2020 12 08

A.Marčiulionio blykstelėjimo nebuvo gana – „Rytas“ nusileido latviams

Traumų ir ligų išretinto Vilniaus „Ryto“ (1-2) neišgelbėjo nei iš lėktuvo į areną atlėkęs Maurice'as Ndouras, nei geriausios Augusto Marčiulionio trumpos karjeros rungtynės. Vilniečiai pademonstravo kovingumą, tačiau FIBA Čempionų lygos rungtynėse namuose krito prieš Rygos VEF (2-1) – 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25).

Susitikimo pradžioje svečiai iš Rygos vilniečius nuprausė šaltu dušu. Donaldo Kairio auklėtiniams nesisekė niekas, o sužaidus vos pusę kėlinio VEF pirmavo jau 19:2.

Įsisiautėjusius varžovus „Rytui“ pavyko pristabdyti dar pirmajame kėlinyje, kurį šeimininkai pralaimėjo 12:28, o operacija „Pasivyti VEF“ sėkmingai buvo įgyvendinta antrajame ketvirtyje.

Nuo pat pirmųjų jo minučių „Rytas“ taikė spaudimą per visą aikštę, o pasimetę latviai į užribį arba vilniečius rankas metė vieną kamuolį po kito. VEF suklydo net penkis sykius per kelias minutes, o „Rytas“ per keturias minutes panaikino visą didžiulį varžovų pranašumą (33:33) bei po dviejų kėlinių netgi pirmavo – 45:42.

Sėkmingą bangą Lietuvos sostinės ekipa pernešė ir į trečiąjį ketvirtį, kuriame ryškiausiomis spalvomis spindėjo A.Marčiulionis. Jaunasis įžaidėjas pats pelnė 7 taškus, pridalino perdavimų Martynui Echodui, o „Rytas“ pabėgo 11 taškų skirtumu – 59:48.

Deja, VEF savo rezerve buvo pasilikę dar vieną galingą atkarpą. Trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje legionierių vedama Latvijos komanda šovė į priekį net 17:1 ir vėl perėmė persvarą (69:64).

Rygiečiai iniciatyvą išlaikė ir paskutinėmis rungtynių minutėmis. „Rytas“ dar turėjo šansų kabintis, kai kelis sykius skirtumas buvo sumenkęs iki 2 taškų, bet M.Echodas prametė net 4 baudų metimus, o rungtynių tėkmę galėję pakeisti tritaškiai nebuvo taiklūs ir vilniečiai patyrė skaudžią nesėkmę.

Sėkmingiausias rungtynes „Ryte“ sužaidęs A.Marčiulionis buvo antras pagal rezultatyvumą ir antras pagal naudingumą komandos žaidėjas.

18-metis įžaidėjas per 24,5 minutės įmetė 15 taškų (5/8 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

Jaunasis gynėjas pagerino savo rezultatyvumo, rezultatyvių perdavimų ir naudingumo rekordus „Ryto“ gretose.

Daugiau taškų už A.Marčiulionį vilniečių komandoje pririnko tik Martynas Echodas (20), o naudingesnis buvo tik Gytis Radzevičius (21 naudingumo balas).

Lyg liūtas dėl pergalės kovojo ir tiesiai iš oro uosto į „Jeep“ areną atvykęs Maurice'as Ndouras, prieš tai išsigydęs COVID-19 bei atlaikęs skrydį su keliais persėdimais iš Ruandos.

Senegalietis žaidė 29 minutes, per kurias pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 8 naudingumo balus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Maurice'as Ndouras

Vilniaus komandai šiose rungtynėse nepadėjo net keturi rotacijos krepšininkai. Rokui Gusčiui dėl traumos sezonas jau greičiausiai baigėsi, Arnas Butkevičius nerungtyniaus dar kurį laiką, ekipos naujokas Ryanas Boatrightas dar neatsikratė ligos, o Andrew Goudelockas nors ir buvo registruotas mačui, tačiau nežaidė dėl praėjusią savaitę treniruotės metu patirtos traumos.

Pralaimėjimas gerokai sukomplikavo „Ryto“ padėtį E grupėje.

Antrą sykį suklupę vilniečiai su taip pat tik kartą per tris mačus laimėjusiu Atėnų „Peristeri“ klubu dalinasi 3-4 vietas, o VEF ir Strasbūro SIG, laimėję po dusyk, yra grupės viršūnėje.

Į kitą etapą pateks tik dvi stipriausios grupės komandos.

E grupė
# Komanda Pergalės Pralaimėjimai Taškų santykis
1. SIG 2 1 +20
2. VEF 2 1 +5
3. „Peristeri“ 1 2 -5
4. „Rytas“ 1 2 -20

Kitas rungtynes „Rytas“ vėl žais prieš VEF – prieš pat Kalėdas, gruodžio 23-ąją, vilniečiai keliaus į Rygą.

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (7/13 dvit., 6/11 baud., 6 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 15 (7 rez. perd.), Gytis Radzevičius 12 (5/5 metimai, 7 atk. kam., 21 naud. bal.), Kristjanas Kitsingas 11 (3/8 trit.), Dovis Bičkauskis (3/12 metimai) ir Maurice'as Ndouras po 9, Mindaugas Girdžiūnas 5 (1/7 metimai). Lukas Uleckas taškų nepelnė, Adas Šimonis ir Andrew Goudelockas nežaidė.

VEF: Michale'as Kyseris 18 (9 atk. kam., 30 naud. bal.), Kyle'as Allmanas 17 (9 rez. perd., 6 kld.), Alexanderis Madsenas 14, Artis Ate 11.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys. „Rytas“ – VEF 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25)

Paskutinės sekundės. Išsigelbėti nepavyko – VEF išsiveža pergalę į Rygą.

Likus 41 sek. A.Marčiulionis ir M.Echodas dar bando gelbėti „Rytą“ – 79:83.

Likus 1:05 min. D.Bičkauskis pataikė svarbias baudas – 77:81.

39 min. M.Echodas prametė jau 4 baudų metimus ketvirtajame kėlinyje... 75:80.

38 min. Kyle'o Allmano ir M.Kyserio du prieš du „Rytui“ yra neišsprendžiamas rebusas, o skirtumas auga – 74:80.

38 min. Oi... „Rytas“ praleidžia dvitaškį su pražanga – 73:78.

37 min. A.Marčiulionio kinkos nedreba ir lemiamu metu! 73:75.

36 min. M.Echodas švaisto pro šalį labai svarbius baudų metimus... 71:75.

34 min. M.Ndouras pademonstruoja, kokia transporto priemone grįžo iš Afrikos – galingas senegaliečio skrydis ir dėjimas į krepšį. Deja, apsiginti niekaip nepavyksta – 69:73.

33 min. M.Echodas budina komandą – 67:69.

33 min. D.Kairys reaguoja į besitęsiantį varžovų spurtą ir prašo pauzės – 64:69.

31 min. „Rytas“ pralaimi atkarpą jau 0:12 ir atsilieka 63:64.

31 min. Iš A.Madseno pasimokęs ant lanko riaumoja ir M.Kyseris, o VEF alsuoja vilniečiams į nugaras – 63:62.

Trečiasis kėlinys. „Rytas“ – VEF 63:60 (12:28, 33:14, 18:18)

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį VEF grėsmingai priartėjo.

29 min. A.Madsenas dabar jau laužo lanką kitoje aikštės pusėje – 63:56.

27 min. Sėkmingai veikiantis A.Marčiulionio ir M.Echodo duetas sukrauna „Rytui“ jau dviženklę persvarą – 59:48.

25 min. Koks A.Marčiulionio judesiukas! „Ryto“ jaunuolis „išmaudė“ varžovą, o kitoje atakoje smeigė tritaškį. 18-metis turi jau 11 taškų ir pagerino savo rekordą „Ryte“ – 55:46.

24 min. Pirmi VEF taškai kėlinyje tik sužaidus beveik keturias minutes – 49:44.

23 min. Solidus „Ryto“ startas po pertraukos – persvara auga iki 49:42.

Antrasis kėlinys. „Rytas“ – VEF 45:42 (12:28, 33:14)

20 min. Antrąjį kėlinį vilniečiai laimėjo net 19 taškų skirtumu.

19 min. Ne vietoje ir ne laiku... D.Bičkauskis gavo techninę pražangą už vaidybą. 42:42.

19 min. M.Girdžiūnas pataiko tritaškį, o „Rytas“ pirmą kartą pirmauja – 42:40.

19 min. M.Echodas ne taip efektingai, bet renka taškus. 39:40.

17 min. Išvertus iš anglų kalbos „mad“ reiškia pasiutęs. A.Madsenas iš tiesų pasiuto „Jeep“ arenoje – suomis dar kartą galingai įkrovė per M.Echodą ir išlaiko savo komandą priekyje – 35:38.

16 min. Auč... M.Echodas pateks į savaitės epizodų dešimtuką, bet ne kaip herojus, o kaip auka. Per lietuvį aukštai pakilęs įspūdingai įkrovė A.Madsenas – 33:35.

15 min. Štai taip – per mažiau nei pusę kėlinio vilniečiai ištirpdė 16 taškų deficitą. 33:33.

14 min. G.Radzevičiaus sąskaitoje jau 10 taškų, o iš VEF persvaros lieka tik taškas – 30:31.

13 min. VEF per vos daugiau nei dvi minutes padarė jau penktą klaidą, o K.Kitsingas šveičia tritaškį – „Rytas“ kyla į kovą! 25:31.

13 min. „Ryto“ žaidėjai antrajame kėlinyje lyg alkani žvėrys – spaudimą pritaikę vilniečiai iš varžovų rankų išplėšė jau keturis kamuolius ir pamažu švelnina skirtumą – 22:31.

11 min. Vilniečiai vagia kamuolius kėlinio pradžioje ir greitomis atakomis priverčia varžovus griebtis minutės pertraukėlės. 16:28.

Pirmasis kėlinys. „Rytas“ – VEF 12:28

10 min. Armandas Helmanis paskutinę sekundę pataikė dvitaškį, o skirtumas po pirmojo kėlinio labai nemalonus.

9 min. A.Marčiulionis įpūtė gyvybės „Ryto“ puolimui – 18-metis ir pats pataikė du dvitaškius, ir dar atliko perdavimą M.Echodui. 11:24.

7 min. Iš lėktuvo ne per seniausiai išlipęs Maurice'as Ndouras – aikštėje!

7 min. Isaiah Pineiro blokuoja K.Kitsingą, o netrukus rodo raumenis po dvitaškio su pražanga – 7:22.

6 min. Pozityvi atkarpa – taškus pelnė Augustas Marčiulionis ir K.Kitsingas. 7:19.

6 min. VEF pataiko praktiškai viską. 2:19.

5 min. Kol kas vaizdas panašus į sekmadienį matytą Kaune... „Rytas“ daužomas jau 2:16.

4 min. VEF legionieriai vienas po kito bando sulaužyti „Jeep“ arenos krepšį – deda ir Alexanderis Madsenas, ir Michale'as Kyseris. 2:11 ir D.Kairio paprašyta pertraukėlė.

3 min. Pagaliau! Broliškame lietuvių ir latvių mače „Ryto“ taškų sąskaitą atidaro estas K.Kitsingas – 2:7.

3 min. Vilniečiai niekaip nepelno taškų, o rezultatas jau 0:7.

1 min. Labai nesmagi susitikimo pradžia – VEF tritaškis ir dėjimas. 0:5.

„Ryto“ startinis penketas: Dovis Bičkauskis, Mindaugas Girdžiūnas, Gytis Radzevičius, Kristjanas Kitsingas, Martynas Echodas.