Pasaulio čempionato atrankoje krepšinio gerbėjai sezono metu nematė ne tik NBA, bet ir daugumos Eurolygos žaidėjų.
FIBA laikėsi įsikibusi „langų“ sistemos, o Eurolyga nesiteikė atsižvelgti ir pagal atrankos kovas derinti tvarkaraštį.
Australijoje su žiniasklaida bendravęs A.Zagklis pabrėžė, kad požiūris į susidariusią problemą turi keistis.
„Mes turime pereiti iš karo terminologijos į bendradarbiavimą. Tikiu, kad kito kelio mūsų sportui ir klubams nėra“, – tikino FIBA vadovas.
„Balansas, kurį pasiekėme kituose keturiuose žemynuose yra vienas didžiausių iššūkių. Turėjome atsiskyrimą prieš 20 metų ir šis atsiskyrimas buvo iš nacionalinių lygų, kurios pradėjo valdyti Eurolygą ir Europos taurę“, – pridėjo A.Zagklis.
FIBA vadovo teigimu, metų eigoje lygos prarado turnyrų kontrolę, o ją perėmė maža klubų dalis.
„Dabar mes turime keturis Europos klubinius turnyrus ir, žinoma, nepasiekiame maksimumo nei komerciniu, nei sporto aspektu, – aiškino FIBA galva. – Eurolyga negali visko daryti viena. Mes įsteigėme Čempionų lygą, nes nacionalinių lygų vadovai ėjo pas mus ir sakė: „Prašome, padėkite mums susigrąžinti vietą Europos krepšinyje“.
Nacionalinių lygų vadovai ėjo pas mus ir sakė: „Prašome, padėkite mums susigrąžinti vietą Europos krepšinyje“
A.Zagklis tikino, kad yra pasirengęs kalbėtis su Eurolyga, bet tvarkaraščio sudarymas yra esminis klausimas.
„Mes esame pasirengę užimti valdytojo vaidmenį, kuris klauso savo tarpininkų ir priima geriausią visiems sprendimą. Mes toliau žaisime atrankų turnyrus į didžiausius čempionatus. Manome, kad pastovus rungtyniavimas kelia nacionalines komandas.
Turime rasti sprendimą, kad Eurolyga nesudėliotų savo rungtynių tomis pačiomis dienomis, kai žaidžia rinktinės. Net jei būtų sankcijų galimybė, nereikėtų jų naudoti neatsakingai. Faktas, kad turi vadinamąjį „raudoną mygtuką“, nereiškia, kad turi laisvę jį spausti kada tik panorėjęs“, – kalbėjo FIBA vadovas.
Turime rasti sprendimą, kad Eurolyga nesudėliotų savo rungtynių tomis pačiomis dienomis, kai žaidžia rinktinės