2021 09 12

Supertaurės finale – Šarui iš rankų išslydęs trofėjus: paskutinių minučių dramą laimėjo „Real“

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ iššvaistė net 19 taškų pranašumą ir Ispanijos Supertaurės finale kapituliavo prieš amžiną varžovą Madrido „Real“ – 83:88 (23:22, 23:18, 25:22, 12:26).
Šarūnas Jasikevičius ir Nickas Calathesas
Šarūnas Jasikevičius ir Nickas Calathesas / „Twitter“ nuotr.

Solidžiau rungtynes pradėjusi Š.Jasikevičiaus kariauna nuolatos augino savo pranašumą, kuris trečiajame kėlinyje pasiekė net 19 taškų atsvarą (63:44).

Karališkąjį klubą į kovą sugrąžino puikiai tokių derbių svarbą suprantantis veteranas Sergio Llullas, trečiojo kėlinio pabaigoje surinkęs greitus 8 taškus ir sumažinęs deficitą iki vienženklio (71:62).

Netrukus į lemiamą spurtą įsijungė ir kiti „Real“ krepšininkai – nors Kyle'as Kuričius tritaškiu katalonams sugrąžino dviženklę persvarą (79:69), Pablo Laso auklėtiniai prasidėjus priešpaskutinei minutei pagaliau rezultatą išlygino, kuomet tritaškį įsūdė Nigelas Williamsas-Gossas (81:81).

„Barca“ puolime ir toliau strigo, o Madrido ekipai milžiniškos svarbos baudų metimus sumetė Vincentas Poirier, netrukus baudą pridėjo ir Carlosas Alocenas (86:83).

Po minutės pertraukėlės Brandonas Daviesas tritaškiu dar galėjo rezultatą išlyginti, tačiau metimas buvo netikslus ir „Real“ ketvirtus metus paeiliui iškovojo šalies Supertaurę.

„Barcelona“ šio ikisezoninio trofėjaus nelaimi jau šeštus metus paeiliui.

Rokas Jokubaitis finale ant parketo praleido beveik 13 minučių, tačiau pasižymėti nesugebėjo (0/3 dvit.). Gynėjas atkovojo 3 kamuolius, padarė 1 klaidą ir surinko -1 naudingumo balą.

Kitas buvęs žalgirietis N.Hayesas per 15 min. surinko 5 taškus (1/1 dvit., 1/2 trit.), sugriebė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 2 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose nesustabdomai rungtyniavo S.Llullas, per beveik 20 min. suvertęs net 24 taškus (5/6 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud.) ir surinkęs 27 naudingumo balus. Jam atiteko ir MVP apdovanojimas.

Puikiai po krepšiu grūmėsi ir V.Poirier – 16 taškų, 11 kamuolių ir 26 naudingumo balai.

Madrido „Real“: Sergio Llullas 24 (27 naud. bal.), Vincentas Poirier 16 (11 atk. kam., 26 naud. bal.), Carlosas Alocenas 11, Nigelas Williamsas-Gossas 9.

„Barcelona“: Cory Higginsas 16, Brandonas Daviesas 13, Nikola Mirotičius 12 (5 atk. kam.), Nickas Calathesas (4/4 dvit., 7 rez. perd., 18 naud. bal.) ir Pierre'as Oriola (5 atk. kam., 14 naud. bal.) po 11.