2022 09 02

Taško iki šimto pritrūkę lenkai Europos čempionate pranoko čekus

Mateuszo Ponitkos ir natūralizuoto amerikiečio AJ Slaughterio vedama Lenkijos rinktinė (1-0) įsirašė pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate.
Tomašas Satoransky ir AJ Slaughteris
Tomašas Satoransky ir AJ Slaughteris / FIBA.com nuotr.

Vos taško iki šimto pritrūkę kaimynai 99:84 (29:18, 17:28, 23:17, 30:21) įrodė savo pranašumą prieš Čekiją (0-1).

Lenkai dar pirmajame kėlinyje šovė į priekį (20:7), bet čekai iki didžiosios pertraukos spėjo varžovus ne tik pavyti, bet ir aplenkti (43:46).

Ketvirto kėlinio pabaigoje lenkų persvara buvo tik 4 taškai (82:78), o lyderio vaidmens tada ėmėsi AJ Slaughteris. Natūralizuotas amerikietis pelnė 5 taškus iš eilės (87:79).

Du tritaškius tada dar pridėjo ir M.Ponitka, o lenkai triumfavo.

Lenkija: Mateuszas Ponitka 26 (9 rez. perd.), AJ Slaughteris 23 (5/11 trit.), Aleksandras Balčerowskis 14 (7 atk. kam.), Michalas Sokolowskis 12 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Michalas Michalakas 10.

Čekija: Janas Vesely 17, Jaromiras Bohačikas 13, Patrikas Auda 10, Martinas Peterka 9 (3/4 trit.).

Kitose D grupės rungtynėse Izraelis po pratęsimo palaužė Suomiją, o serbai vėliau susitiks su olandais.