A.Butkevičius po 2.

Vengrija: Z.Perlas 16, R.Allenas ir D.Vojvoda po 10.

Rungtynių eiga. Lietuva – Vengrija

Ketvirtas kėlinys. Lietuva – Vengrija

40 min. Na ką, ryt pusę ketvirtos mažai kas dirbs Lietuvoje... Žaisim lemiamas rungtynes!

38 min. Daug netaiklių laisvų tritaškių. Laimei, nieko tai nebelemia – 83:62.

35 min. M.Grigonio dvitaškis su pražanga – 80:60.

34 min. Vengrai kiek artėja, bet tai neturėtų neraminti – 77:60.

Trečias kėlinys. Lietuva – Vengrija 75:52

30 min. Kol kas be variantų varžovams. K.Maksvytis vėl daug rotuoja, leidžia pasižaisti mažiau tai darantiems.

27 min. L.Lekavičiaus dvitaškis aukšta trajektorija – 71:46.

25 min. Na ką, tautiečiai, atsipūskime. J.Valančiūnas ir jo dvitaškis su pražanga dar didina skirtumą – 66:42.

24 min. M.Grigonio tritaškis po atšokimo atgal. Įspūdinga – 62:42.

23 min. Ir toliau priekinėje linijoje Lietuvos rinktinė traiško varžovus – 57:38.

Antras kėlinys. Lietuva – Vengrija 48:33

Marius Milašius

Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas Kelne

Jonas Valančiūnas +15, Domantas Sabonis +15, Marius Grigonis +17, Arnas Butkevičius +18, Rokas Jokubaitis +22 – tai Lietuvos rinktinės starto penketo žaidėjų +/ – rodikliai. Akivaizdu, kuris K.Maksvyčio penketas šiandien pasiteisina labiausiai.

20 min. Antras kėlinys baigėsi puikia gynyba, greita ataka ir R.Jokubaičio dvitaškiu su pražanga, likus 0,9 sek.

D.Sabonis yra pelnęs 13 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus kol kas. Jonas Valančiūnas – 12 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai. Rokas Jokubaitis – 10 taškų ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

19 min. J.Valančiūnas dominuoja po varžovų krepšiu – 41:31.

Kovinis Lietuvos rinktinės penketas tvarko reikalus aikštelėje. Domantas Sabonis ir pats pelno taškus, ir pro adatos skylutę randa komandos draugus, o vengrus bloškia jau 11:0 spurto banga.

18 min. Varžovas gavo techninę pražangą už vaidybą, o mums šįkart nepamiršo skirti baudos metimo! Viskas tik geryn šiame čempionate!

17 min. R.Jokubaitis nukirto du žmones gynyboje, surado D.Sabonį, o šis galingai krovė iš viršaus. Netrukus pats Rokelis greitoje atakoje pelnė taškus – 38:29.

16 min. D.Sabonio tritaškis taip pat taiklus – 34:29.

15 min. R.Jokubaitis... Pagaliau tritaškis ir mes vėl priekyje – 31:29.

Pirmosios Kristupo Žemaičio minutės Europos čempionate. Po trijų sekinančių mačų, Kazys Maksvytis išplėtė rinktinės rotaciją, į ją įtraukdamas ir K.Žemaitį, ir Martyną Echodą, bet nusiraminti dar ankstoka, nes vengrai lipa ant kulnų.

14 min. Nemalonu tai rašyti, bet mes atsiliekame nuo vengrų...

13 min. M.Grigonis surado J.Valančiūną po krepšiu, o šis įkrovė iš viršaus – 26:23.

12 min. Kazys Maksvytis prašo pasitarimo – treneriui nepatinka vaizdas aikštėje ir rezultatas 24:23 švieslentėje.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Vengrija 22:18

10 min. Pirmas kėlinys nei labai geras, nei blogas. Į rotaciją buvo įtraukti Kristupas Žemaitis, Martynas Echodas. Bet skirtumas tik 4 taškai.

9 min. Vengrai vėl užpuolė metimu iš po krepšio, o D.Sabonis sumetė baudas – 22:16.

8 min. A.Kellerio tritaškis ir sudėtingas dvitaškis kerpa Lietuvos pranašumą iki trijų. Kuzia pataiko iš toli – 20:14.

Vieną pergalę šiandien jau pasiekėme, kai Prancūzija nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną, o dabar sėkmingai judame link antros. Taškus iš po krepšio verčiantis Domantas Sabonis jau pirmame kėlinyje krauna Lietuvai 8 taškų pranašumą.

7 min. D.Sabonis krauna kamuolį iš viršaus, o kitoje atakoje pelno dvitaškį su pražanga – 17:9.

5 min. R.Jokubaičio taiklus šūvis iš vidutinio nuotolio, D.Sabonis pataikė nuo baudų linijos – 13:7.

4 min. Lietuvos aukštaūgiai yra dvigubinami varžovų, tad gali atmetinėti kamuolius. Šįkart tuo pasinaudojo M.Grigonis, pataikęs iš toli – 9:7.

3 min. J.Valančiūno dvitaškis taiklus iš vidutinio nuotolio, bet varžovai atsakė tritaškiu.

Nerimas dėl Mariaus Grigonio – jis susižeidė po kontakto su varžovu... Bet panašu, kad viskas yra gerai. Gynėjas lieka aikštėje.

1 min. M.Grigonis pelnė pirmus Lietuvos rinktinės taškus, bet varžovai rezultatą lygino – 2:2.

Lietuvos starto penketas: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.